artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Artroskopija

Artroskopija – sąnario ištyrimo ir gydymo metodas, kai naudojama speciali tam pritaikyta aparatūra (video-optinė sistema, specialūs instrumentai). Šis metodas skiriasi tuo, kad atlikti sąnario ištyrimą ir tam tikrus operacinius veiksnius nereikia atverti sąnario (neatliekamas operacinis pjūvis), o tik padaromos kelios nedidelės skylutės darbiniams instrumentams. Šis metodas pranašesnis, nes sumažėja pačios operacijos traumatiškumas, galima atidžiau ir geriau ištirti operuojamą sąnarį, daug greitesnis sveikimas palyginti su atviromis sąnario operacijomis. Be to nelieka didelių randų operuotoje srityje.Dažniausios iš artroskopinių yra kelio artroskopinės operacijos. Daugelis kelio sąnario susirgimų gydoma artroskopiškai (meniskų rezekcijos, siuvimas, kryžminių raiščių rekonstrukcijos, sinovinių audinių  bei laisvų kūnų pašalinimas, didžioji dalis kremzlių procedūrų). Lietuvoje pradėtos taikyti daugiau kaip prieš dešimtmetį labai paplito ir šiuo metu galima atlikti daugelį kelio artroskopinių operacijų.  Be kelio sąnario atliekamos ir kitų sąnarių artroskopinės operacijos. Tai čiurnos, peties sąnario. Pasitelkiant naujausius mokslo laimėjimus vis daugiau riešo sąnario ligų galima gydyti pasitelkiant artroskopinę techniką.Rečiau atliekamos, tačiau taip pat labai svarbios alkūnės, klubo sąnario artroskopinės operacijos.

 

209 Comments

 1. Labai geras gydytojas

 2. Sveiki,
  11.05 buvo atlikta PKR artroskopinė operacija! Esu sportuojantis, labai aktyvus žmogus! Skausmo gulint nebejaučiu, darau rekomenduojamus pratimus, tačiau nusižengiau kelioms taisyklėms! Pirmą savaitę buvo liepta visiškai nelenkti kojos, o aš ją kažkiek sulenkiau (iki 30laispnių), skausmo nejaučiu tiek lenkdama-ar tai galėjo kažkam pakenkti? Ištiesimą pilną jau pasiekiau! Labai bijau kad nebūčiau kažko susigadinus ir operacija poto būtų veltui, nors jokių šalutinių efektų nejaučiu! Tai pagrindinis klausimas-kas blogiausio galėjo nutikti? Ir ar jau antrą savaitę po operacijos galiu siekti didesnio sulenkimo? Ačiū labai!

 3. Sveiki, 05-24 patyriau kelio trauma…rentgenas nieko neparode…. 08-27 po MRT tyrimu diagnozuotas :
  medialinio menisko uzpakalinio rago raudonosios zonos vertikalus isilginis plysimas ir PKR didziosios dalies plysimas proksimaliai
  Istojau i eile artroskopinei operacijai. Zadejo po 4-5 men. padaryti. Bus praeje beveik metai, sakykit ar toks ilgas laiko tarpas belaukiant operacijos nepakenks keliui?

  • Laba diena.

   Na, kuo ilgiau laukiama, tuo mažesnė tikmybė išsaugoti meniską. O rekonstruojant PKR, ypač svaru išaugoti meniską. Rekomenduočiau atavykti pas mane konsultacijai. Pasistengčiau padėti, kuo galėsiu.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas
   http://www.artroskopija.lt

 4. Laba diena, 09.14 d. Jūs operavote meniską. Dabar jau eina trečia savaitė, pajutau, kad operuotoje kojoje vis tiek jaučiu aštrius skausmus kelio viduje, vis turiu ieškoti patogesnės pozos, kad nejausčiau dūrimo. Ar tai normalu?

  • Laba diena.

   Greičiausiai yra nepakankamai išmankštintas kelio sąnarys. Tai būna dažniausiai pooperacinio diskomforto priežatis. Rekomenduočiau, kreiptis į savo polikliniką fizioterapinėms procedūroms ir reabilitologo k-jai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas
   http://www.artroskopija.lt

 5. Sveiki, man nustatytas smulkus lopo tipo menisko plyšimas. Kaip suprantu, reikalinga operacija, siūti meniską.
  Po kiek laiko galėčiau grįžti į darbą? kad ir su ramentais? 🙂

 6. Laba diena,

  Man atliko kompiuterinę tomografiją. Diagnozė: sąnarių artrozė, čiurna ir pėda, disekuojantis osteochondritas, čiurna ir pėda,subchondrinis defektas 7.4×5.4 mm. Siūlo atlikti 1-o p MTP sąnario artroskopiją. Ar tai šimtaproncentinė pagalba ? Ačiū už atsakymą.

 7. Sveiki. Ar po artroskopines operacijos, diagnoze M22. 4 man priklauso antrine reabilitacija jei po pirmines dar jaučiasi skausmas, nepatogumas ir t.t.

 8. Sveiki. Prieš 1,5 metų buvo darytas kelio sąnario magnetinis rezonansas dėl galimo menisko plyšimo. Bet jis nebuvo aptiktas. Ir joks gydymas nebuvo paskirtas. Sportavau profesionaliai toliau ir viskas buvo gerai. Prieš savaitę iš niekur nieko pradėjo skaudėti kelio sąnarį,
  pastoviai jaučiasi toks maudimas, aplink kelį atrodo įsitempę viskas, judesių amplitudė pilna. Peržvelgiau magnetinio rezonanso išrašą atidžiau ir radau tokį dalyką parašytą: šlaunikaulio medialinio krumplio atraminėje dalyje matomas apie 0,8×0,2cm dydžio subchoindrinis pažeidimas – pagal MRT disekuojančio osteochondrito požymiai. Ar gali būti kad man pasireiškė skausmai dėl šio dalyko? Nes kiek domėjausi, disekuojantis osteochondritas neturi aiškiai išreikštų simptomų, bet yra rimta liga. Ir niekaip nesuprantu, kodėl man jau tada nebuvo paskirtas joks gydymas dėl šios problemos…
  P.S prieš 6 metus buvo operuotas PKR.

 9. Pries 2 metus atverti rieso tuneliai. Skauda abieju ranku riesus, nei ekoskopas, nei MR, nei RA faktorius nk nerodo, reumatologas israse metotexata. Negeriu, nes nei viens tyrimas nepatvirtino reumat artrito. Skausmas tai deginantis, tai geliantis…isbandytos visos fizioterapijos, uzdegiminiai vaistai, nks nepadeda. Gal tikslinga butu atlikt artroskopini tyrima?

 10. Laba diena .Po artroskopijos operacijos , kuri buvo atlikta dėl chondromaliacijos , kremzlės plyšimo po patirtos traumos pasakė , kad užtenka elastinio tvarsčio.Ar tikrai nereikia įtvaro ir kada ir kaip pradėti aktyviau judėti , mankštintis.Ačiū.

  • Laba diena.

   Jei taip rekomendavo Jūsų gydytojas, tai reikia ir laikyti tokių nurodymų. Paprastai įtvaro nereikia.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 11. Sveiki , atlikus magnetini rezonansa nustateTFCC rieso raiscio plysima . Kiek trunka operacija ? Ir po kiek laiko jau galima eiti i darba ?

 12. Sveiki man daug metu paskaudedavo kelius dabar 1 ;2 laipsnip chondromaliacija . Tendinoze . Smulki neiketio cista . Nepalipu laiptais . Ar verta daryti artroskopija?

 13. Sveiki, prieš 3 savaites turėjau pkr plastiką ir menisko rezekcija. Sekančią dieną išsiliejo kraujas I blauzda ir gavosi 210mm hematoma vidinėje blauzdos dalyje dėl ko ilgai negalėjau priminti. Prieš 10 dienų pjūvio pagalba išvalė kresulius, tapo lengviau, tačiau blauzda vis dar „vatine“, dar nepilnai statau koją. Neramina, kad nepavyksta sulenkti kojos daugiau nei 80 laipsnių. Trukdo ne tempimas, o toks lyg „kaulų“ neleidimas kelio sanaryje. Ar tai dėl vis dar esančio patinimo, ar gali būti kad kažkas su operacija pavyko ne taip? Ačiū.

 14. Sveiki, pries metus apturejau desinio peties sanario panirima Gydytojas traumatologas rekomendavo nesioti itvara 3 savaites paskiau pasyvi peries manksta , bet po poros menesiu vel paniro ir pradejo dazniau kartotis, per metus buvo gal 5 kartus isnire bet traumatologas vistiek sako kad gal pavyks sustiprinti. Del kokiu priezasciu nedaro artroskopijos? Tenka pastoviai kenteti panirimus buna nakti jei ranka iskelta auksciau peties srityje uztirpsta.

  • Laba diena.

   Gal Jūs ne pas tuos specialistus kreipėtės. Rekomenduočiau kreiptis pas peties sąnarius operuojančius ortopedus papildomai nuomonei.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 15. Laba diena,
  Esu 45 m, skauda dešinio kelio sąnarys. Sąnarys patinęs, skausminga maksimali fleksija ir ekstenzija, blauzdos vidinė rotacija.Teigiami MakMarėjaus, Steinmano testai.Padaryta BMR-med.menisko „lopo“ tipo plyšimas. Rekomenduoja sąnario artroskopiją. Norėjau paklausti, ar būtina operacija? Ačiū.

 16. Laba diena,
  Prieš 8 mėnesius operuotas dšiniojo rieūo kanalo sidromas, prieš 4 mėnesius operuotas dešiniojo riešo De Quarvain liga. Plaštaka jau puse metų sustingus, jaučiu pastovu deginima riešo srytije, skausmas pastovus. Riešas skauda judinant (labiausiai) ir ramybės metų. Riešas ištynęs, oda, toks jausmas, kad nudeginta. Toks pats skausmas jaučiamas ir kairės rankos rieše. Chirurgas neranda priežasties, MRT išvada: be žymesnių pokyčių. Jaučiuosi beiegė, nieko negalių daryti. Nežinau kur kreptis. Ar reiktų padaryti riešo artroskopija? Ačiū

 17. Sveiki,

  Man yra numatoma kelio operacija, bus šalinamas sinovijos perteklius. Iškilo keli klausimai. Kokia vidutiniška operacijos trukmė? Ar po operacijos greitai paleidžia namo? Po operacijos reikalingi ramentai ar galima minti koja iškart?

  • Laba diena.

   Šiuos klausimus vertėjo užduoti Jus operuosiančiam specialistui. Trukėm prikauso nuo darbo apimties ir ortopedo patyrimo, Gali trukdti nuo 20 min. iki 1,5 val. Po operacijos paprastai paleidžiama sekančią dieną. Kojos minimas galimas paprastai iš karto, tačiau šios rekoemndacijos gali skirtis.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 18. Sveiki, 2017.11.15 „Medialinio menisko kuno ir uzpakalinio rago raudonojoje zonoje vertikali išilginė hiperintensine linija siekianti viršutinį paviršių- vertikalus išilginis plyšimas. Gali būti sugijes“. Traumatologas paskyrė reabilitaciją,kurios metu buvo palengvėjimas. Po sausio 3 prasidėjo skausmas iš naujo. Chirurgas nėra įsitikinęs ar verta daryti operaciją ir vėl paskyrė reabilitaciją. Vaikštau su skausmu kelyje, slubuoju. Ar verta daryti operaciją?

  • Laba diena.

   Greičiausiai, vis vien viskas baigsis artroskopine operacija, bet jei meniskas per tą laiką pasižeis daugiau, tai ir prisiuvimo tikimybė/sėkmė labai sumenksta.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 19. Laba diena. Kada geriausias laikas traukti siūlus po menisko operacijos? Beto, ar reiks traukti skysčius?

 20. Mano išvados po galūnės magnetinio rezonanso: medialinio menisko kūno II laipsnio degeneraciaja, negilus horizontalus plyšimas.Girnelės II-III laipsnio chodromaliacuja.II laipsnio osteoartritas. Norėčiau, kad pakonsultuotumėte apie šios ligos gydymo eigą, ar reikalinga operacija?

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti pas mane konsultacijai, nes reikalinga apžiūra ir bendras įvertinimas, norint pasakyti ar operacija Jums rekomenduotina.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 21. Laba diena,

  Po avarijos patyrus smugi i k. ciurna ir ilgos reabilitacijos, issivyste trecios stadijos Artritas ciurnos sanaryje. Jauciu skausmus vaikstant, koja nejudri, didele kotraktura. Ar dar padetu artroskopija ar reikia keisti sanari?

  Laukiu jusu atsakymo.
  Pagarbiai, Auste

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti pas mane į konsultaciją. Reikėtų turėti čiurnos rentgenogramas, ne senesnes nei 6 mėn. Manau, kad galima Jums padėti atliekant artroskopinę operaciją.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 22. Laba diena,

  Vasario pabaigoje man atlikta šlaunikaulio vidinio krumplio 2,1 cm diametro plote mikrolūžio operacija. ( III laipsnio chondromaliacija, atsiradusi po sportinės traumos). Po operacijos praėjo virš 6 mėnesių, tačiau ištisai jaučiu skausmą kelye, visiškai neina bėgti, tūpti, sunkiai lipu laiptais. Norėčiau paklausti ar tai yra normalu? Kiek trunka gijimas ir reabilitacija, ar po šios operacijos įmanoma grįžti atgal į sportą?

  • Laba diena.

   Esant tokiam pažeidimu reabilitacija gali trukti pakankamai ilgai ir sugrįžimas į sportą ne visada įmanomas, ypač retai pavyksta pasiekti pradinį aktyvumo lygį. Rekoemnduočiau šiuos klausimus užduoti operavusiam ortopedui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 23. Kiek rieso atroskopiju esate atlikes?

 24. Laba diena, Pries puse metu buvo atlikta operacija, girneles raisciu rekonstrukcija. Po 3 menesiu paaiskejo kad isluzo sraigtas ir ystrigo po girnele. Buvo padaryta dar viena operacija, pasalintas migraves sraigtas ir is naujo rekonstruoti raisciai. Po operacijos praejo 2 menesiai, sulenkiu koja 90 laipsniu kampu. Taciau sedint ir tiesiant koja y virsu kai kojos neliecia zemes atsiranda traskejimas sanaryje. Taigi klausimai butu tokie: 1. Ar kolkas pakankamai lenkiasi koja?
  2. Ar normalu kad yra atsirades traskejimas?
  3. Po kiek mazdaug laiko galeciau sugryzti atgal y darba. Darbas stovimas (suvirintojas)

 25. Laba diena, buvo atlikta girneles raisciu rekonstrukcija, taciau po 3 menesiu atlikus kompiuterine tomografija paaiskejo, kad isluzo sraigtas. Buvo atlikta dar viena operacija, buvo pasalintas migraves sraigtas ir atlikta is naujo rekonstrukcija. Praejo 2menesiai lenkiu koja 90 laipsniu kampu. Taciau tiesiant koja atrodo lyg butu kokiu nors trupiniu sanaryje, traskejimas yra. Ar tai normalu? Ir po kokio laiko galeciau sugryzti y darba. Darbas fizinis, stovint ant koju. Aciu uz atsakymus.

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti į konsultaciją pas operavusį ortopedą. Pagal aprašymą ir skundus sudėtinga patarti, nes situacija yra gana sudėtinga. Daugiau ir tikslensnės informacijos Jūs gautumėt iš operavusio specialisto.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 26. Sveiki.Po MRT isvada-girneles lokali 3-4 laipsnio chondromaliacija,sąnaryje ,suprapateliarineje burzoje nezymiai padaugeje skyscio.Koks gydymas manes laukia?

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti į konsultaciją. Vien iš MRT aprašymo „nuspėti“ koks gydymas reikalingas neįmanoma.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 27. kiek laiko reikia kad vel butum sveikas po menisko susiuvimo operacijos, kai ispjauta puse menisko?

  • Laba diena.

   Menisko siuvimo operacija ir kai pašalinimaa pusė menisko operacija – tai dvi skirtingos operacijos su skirtingomis rekomendeacijomis ir skirtingu atsistatymo laiku.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 28. Sveiki,
  turėjusi esu abiejų rankų riešų lūžius. Praėjo jau 4 metai, bet vieną riešą dažnai stipriai maudžia. Būna mėnesį kitą skausmas tik darant atsispaudimus, o būna taip suintensyvėja, kad negaliu remtis delnu niekaip. Šeimos gydytojas, kai kreipiausi, liepė tepti potrauminiais tepalais. Kas čia gali būti? Turbūt verta išsitirti nuodugniau?

  Dėkinga.
  Elena

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti konsultacijai pas mane atlikus abiejų riešų dviejų krypčių rentgenogramas (kartu reikia atsivežti ir rentgenogramas).

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 29. Laba diena,
  Skundžiausi dešinio kelio skausmu, skausmas atsirado po didelio fizinio krūvio. Kadangi beveik visą dieną praleidžiu ant kojų skausmas labiausiai pasireiskia poilsio metu, vaziuojant mašina, koja net aptirpsta ir „surageja“. Sulenkus koja jaučiamas skausmas vidineje puseje, klupint ir stojantis skausmas toks pat, apie atsisėdimą sukryziavus kojas net nekalbu…Taip pat einant sukant i dešinę jaučiamas skausmas ir lankstant koją girdisi traskėjimas. Tai gi echoskopavo kelieni : skysčiai niekur nesirenka (sutrumpinu), medialinis meniskas heterogeniškos struktūros, paplacija skausminga ties uzpakalinio rago projekcija, šioje srityje matoma hipoechogeniškas intarpas. Sąnarinis tarpas susiaurejęs. Išvada – medialinio menisko plyšimo UG pož. Pes anserinus bursitas.
  Ar būtina operacija, ar užtektų kažkokių terapijų? Per kiek laiko vėl nevaržomai pagyciau? Kiek laiko viskas maždaug užtruktų (pooperacinis laikas, reabilitacija)? Ačiū už atsakymą.

 30. Laba diena. Esu 42 m., Gruodį paklūpojau ant šaltų (betono) grindų gal 10-15 min. ir nuo tada skauda kelius. šiandien vieno kelio MRT išvada Girnelės kremzlės lateralinio faceto II laipsnio, medialinio vietomis III laipsnio hondromaliacija, Vidinio menisko užpakaliniame rage matomas horizontalus plyšimas, nueinantis į apatinį menisko paviršių (kokio dydžio nenurodoma).
  Klausimas ar įmanoma, kad nuo klūpojimo plyšo meniskas. Taip pat norėjau paklausti koks būtų galimas gydymas šioje situacijoje, ar po tiek liko meniskas siuvamas?. Dėkui.

  • Laba diena.

   Klūpinti gali plyšit meniskas, ypač, jei dar buvo pasuktas kelio sąnarys klūpėjimo metu. Horizontalus plyšimas paprastai nesiuvimas, ne neututi galimybių sugyti. Atlieka dalinė jo rezekcija (dalinis pašalinimas)

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznika

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Eiti prie įrankių juostos