Kelio sąnario menisko plyšimas bei jo gydymas

Kelio sąnario menisko plyšimas bei jo gydymas

Kelio sąnario menisko pažeidimas – viena dažniausių sąnario ligų. Meniskas – pusmėnulio  formos kremzlinis darinys kelio sąnaryje, atliekantis amortizacinę, stabilizacinę bei kitas funkcijas. Vienas kelio sąnarys turi 2 meniskus – vidinį ir išorinį. Menisko pažeidimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje, tačiau skirtingose amžiaus grupėse pakenkimo pobūdžiai skiriasi. Vaikams ir jauniems žmonėms būdingi trauminiai plyšimai dėl didelio menisko elastingumo. Su amžiumi elastiškumas mažėja, meniskas pasidaro kietesnis (tai vadinama menisko degeneracija), todėl vyresniame amžiuje dažnesni degeneraciniai plyšimai. Statistiškai dažnesni vidinio menisko pakenkimai, tačiau gali įvykti ir išorinio ar net abiejų meniskų plyšimai. Atsiradus tokiam pakenkimui – kelio sąnarys gali tinti, dažnai jaučiamas skausmas pakenkimo pusėje, sunku lipti laiptais, pritūpti. Todėl esant šiems ar panašiems simptomams rekomenduojama kreiptis į specialistą konsultacijos. Dėl menisko plyšimo gydymo metodo turėtų nuspręsti gydytojas specialistas. Ne visus meniskų plyšimus būtina operuoti. Operacija reikalinga tada, kai plyšimas sukelia kelio skausmą, strigimą, šlubavimą, riboja judesius bei sutrikdo Jūsų kasdieninę veiklą ar sportą.Beveik visos meniskų operacijos atliekamos naudojant artroskopinę techniką. Ligonis stacionare dėl tokios operacijos praleidžia 1-2d., o kartais išrašomas net tą pačią dieną. Taigi, meniskų operacijos gali būti atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis.

MRT – vidinio menisko plyšimas:

Sveikas vidinis meniskas (operacini vaizdas):

Trauminis „kibiro rankenos” tipo vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Degeneracinis vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Įstrižas menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Horizontalus menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Radialinis menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Vidinio menisko prisiuvimas esant kibiro rankenos tipo plyšimui, panaudojant adatas – operacinis vaizdas

Vidinio menisko rezekcija esant lopo tipo plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant išilginiam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant degeneraciniam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant kibiro rankenos plyšimui (operacinis vaizdas):

Artroskopinis kelio sąnario išorinio menisko horizontalaus plyšimo susiuvimas

1 456 komentarai apie “Kelio sąnario menisko plyšimas bei jo gydymas

 1. Sveiki,
  Labai prašau patarimo. Man 40m. Turėjau traumą sportuojant -buvo plyšęs meniskas. MRT išvada: Vidinio menisko užpakalinio rago horizontalus plyšimas degeneracinių pakitimų fone.
  3 mėnesius vaikščiojau su šia trauma, jau net nebeskaudėjo, toliau sportavau, šokau. Negalėjau tik atsiklaupti ir atsitūpti iki galo. To reikalavo mano sportinė veikla. Todėl gydytojas pasiūlė operuoti. Artroskopinės operacijos išrašas: Įvestas instrumentas, diagnozuotas dešinio kelio sąnario vidinio menisko užpakalinio rago kompleksinis plyšimas. Atlikta dalinė vidinio menisko rezekcija, sinovijos debridmentas. Kremzlės defektų nestebėta.
  Praėjo pusantro mėnesio po operacijos, man vis dar sunku užlipti ir nulipti laiptais, šlubuoju, skauda, negaliu sulenkti kojos. O prieš operaciją galėjau daryti viską, išskyrus atsitūpti ir atsiklaupti. Esu sportininkė, maniau atsistatysiu greitai po operacijos. Visi pažįstami, kurie darėsi menisko artroskopijas – grįžo į sportus anksčiau nei po mėnesio. Ar gali būti, kad operacija nepavyko ir aš nebegalėsiu grįžti į aktyvų gyvenimą? Gydytojas po operacijos sakė, kad po mėnesio jau tikrai galėsiu sportuoti, bet praėjo pusantro mėnesio, o aš vis dar neužlipu laiptais. Ar dar yra tikimybė, kad kažkas pasikeis? P.s. reabilitacija praeita.
  Labai lauksiu Jūsų atsakymo, iš anksto dėkoju.

  1. Laba diena.

   Sunku pasakyti. Kartais reabilitacinis gydymas trunka ilgiau nei kitiems pacientams. Jei vis dar turėsite klausimų – kreipkitės konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 2. Laba diena,
  Dešinio kelio MRT išvada tokia:
  Lateralinio menisko kūno ir priekinio rago horizontalus plyšimas.Girnelė įprastoje vietoje, jos abiejų paviršių II laipsnio chondromaliacija.Šlaunikaulio vagos centrinės dalies kremzlės plyšimas. Nedidelė Beikerio cista, nežymus pes anserinus burzitas. Nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.
  Dabar didžiausias nerimas – koks laukia gydymas. Operacinis ar kineziterapijos užtektų?
  Iš anksto dėkoju už įžvalgas.

  1. Laba diena.

   Priklauso nuo skundų, kuriuos sukelia plyšimas. Ne visais atvejais horizontalius plyšimus reikia operuoti.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 3. Sveiki, ar būtina operacija.
  Dešinio kelio sąnario MRT Tyrimas atliktas O-skan Evo 15 eXP 0,25 T aparatu, skenuojant SE T1 ax, GE STIR ax, sag, cor, FSE PD sag, cor sekomis. I/v kontrastavimas netaikytas. Meniskų degeneraciniai pakitimai. Medialinio menisko užpakalinio rago smulkus įplyšimas. Lateralinis meniskas neplyšęs. Kryžminiai, kolateraliniai raiščiai tolygaus signalo, plyšimų požymių nematyti. Girnelė žymiau nedislokuota, jos raištis, retinakulumai nepakitusio signalo. Girnelės ir šlaunikaulio vagos kremzlė nesuplokštėjusi. Suprapateliariai, sąnaryje nedaug padidintas skysčio kiekis. T. m. popliteus saikus tenosinovitas. Pakinklio minkštieji audiniai struktūriški.

  1. Laba diena.

   Reikalinga konsultacija, kad būtų galima atsakyti į šį Jūsų klausimą.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 4. Kryžminių, kolateralinių raiščių plyšimų nematyti, keturgalvio raumens sausgyslė, girnelės savasis raištis – be pakitimų.
  Saikingi pes anserinus tendinitai.
  Medialinio menisko užpakaliniame rage vidutinio dydžio horizontalus plyšimas, einantis į apatinį paviršių ir išorinį kraštą, šalia nedidelė parameniskinė cistelė.
  Lateralinio menisko plyšimų nematyti.
  Patelofemoralinio sąnario kremzlės be pakitimų.
  Kelio sąnaryje nežymiai padaugėję skysčio.
  Daktaras patare kad reikia magnetini pasidaryt ir aiskiau matytusi bet kai pasidariau is apraso matosi kad vidutinio dydzio plysimas. Idomiausia kad daktaras sako kad operacija ne tai kad reikalinga butinai o tik pasake kad nepamaisytu tai taip ir pasilikau abejones ar man cia ja darytis ar kazkaip suaugs kazkaip net nezinau gal kas gali ka patarti 🙁

 5. Laba diena.
  Skauda kairės kojos kelią. Gavau MRT tyrimą. Išvada: Medialinio menisko užpakalinio rago šaknies srityje radialinis,degeneracinis įplyšimas.Degeneracija II-III laipsnio, žymesnė šaknies srityje. Girnelės chondromaliacija II-III laipsnio. Saikus sinovitas. Beikerio cista.Saikūs artroziniai pokyčiai.Medialinių atraminių paviršių chondromaliacija I laipsnio.
  Koks gydymo būdas ?
  Ačiū

  1. Laba diena.

   Atvykite pas mane į konsulataciją, galimai Jums bus reikalingas operacinis gydymas. Radialinis plyšimas praktiškai visada yra indikacija operacijai.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 6. Laba diena,gerbiamas daktare,būtu įdomi Jūsu nuomonė
  Medialinio menisko kūno dorzalinėje dalyje saikingo dydžio horizontalus plyšimas,einantis į apatinį paviršiu ir išorini krašta,šalia apie 0.7 0.4cm dydžio parameniskinė cista
  Skaumas atsirado be traumos ,vaikstant ar nuo kojos pozicijos ,stipriai jaučiamas lieciant ta zona kur plyšimas

  1. Laba diena.

   Priklauso nuo plyšimo tipo ir skundų intensyvumo, kiek jie trukdo gyvenimo kokybei. Tą galima pasakyti tik konsultacijos metu.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 7. Medialinio menisko degeneracija, kūne liežuvėlio plyšimas, fragmentas užsilenkęs po apačia ir pasislinkęs žemyn
  medialinėje kišenėje. Ka tokiu atveju daryti?

  1. Laba diena.

   Reikėtų nuvykti į konsultaciją pas specialistą. Gali būti reikalingas operacinis gydymas.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 8. Sveiki,

  Klausimas ar radialinio įplyšimo atveju įmanoma apsieiti be operacijos? Randu labai prieštaringą informaciją.

  MRT išvada tokia – Kelio sąnario (Kairio) medialinio menisko užpakalinio rago degeneracija, negilus radialinis plyšimas. Girnelės savojo raiščio nežymi tendinozė.

  1. Laba diena.

   Reikėtų nuvykti į konsultaciją pas specialistą. Gali būti reikalingas operacinis gydymas. Radialinis menisko plyšimas reikalauja operacinio gydymo.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 9. Laba diena,
  Paskauda dešinį kelį, negaliu pilnai atsitūpti, nes po to paūmėja skausmas Mrt atsakymas : Medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus plyšimas. Girnelės kremzlės chondromaliacija ( ICRS grade II). Kelio sąnario kišenėse skysčio pėdsakai. ~1,4×0,9×0,7 cm Beikerio cista; ~2,1×1,0x0,8 cm dydžio ganglionas virš m.gastroscnemius caput mediale sausgyslės tvirtinimosi vietos.
  Konsultavausi su vietiniu rajono ortopedu. Pasiūlė operaciją apipjaunant meniską. Gal yra tobulesnis būdas , galbūt susiuvant plyšimą. Nesinori skubėti. Dirbu akušere ligoninėje, krūvis kojoms tenka didelis. Labai norėčiau su Jumis pasikonsultuoti.
  Dėkoju

  Pagarbiai
  Santa

  1. Laba diena.

   Atvykite pas mane į konsulataciją, galimai Jums bus reikalingas operacinis gydymas.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 10. Gonartrozė.blauzdikaulio lateralinio krumplio subkortikalins lūžis be dislokacijos. Medialinio menisko kompleksinis plyšimas – kūno srityje matomas išilginis plyšimas , užpakalinio rago srityje nedidelis horizontalus plyšimo komponentas. Ką manote dėl operacijos.

  1. Laba diena.

   Manau, kad greičiausiai reikės operacijos. Kreipkitės į kvalifikuotą operuojantį specialistą.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 11. Sveiki, turėtos jau dvi operacijos 10 metų laikotarpyje. Išvada po dabartinio MRT tyrimo yra tokia. Kelis retkarčiais stringa. Ar tikėtina, kad vėl reikia operacijos?

  „Būklė po artroskopijos ir PKR plastikos. PKR transplantas neplyšęs. Ties transplanto distaliniu galu nedidelė fibrozinio audinio sankaupa. Kaulų fiksaciniai kanalai nepraplėsti. Vidinis meniskas neplyšęs. Išorinis meniskas pilnai nevizualizuojamas, sumažėjusios apimties Likusios menisko užpakalinio rago dalies, raudonos zonos vertikalus- išilginis plyšimas. UKR ir kolateraliniai raiščiai be matomos patologijos. Girnelė nedislokuota. Girnelės bei šlaunikaulio vagos sąnarinės kremzlės II° chondromaliacija. Girnelės smulki subchondrinė cista. Šlaunikaulio ir blauzdikaulio atraminė kremzlė be ryškesnių defektų. Skysčio pėdsakai sąnaryje.”

  1. Laba diena.

   Panašu, kad yra išorinio menisko plyšimas, kurį reiktų prisiūti.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 12. Laba,
  Atlikto MRT išvada:
  PKR patempimas, nežymus dalinis plyšimas diastaliai. Medialinio menisko degeneracija, kūno radialinis, užpakaliniame rage pereinantis į horizontalų, siekiantį apatinį sąnarinį paviršių plyšimas. Pradinė medialinė kelio sąnario osteoartrozė. Šaunikaulio, blauzdikaulio medialinių krumplių atraminiuose paviršiuose II laipsnio, girnelės P1-laipsnio chondromaliacija. Sinovijitas. Beikerio cista.
  Koks gydymas geriausias šiuo atveju?

  1. Laba diena.

   Reikia apžiūrėti ir stabilumo testais įvertinti kelio sąnario stabilumą, nes ir nežymus liekamasis nestabilumas ilgainiui pažeidžia kelio sąnarį negrįžtamai. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Gali būti reikalingas operacinis gydymas. Dėl menisko plyšimo tai reikalinga operacija. Taigi yra klausimas kokios apimties operacija reikalinga Jums.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 13. Medialinio menisko užpakalinio rago srityje matomas horizontalus plyšimas. Koks būtų gydymas?

  1. Laba diena.

   Galimi variantai:
   1. Neoperuoti, konservatyvus gydymas
   2. Artroskopinė dalinė menisko rezekcija
   3. Artroskopinis menisko siuvimas.
   Todėl rekomenduočiau atvykti konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.e

 14. Laba diena!po MRT tyrimo tokia isvada:medialinio menisko uzpakalinio rago plysimas,priekinio kryzminio raiscio plysim.Slaunikaulio,blauzdikaulio lateraliniu krumpliu,seivikaulio galvos edema.Slaunikaulio lateraliniame krumplyje panasu i subhondrini luzima.
  Man sake des gipsa,bet o kaip su menisku?koki gydyma jus patartumete man siuo atveju.kelias skauda,maudzia

  1. Laba diena.

   Jei uždės gipsą, tai gali jį laikyti iki 1 sav. Vėliau pakeisti įtvaru arba netiakyti jokios imobilizavijos. Kadangi pažeistas PKR ir vidinis meniskas bus reikalinga PKR artroskopinė rekonstrukcija ir stengtis prisiūti plkyšusį meniską. Rekomenduočiau vykti konstultacijai pas patyrusį operuojantį ortopedą dėl operacinio gydymo.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.e

 15. Sveiki, po MRT gauta išvada: Saiki MM užpakalinio rago degeneracija, nedidelės apimties apatinio sąnario paviršiaus „liežuvelio“ tipo plyšimas. LM užpakalinio rago negilus išilginis vertikalus plyšimas. Chondromaliacija 1-2 laipsnio. Smulki Beikerio cistelė.
  Kokio gydymo tikėtis?

 16. Sveiki, po MRT gauta išvada: Saiki MM užpakalinio rago degeneracija, nedidelės apimties apatinio sąnario paviršiaus „liežuvelio” tipo plyšimas. LM užpakalinio rago negilus išilginis vertikalus plyšimas. Chondromaliacija 1-2 laipsnio. Smulki Beikerio cistelė.

  1. Laba diena.

   mano nuomone, reikalingas operacinis gydymas – kelio sąnario artroskopija – dalį menisko reikės pašalinti, o dalį greičiausiai prsiūti.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 17. Sveiki, aktyviai, sportuojantis 47m, po MRT tyrimo gavau tokius rezultatus ir norėčiau paklausti kaip sprendžiamas šitas klausimas, ar reikia taikyti chirurginį metodą ar užtenka reabilitacijos?
  „Vidinio menisko užpakalinio rago II° degeneraciniai pakitimai, jų fone užpakalinio rago kampo smulkus horizontalus plyšimas. Išorinis meniskas neplyšęs.
  PKR degeneraciniai pakitimai. UKR ir kolateraliniai
  raiščiai be matomos patologijos.
  Girnelė nedislokuota. Girnelės bei šlaunikaulio vagos sąnarinė kremzlė įprastinio MR signalo, nedeformuota. Subchondrinė girnelės dalis nepakitusi.
  Šlaunikaulio ir blauzdikaulio atraminė kremzlė be ryškesnių defektų. Skysčio pėdsakai sąnaryje.
  IŠVADA
  VM II° degeneraciniai pakitimai, jų fone užpakalinio rago kampo smulkus, horizontalus plyšimas. PKR degeneraciniai pakitimai, po buvusio dalinio pažeidimo. Nežymus eksudacinis sinovitas.

  Iš anksto dėkingas

  1. Laba diena.

   manau, kad Jums reikia atvykti konsultacijai. Jei simptomai išlieka ryškūs – tada rekomenduotinas operacinis gydymas – kelio sąnario artroskopija.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 18. Išvados MRT artroziniai degeneraciniai pakitimai. Suprapateliarinis burzitai.Šlaunikaulio medialinio kondylo osteochondromaliacijos židiniai uzuracijomis edama.Blauzdikaulo medialinio kondylo T2 lll/lV laipsnio chondromaliacijos židinys su subehondrine edama kelio sanaryje keletas laisvuju kunu.Nedidele Beikeriocista. Menisku degeneraciniai pakitimai.Medialinio meniskio užpakalnio rago nedidelis degeneracinis plyšimas. Išanksto dekoju. Ramunas.

  1. Laba diena.

   Manau, kad problema nemaža. Gali reikti kompleksinio sprendimo. Reiktų atvykti konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 19. Sveiki,

  esant magnetinio rezonanso išvadai:
  Vidinio menisko užpakalinio rago baltos- raudonos zonos „lopo” tipo plyšimas su fragmento migracija prie pakilos. PF II-III° chondromaliacija. Atraminės kremzlės II-III° chondromaliacija. Eksudacinis sinovitas. Pes anserinus ir MKR bursitai.
  ar tikrai reikalinga artroskopija?
  ačiū.

 20. Laba diena Gerb. Gydytojau.
  Prieš pusantro mėnesio esu patyrusi traumą . Iplyšo kairio kelio meniskas. Po MRT gydytojas paskyrė Operacija sausio 22 ..dienai Belaukiant operacijos visą tą laikotarpį esu namuose ir judejimas minimalus . Skaumas kaip ir dingo. Pradejau abejoti ar man būtina operuoti. O gal savaime sugys….iš kitos pusės išėjus i darbą ar neatsinaujins tas baisus riežiantis skausmas. Kad nei žingsnio žengt negali…
  Labai lauksiu jūsų atsakymo .
  Pagarbiai. Liudmila Sarkiene.

 21. Sveiki! Antra kartą teko operuoti kelio išorinį meniską. Pirmą kartą jis tik įplyšo. Po pusmečio jis visiškai plyšo susiūti nepavyko. Buvo siūlomi du variantai arba jį šalinti arba stebėti gal sugis savaime. Aš gyvenu mažam miestelyje tai mūsų daktaras siūlė palaukti jei nesugys tai kreiptis i specialista gal tada sukabins (skabėm) jei taip supratau. Dabar koja gipse kol gausiu ytvarą. O gal reikėjo šalinti? Ačiū už atsakymą.

  1. Laba diena.

   Menisko išsaugijimas yra sudėtingas dalykas. Ne visada pavyksta. Be to reikia turėti nemažai patirties ir galimybių tai atlikti. Išorinis meniskas ypač svarbus gerai kelio sąnario funkcijai. Pats savaime, greičiausiai nesugis.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 22. Laba diena,
  magnetinio rezonanso tyrimo atsakymas:
  Lateralinio menisko kibiro rankenos tipo plyšimas raudonoje zonoje. Plyšęs fragmentas įstrigęs ties blauzdikaulio pakyla.
  PKR dalinis plyšimas proksimaliai.
  Vidutinio dydžio, plyšusi Beikerio cista.

  koks gydymas manęs laukia?
  Ačiū

  1. Laba diena.

   Manau, kad tikslingiausia būtų kelio sąnario artroskopinė lateralinio menisko rezekcija.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 23. Laba diena Gydytojau,

  Labai prašau Jūsų nuomonės.
  MR Aprašas:
  Vidinio menisko užpakalinio rago „lopo” tipo plyšimas su fragmento migracija prie pakilos. Menisko kūno smulkus horizontalus lyšimas. Išorinis meniskas neplyšęs. Kryžminiai ir kolateraliniai raiščiai be matomos patologijos. Girnelė nedislokuota. Girnelės bei šlaunikaulio vagos sąnarinės kremzlės I-II° chondromaliacija. Subchondrinė girnelės dalis nepakitusi. Šlaunikaulio ir blauzdikaulio atraminė kremzlė be ryškesnių defektų. Skysčio pėdsakai sąnaryje.

  Išvada:
  VM kompleksinis plyšimas su užpakalinio rago „lopo” tipo komponentu, migravusio prie pakilos. PF I-II° chondromaliacija. Nežymus eksudacinis sinovitas.

  Ar reikalinga operacija? Ar įmanoma sutvarkyti su fizioterapija?

  Ačiū iš anksto už atsakymą

 24. Sveiki gal pakomentuosite koki gydyma reiktu taikyti siuo atveju?
  Tyrimo (medicininio vaizdo) aprašas
  Girnelė III tipo, jos aukšta padėtis, rotacija lateralyn, II-III laipsnio chondromaliacija. Nežymus girnelės – šlaunikaulio
  lateralinis ankštumas. Girnelės savasis raištis, m.quadriceps dist. sausgyslė – n.y.
  Krumplių sąnariniuose paviršiuose kremzlėje, subchondraliai pakitimų nematyti. Medialinio menisko užpakalinio rago viduriniame sluoksnyje II laipsnio miksoidinė degeneracija, ties išoriniu kontūru kelios
  smulkios parameniskinės cistos.
  Lateralinis meniskas – n.y. Kryžminiai, kiti raiščiai, sausgyslės – n.y. Sąnaryje žymesnio skysčio kiekio nėra. Laisvakūnių
  nematyti. Smulki Beikerio cista.
  Proks. tibiofibulinis sąnarys – n.y.

 25. Laba diena.
  Noriu paklausti koks gydymas taikomas?
  MRT aprašyta, medialiono menisko kibiro rankenos plišymas. Priekinio gryžminio ir medialiono kolateralinio raiščių patempimas

  1. Laba diena.

   Kibiro rankenos tipo plyšimui reikalingas kuo skubesnis operacinis gydymas – specialistas, kuris operuos, turi stengtis prsiūti meniską ( jei tai įmanoma ir tikėtina, kad jis prigis). Taip pat operacijos metu gali reikti rekonstruoti kryžiminį raištį. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Operacijos vyksta ir šiuo metu.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 26. Po MRT tyrimo gavau tokias išvadas : Medialinio menisko užpakalinio rago degeneracija I laipn., aiškaus plyšimo nematyti. PKR mukoidinė degeneracija galimai po dalinio pažeidimo. Suprapateliarinis riebalinis kūnas edeminis . Sąnaryje – skysčio kiekio pėdsakai. T. m. popliteus nežymnus tenosinovitas . Man 21m. Labai mėgstu bėgioti,tad labai įdomu ar tai netures įtakos ir ar galėsiu sportuoti toliau nevaržoma? Bei kaip būtų galima sumažinti skausmą ?

  1. Laba diena.

   Sunku pasakyti. Reiktų pradėti nuo reabilitacinio gydymo, jei nebus efekto – kreiptias pas specialistą ortopedą pakartotinai

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 27. Sveiki , mano draugas gyvenantis Sicilijoje turi problemų su keliu, jam padarė tomografiją.
  Išverčiau tyrimo išvadą nelabai tobulai su google vertėju
  „Reguliarus keturgalvio žandikaulio sausgyslės atsiradimas ir nedidelis skysčio distancinis girnelės sausgyslės distalinis įdėjimas. Šalutiniai raiščiai yra gerai įterpti, o mirtinas?, kuris atrodo diskretiškai sustorėjęs distalinėje įterpimo vietoje pagal laipsnio distraktinio sužalojimo rezultatus
  Medialinio menisko išorinės sienos ekostruktūrinis pakitimas, kuris iš išorės atrodo išsikišęs hipoechoine stria nuo visiško pažeidimo
  Sąnario efuzijos nebuvimas’.
  Koks gydymas jam rekomenduotinas, Jis minėjo procedūras su lazeriu?
  Dėkoju .

  1. Laba diena.

   Na vertimas nėra labai vykęs, bet problemą pavyko suprasti. Kaip suprantu, jam siūlo kelio sąnario artroskopiją dėl plyšusio vidinio menisko.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

   1. Sveiki, birželio 5 d buvo atlikta kelio artroskopija, buvo susiutas meniškas. Viskas puiku, vaistų negeriau nei vienos dienos, neskauda,netinsta. Šeštą dieną po operacijos, vidinėje kelio pusėj (kur lenkimas) pastebejau didelės mėlynės, prieš tai nebuvo. Nešioju įtvara per visą koją, minimaliai minų tą koją. Skausmo nejaučiu, tiesiog nedidelį tempimą, lyg niežėjimą. Nuo ko jos galėjo atsirasti, ir kaip man elgtis? Ačiū.

 28. Sveiki. Norėčiau sužinoti, ką reiškia: „Girnelės lateralinėje pusėje saikingi chondromaliacijos ir girnelės lateralinio ankštumo požymiai.”

 29. Laba diena,
  Skauda kairį kelią. Gavau MRT atsakymą:
  Medialinio menisko užpakalinės šaknies plyšimas, kūno ekstrūzija ir degeneracija. Raiščiai neplyšę.Patelofemoralinio sąnario III laipsnio chondromaliacija. Kelio sąnario medialinės dalies III-IV laipsno, lateralinės II-III laipsnio chondromaliacija. Nedidelis kiekis skysčio kelio sanario ertmėje.

  Ar užteks kinezeterapijos?

  Dėkui iš anksto!

  Vita

  1. Laba diena.

   Esant tokio tipo plyšimui reikalingas artroskopinis operacinis gydymas. Reikalinga meniską įsiūti į kaulą. Nebent yra didelis kelio sąnario sudėvėjimas, tada lieka tik fizioterapija ir nuskausminamieji.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 30. Sveiki, gerb. Daktare,
  MRT tyrimo atsakymas: II-III laipsnio chondromacija. Medialinio menisko užpakalinės šaknies plyšimas, kūno ekstrūzija ir degeneracija. Nežymus burzlitas. Lateralinis meniskas neplyšęs, kryžminiai ir kolateraliniai raiščiai neplyšę. Nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.
  Man 64. Gyvenau aktyviai. Arreikia operacijos, ar galima ir taip gyventi.
  Dėkoju.

  1. Laba diena.

   Esant tokiam plyšimui, būtina atlikti operaciją ir rekonstruoti meniską, t.y. jį įsiūti į kaulą, kur jis tvirtinosi iki traumos. Kitu atveju – pvz. menisko dalies pašalinimas yra žalinga operacja, nes jo neprisiuvus atgal – prarandama menisko krūvio nukrovimo funkcija ir tokia operacija neduoda naudos.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.