Čiurnos sąnario artrozė ir laisvi kūnai, sinovitas

Čiurnos sąnario artrozė ir laisvi kūnai, sinovitas

Čiurnos osteoartrozė (OA). Čiurnos sąnario artrozė arba tiksliau blauzdinio pėdos sąnario artrozė – nėra jau toks retas susirgimas. Jis pasireiškia degeneraciniais kremzlių pakenkimais,  sinovinio audinio išvešėjimu, laisvais kūnais sąnaryje.  Susirgimas pasireiškia čiurnos skausmu, susitingimu, patinimu, sumažėjusia judesių amplitude ar strigimu. Atliekant artroskopiją  pašalinami degeneraciniai kliūvantys pakenktų kremzlių lopai, pašalinimas sinovinio audinio perteklius, pašalinami laisvi kūnai, pašalinamos perteklinės kaulinės išaugos (osteofitai) ir pan. Esant lokaliam kremzlės defektui galima atlikti mikrolūžių procedūrą.  Po tokių operacijų didžiąja dalimi gaunamas pagerėjimas – sumažėja skausmas, patinimas, pagerėja judesių amplitudė, pradingsta sąnario strigimo jausmai. Tai vienas iš būdų pagerinti gyvenimo kokybę bei atitolinti sąnario endoprotezavimo (dirbtinio sąnario keitimo) operaciją ar sąnario uždarymo operaciją (artrodezę). Dėl tokios operacijos reikalingumo ir prasmingumo sprendžia operuojantis ortopedas.

Čiurnos sąnario laisvi kūnai gali būti vystantis artrozei susidariusios laisvos kremzlių atplaišos, atlūžę osteofitai ir pan. Tačiau laisvi kūnai čiurnos sąnaryje pasitaiko ir jauniems žmonėms, kuriems nėra artrozės požymių. Tai buvusių traumų – dažniausiai sunkių čiurnos raiščių plyšimų ar lūžių padarinys. Dažniausias laisvų kūnų buvimo požymis – kartas nuo karto atsirandantis sąnario strigimo jausmas. Pašalinus laisvą kūną artroskopiškai – sąnarys daugiau nebestringa, užkretamas kelias tolimesniam sąnario žalojimui.

Keletas operacinių vaizdų:

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – laisvas kūnas sąnaryje


Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – laisvo kūno pašalinimas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – priekinis blauzdikaulio osteofitas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – vaizdas po priekinio blauzdikaulio osteofito pašalinimo

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – sinovitas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė operacija esant lasivam kūnui, jo pašalinimas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė sinovektomija.

Ligonis operuotas dėl čiurnos sąnario potrauminės artrozės, priekinio bei užpakalinio sąnario ankštumo, laisvų kūnų sąnaryje. Po operacijos dorzofleksija padidėjo nuo 80 iki 100 laipsnių. Nebeliko priekinio ir užpakalinio ankštumo.

Čiurnos sąnario artroskopija dėl dauginių chondromatozinių kūnų ir priekinio blauzdikaulio osteofito. Atliekamas laisvų kūnų pašalinimas ir priekinio blauzdikaulio osteofito rezekcija, bei dalinė sąnario priekinės dalies sinovektomija.

Užpakalinė čiurnos sąnario artroskopija dėl užpakalinio ankštumo sukeliamo os trigonum.

Haglund egzostozės ( kulnakaulio ataugos ) artroskopinis pašalinimas esant skausmams už Achilo sausgyslės.

118 komentarų apie “Čiurnos sąnario artrozė ir laisvi kūnai, sinovitas

 1. Laba diena, gavau tokį atsakymą iš echoskopuotojo. Ar jau reiktų galvoti apie operaciją.
  DEŠINĖS ČIURNOS ECHOSKOPIJA Talokruralinio sąnario kišenėse yra skysčio.Tibialis anterior s. – n.y.Extensor hallucis longus s. – n.y.Extensor digitorum longus s. – n.y.Paviršinis šeivinis nervas – n.y.Peroneus longus s. – n.y.Peroneus brevis s. – n.y.Priekinis tibiofibuliarinis r. – n.y.Priekinis talofibuliarinis r. – nestruktūrškas, 10 mm sukalkėjęs ruoželis.Kalkaneofibuliarinis r. – n.y.Kalkaneokuboidinis r. n.y.Extensor digitorum brevis raumuo – n.y.Tibialis posterior s. – n.y.Flexor digitorum longus s. n.y.Flexor hallucis longus s. – n.y.Deltinis raištis – n.y.Achilo sausgyslė – struktūriška, ties kulnakauliu gausu kalcinatų.Retrokalkaninė bursa – n.y.Subtaliarinio sąn. kišenė – yra nedidelis kiekis skysčio.IŠVADOS: SINOVITO POŽYMIAI, ATFL IR ACHILO SAUSGYSLĖS KALKĖJANTI TENDINOZĖ.

  1. Laba diena.

   Priklauso nuo vyraujančio klinikos ir skundų. Kai kuriais atvejais reikalingas ir operacinis gydymas. Spendžiama konsultacijos metu.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 2. Laba diena, norėčiau išgirsti iš Jūsų nuomone. Esu po rimtos kojos (ciurnos) traumos ji buvo ivykusi 2020m. Atlikta operacija praėjus metam laiko išimti implantai 2021m. Ir nepraėjus pilniems merams man situacija blogejo pradejo skaudeti čiurna, tino, sunku vaikscioti ir t.t… Kreipiausi pas savo operuojantį gydytoja padarius visus tyrimus pasakė, kad tirpsta kremzlė ir lieciasi kaulas į kaula del to tie skausmai atsiranda plius susidare osteofitai…
  Dar konsultavausi privaciai pas kita gydytoja, kad isgirsti kito nuomone jis peržiūrejo visus mano turimus išrašus ir magnetinio tyrimo vaizdus mane nuramino ir pasakė, kad nera baisu isvalys susidariusius kliuvinius ir viskas bus gerai. Su tą mintimi ir gyvenau, kad tik isvalys ir būsiu laiminga.
  Nyvykau pas savo operuojantį gydytoja pasiskirti operacijai diena, dar jo paklasiau man tik išvalysit ten kas nereikalinga jis atsake, kad ne šalinsim sąnarį ir viskas išsigandau aš šito pasakymo ir bijau tos operacijos ir nežinau ką daryti… 😪 Kiek supratau sąnario pašalinimas tai skaiosi kaip ir uzrakinimas? O gal aš tiesiog ne taip suprantu tą išsireiškima ir per daug stresuoju?

  1. Laba diena.

   Manau, kad užtektų išvalyti kliuvinius. Čiurnos sąnario uždarymas reikalignas tik reatai ir labai sunkiai atvejais.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 3. Sveiki,

  Gavau patvirtinimą iš MRT, jog :M. tibialis posteriortendosinovitas. Eksudacinis sinovitas. Čiurnos sąnario laisvas kūnas.

  Man 25 metai ir dažnai begioju, ar reiktų operacijos?

  1. Laba diena.

   Laisvas kūnas sąnaryje nėra gerai, todėl gali reikti jį pašalinti artroskopinės operacijos metu.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.