Kelio sąnario pažeidimas sergant reumatoidiniu artritu

Kelio sąnario pažeidimas sergant reumatoidiniu artritu

Reumatoidinis artritas (RA). Sergant reumatoidiniu artritu taip pat yra galimybė padėti naudojant artroskopinę techniką. Sergant šia sistemine liga pažeidžiami ir kelio, čiurnos, riešo sąnariai. Išliekant pastoviam sąnario patinimui ir nuolatiniam skysčių kaupimuisi naudinga artroskopinė operacija. Ypač jei simptomai sunkiai pasiduoda medikamentiniam gydymui. Jos metu atliekamas negyvybingų adinių ir perteklinio sinovinio audinio šalinimas. Ši procedūra ne tik palengvina ligos eigą, bet ir padeda ilgiau išsaugoti sąnarį. Operuotas sąnarys mažiau tinsta, sumažėja ar išnyksta skausmas, mažiau kaupiasi sinovinis skystis. Pasitarkite su savo reumatologu ar šeimos gydytoja dėl gydytojo ortopedo konsultacijos ir artroskopinio gydymo galimybės.

Keletas operacinių vaizdų:

Kelio sąnario pakitimai sergant reumatoidiniu artritu. Ryškus sinovitas ir osteoartrotiniai pakitimai. Kremzlių pažeidimas iki III-IV laipsnio pagal Outerbridge. Atliekama artrokospinė sinovketomija ir debridementas.

2 komentarai apie “Kelio sąnario pažeidimas sergant reumatoidiniu artritu

  1. Aš turiu panašią ligą. kelių srityje turiu išaugas. Jos taip pat kelia skausmus tupint, ar ilgai sėdit. Nežinau kas tai per liga, bet labai norėčiau jos atsikratyti. Tik nežinau kur kreiptis. Kreipiausi į grožio klinikas, bet jos niekuo negali padėti. Siaubingai dėl to kompleksuoju, ir nebežinau kur kreiptis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.