Artroskopija

Artroskopija

Artroskopija – sąnario ištyrimo ir gydymo metodas, kai naudojama speciali tam pritaikyta aparatūra (video-optinė sistema, specialūs instrumentai). Šis metodas skiriasi tuo, kad atlikti sąnario ištyrimą ir tam tikrus operacinius veiksnius nereikia atverti sąnario (neatliekamas operacinis pjūvis), o tik padaromos kelios nedidelės skylutės darbiniams instrumentams. Šis metodas pranašesnis, nes sumažėja pačios operacijos traumatiškumas, galima atidžiau ir geriau ištirti operuojamą sąnarį, daug greitesnis sveikimas palyginti su atviromis sąnario operacijomis. Be to nelieka didelių randų operuotoje srityje.Dažniausios iš artroskopinių yra kelio artroskopinės operacijos. Daugelis kelio sąnario susirgimų gydoma artroskopiškai (meniskų rezekcijos, siuvimas, kryžminių raiščių rekonstrukcijos, sinovinių audinių  bei laisvų kūnų pašalinimas, didžioji dalis kremzlių procedūrų). Lietuvoje pradėtos taikyti daugiau kaip prieš dešimtmetį labai paplito ir šiuo metu galima atlikti daugelį kelio artroskopinių operacijų.  Be kelio sąnario atliekamos ir kitų sąnarių artroskopinės operacijos. Tai čiurnos, peties sąnario. Pasitelkiant naujausius mokslo laimėjimus vis daugiau riešo sąnario ligų galima gydyti pasitelkiant artroskopinę techniką.Rečiau atliekamos, tačiau taip pat labai svarbios alkūnės, klubo sąnario artroskopinės operacijos.

233 komentarai apie “Artroskopija

 1. Laba diena, sulaukiau tokio aprašymo: Medialinio menisko kibiro rankenos tipo plyšimas, su fragmento dislokacija link pakylosLateralinio menisko plyšimų nematyti.Kryžminių, kolateralinių, girnelės savojo raiščių plyšimų nematyti.Sausgyslės be žymesnių pokyčių.Kelio sąnaryje padaugėję skysčio.Patelofemoralinis, proks. tibiofibulinis sąnariai n.y.M.quadriceps vastus lateralis patempimo požymiai. Turiu klausimą – ar būtina operacija?

 2. Laba diena , esu 4 Diena po operacijos , pastebejau , kad ant blauzdos susidare kraujosruvos per puse blauzdos ilgio , ar tai yra normalu po operacijos? Aciu uz atsakyma.

  1. Laba diena.

   taip būti gali. Aišku, neaišku kokia operacija atlikta – menisko rezekcija ar PKR rekonstrukcija

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 3. Sveiki,

  atlikta PKR plastika prieš ~10 metų. Po aktivesnio sporto (slidinėjimas, krepšinis, futbolas ar tenisas) jaučiamas skausmas kelias dienas ar savaites.

  neseniai atliktos MRT išvada:
  Medialinio menisko užpakaliniame rage yra horizontalus į apatinį paviršių išeinantis pažeidimas.
  Lateralinis meniskas struktūrinis.
  PKR po plastifikacijos, aiškių pakitimų nematyti. Palei MCL yra nedaug skysčio. Kiti raiščiai, sausgystlės struktūriniai, aiškaus pažeidimo nematyti.
  Sąnaryje saikinga skysčio sankaupa.
  Šlaunikaulio krumplių artikuliuojančiuose paviršiuose kremzlėje, daugiau medialiniame paviršiuje yra negausūs II chondromaliaciniai židinukai. Hoffa kūne yra fibroziniai pakitimai.
  Girnelės kremzlėje n.y.

  Ką reikia daryti, nes aktivumo atsisakyti nesinori.

  1. Laba diena.

   Šį plyšimą galima operuoti, nes kitu atveju mažai tikėtina, kad praeis savaime. Beje, jei yra galimybė, būtų gerai meniską prisiūti, t.y. išsaugoti.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 4. Sveiki, man diagnozavo klubo trochanterini bursita, gana didelis maišelis. Ar skubiai reikėtu operuoti, ar galima dar palaukti.

 5. Laba diena.Man nustate ABIPUSĖ KOKSARTROZĖ 2 IR 3 STAD.Ar galima daryti artroskopija.Aciu

  1. Laba diena.Man nustate ABIPUSĖ KOKSARTROZĖ 2 IR 3 STAD.Ar galima daryti artroskopija.Aciu

 6. Sveiki,
  Prieš 8 mėn.patyriau deš. riešo traumą (stiprų sumušimą)niekur nesikreipiau, bintavau elastiniu bintu,gėriau ibuprom tab.maniau praeis .Po 6 sav.skausmas apėmė nykštį,susilpnėjo jo funkcija,nebegalėjau suimti,skaudėjo,o tarp nykščio ir rodomojo pirštų atsirado minkštas „guzas”.Gyd.įstaigoje atlikus rentg.tyr. rastas buvęs riešo sąn.kaulelio skylimas.Buvo paskirtas priešuždegiminis gyd.naklofenu ,ibupromu ir įtvaras ,po 3 sav.-reabilitacija.Buvo pagerėjimas,tačiau po fizinio krūvio sutindavo ir skaudėdavo iešas,Skausmas ėmė plisti link alkūnės,gniaužimo ,ėmimo,lenkimo priekin,į šonus metu,stingsta pirštai,skausmas naktimis įkyrus maudžiantis ir dilgsintis.
  Atlikus MRT ,išvada : Pradinė DRUišreikštas sąnarių sinojitas.Stipinkaulio dist.sąn.gale ženklesnė,riešakauliuose saikinga netolygi kaulų čiulpų edema .Lig.scapholunatum proks.dalies plyšimas.
  Norėčiau sužinoti ar galima artroskopinė operacija,kokioje nejautroje būtų atliekamakiek laiko tektų laukti eilės,kokia kaina ?
  Ačiū

  1. Laba diena.

   Taip, reiktų atlikti riešo artroskopinę operaciją ir atkurti plyšusį S-L raištį. Atliekama operacija regioninėje nejautroje. Eilėje laukti reiktų apie 2-3 sav., o atlieku aš tokias operacijas Northway medicinos centre. Priemoka tokiai opercijai, draustiems pacientams socialiniu draudimu – apie 300Eur.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 7. Sveiki. Turiu I laipsnio chondromaliaciją, tačiau yra viena nedidelė kremzlės nuoplaiša kuri kelia skausmą ir diskomfortą. Ar tokiu atveju, kai nuoplaiša itin maža ir viena, apsimoka ir ar reiktų daryti operaciją tai dalelei pašalinti?

  1. Laba diena.

   Esant I laipsnio chondromaliacijai paprastai operacinis gydymas nereikalingas. Greičiausiai pakaktų fizioterapijos, gal dar papildomai hialurono r. injekcija.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 8. Ar galima atitolinti kelio sąnario operaciją ,esant trečio laipsnio atrozei. Man 74 metai ,taip pat tirpsta čiurna. nuotraukų aprašymą turiu.
  pagarbiai, Zita, Prienai.

 9. Sveiki,diagnozė po MRT tyrimo
  S52.59 – stipinkaulio apatinės dalies kiti ir dauginiai luziai
  M67.44- Ganglijas,plaštaka.
  Po traumos.
  Sakykite,prašau reikalinga chirurginė intervencija ar artroskopija?
  Kokios pasekmes?
  Ačiū

 10. Labas,

  Tėvui nustatyta pirmine gonartrozė abipusė, 2017 metais. Ar yra koks gydymas, ar tiesiog laukti kol sąnariai baigs sudilti?

 11. Sveiki, nustatytas II-III laipsnio kremzles plysimas,buvo atliktos 2 PRP su haluronu injekcijos. Situacija tik pablogejo, koks dar gydymas tiktu? Esu jauna tik 29m,bet nebegaliu net toliau nueiti,nekalbu apie kazkoki didesni judejima. Aciu.

  1. Laba diena.

   Gali būti reikalingas ir oepracinis gydymas – kremzlės atstymas. Priklausomai kokioje zonoje pažeidimas ir kokį plotą jis apima. Rekomenduočiau kreiptis į specialistus, kurie operuoja.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   1. Sveiki, Erika,

    Taip kaip baigėsi dėl plyšimo, aš turiu tą pačią diagnoze, Ačiū

 12. Sveiki,
  Operacija buvo atlikta Liepos 1diena, susiutas kelio meniskas, jau kelinta diena meslungis traukia koja ir niekaip neina atsikratyti jo nes daktaras liepe 5 savaites nestoti ant kojos, taip pat noriu paklausti kada galesiu pradeti vaikscioti be ramentu ir kiek laiko reikes buti su itvaru ?Reabilitacija prasideda nuo rugpjucio 5 dienos.

  1. Laba diena.

   Paprastai po menisko prisiuvimo leidžiama remtis operuota koja praktiškai nuo II-os pooperacinės dienos. Draudžiama pritūpinėti, kas gali pažeisti prsiūtą meniską. Tačiau Jums rekomenduočiau laikyti jus operavusio gydytojo nurodymų.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 13. laba diena, gal galite patarti dėl gydymo. MRT išvada: Šlaunikaulio vagos centrinės dalies III laipsnio chondromaliacija. Atraminių paviršių II laipsnio
  chondromaliacija. Eksudacinis sinovitas.
  Iš anksto dėkoju

 14. Laba diena, turėjau kelio traumą, diagnozuotas menisko trūkimas. Gydytojai rekomenduoja kelio sąnario artroskopiją. Mano klausimas – ar ši operacija atliekama bendroje nejautroje, ar vietinėje? kokia jos trukmė? Kiek trunka reabilitacijos laikotarpis, kiek laiko draudžiama vairuoti? Suprantu, kad kiekvienas atvejas yra individualus, tačiau norėčiau preliminariai orientuotis prieš priimant sprendimą dėl operacinio gydymo Ačiū

  1. Laba diena.

   Artroskopinė menisko operacija atliekama bendrinėje, regioninėje arba spinalinėje nejautroje. Reabilitacinis laikotarpis trunka nuo 2 sav. iki 2-3 mnėn.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 15. Sveiki. Kokios gali buti artroskopijos pasekmes operuojant ciurna? Kiek laiko asmuo po to nedarbingas? Ir ar tikslinga operuoti artoskopiniu budu,jei toj vietoj norima pasalinti atauga-kaulo dali ar sis budas isskirtinai tinka tik sanariu operavimui?

  1. Laba diena.

   Apie operacijos pasėkmes Jums turėtų plačiau inforuoti operuosianti ortopedas. Paprastai nedarbinagas būna 1-4 sav., priklausomai ar darbas fizinis ar ne. Atauga greičiausiai yra sąnario viduje. Tiksliau atsakyti negaliu.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 16. Sveiki,

  Susižeidžiau nykštį kampiniu šlifuokliu, ko pasekoje turėjau operaciją, siuvo sausgyslę, tačiau matyt buvo pažeistas ir sąnarys. rezultate susidarė osteofitai ir piršto nepavyksta išlankstyti. Plastikos chirurgas padare rengeną ir praktiškai neturėjo ką rekomenduoti.
  Ar toks sąnarys galėtų būti tvarkomas? Galbūt artroskopijos pagalba?
  Ačiū.

  1. Laba diena.

   Atvykite konsultacijai su rentgenogramomis. Pažiūrėsime, kuo galima padėti.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 17. Laba diena,
  Del kairio klubo skausmu vaikstant man paskirtas MRT ir nustatyta abipuses slaunikauliu CAM deformacijos, kairej isauga ~75, cista iki 8mm, desinej ~ 65, cista iki 5mm, kairej nezymus m.psoas bursitas.
  Gydytojas sake nieko nedaryti, man 30metu, kaip suprantu situacija linkus progresuoti, neisivaizduoju kaip dabar elgtis ir ko imtis. Ar siuo atveju gali padeti artroskopinis kauliniu isaugu apipjaustymas? Skaiciau, kad uzsienyje gan daznai taikoma procedura.
  Aciu

 18. Sveiki,
  ar operuojate peties raiščius nutrūkusius? po kiek laiko nuo traumos galima atlikti operaciją?

  1. Laba diena.

   Taip atlieku tokias operacijas. Jei reikia pagalbos – kreiptikitės. Operaciją geriausia atlikti praėjus maždaug 1 mėn. po traumos.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 19. Laba diena, nuo rugpjūčio pradžios skauda dešinį riešą, tirpsta 4 pirštai, naktimis rankos būna užtirpusios, skausmas nueina į alkūnes ir link pečių. įtarė riešo kanalo sindromą. neurologas paskyrė lašines ir vaistus į raumenis. skausmas nesumažėjo. atlikau reabilitaciją – mankštas, masažus ir ultragarsą. Ultragarsas tirpimus ir skausmą labai sumažino, bet atsiremti ranka negaliu – daugiau palenkus riešą skausmas duriantis. pasidariau ENMG tyrimą – nervas nepakitęs, idealios būklės. Nebesuprantu kas tai galėtų būti. Nebežinau pas kokį jau gydytoją kreiptis ir kokį tyrimą darytis. Dėkui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.