Artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Riešo sąnario artrozė

Riešo sąnario artrozė, tai riešo sąnario dalies ar viso  kremzlinio paviršiaus pakenkimas. Artrozė, žinoma yra sudėtingas progresuojantis degeneracinis procesas, dažniausiai pasireiškiantis sekančiais skundais – riešo sąnario skausmas, patinimas, judesių trūkumas. Riešo sąnario pakenkimas gali būti išprovokuotas tiek traumos, buvusio lūžio, kartais (nesugijusio lūžio) ar tiesiog degeneracinis procesas (kitaip tariant „susidėvėjęs“ sąnarys), susijęs su amžiniais pokyčiais

wrist-oa1

Esant, ne viso riešo, o tik tarp kai kurių riešo kaulų artrotiniams pakitimams, įmanoma atlikta artroskopines procedūras, kurios sumažina skausmą, patinimą ir sustingimą, pagerina gyvenimo kokybę.

Artroskopinė stipinkaulio ylinės ataugos rezekcija atliekama esant riešo artrozei dėl nesugijusio laivelio lūžio (SNAC) – Scaphoid Non-Union Advanced Collapse. Esant nesugijusiam laivelio lūžiui ilgainiui vystosi stipinkaulio laivelio duobės kremzlės nykimas. Suformuoja ankštumas, kuris kelia skausmus judesių metu. Paliatyvi operacija, atliekant dekompresiją ties laivelio fascete. Rezekavus dalį ylinės ataugos sumažėja skausmas ir pagerėja judesiai.

snac1

Artroskopinė stipinkaulio ylinės ataugos rezekcija:

Esant pakenktam pirmam riešiniam delnakaulio sąnariui (CMC-1) atsiranda skausmai judinant nykštį, silpnėja pakenktos rankos jėga, sunku suimti daiktus, dažnai krenta daiktai iš rankų. Ne visais atvejais reikalinga atvira operacija, kai pašalinamas didysis daugiakampis. Tobulėjant artroskopinei medicininei technikai, operaciją įmanoma atlikti neatveriant sąnario, t.y. artroskopiškai. Operacijos metu įvertinama pakenkto sąnario būklė, pašalinama sinovija nuo kapsulės, bei atliekama didžiojo daugiakampio dalies pašalinimas (rezekcija). Kaip atrodo pakenktos plaštakos rentgenograma, matyti apačioje. Taip pat galite peržiūrėti artroskopinės operacijos video medžiagą:

zemg01x1

Dėl  I riešinio delnakaulio sąnario artrozės (III laipsnis pagal Eaton) atliekama artroskopinė didžiojo daugiakampio distalinės dalies rezekcinė artroplastika. Taip pat sąnario debridementas ir sinovektomija.

 

6 Comments

  1. Sveiki, jaučiu skausmą abiejuose riešuose ties sulekimu lygiagrečiai nykščiui. Skausminga lankstant visą ranką, bet labiausiai jaučiamas palenkiant į šoną nykštį. Skausmingoje vietoje netinkamai palenkus/padėjus ranką ar nykštį lyg kas užstriktų, tai lydi didelis skausmas, ko pasekoje reikia palenkti ranką, kad tas „kažkas“ atsrigtų. Esu 29 metų, auginu 5 mėnesių dukrytę. Dukra pakankamai nerami, todėl dažnai tenka nešioti ant rankų, šį skausmą kenčiu jau virš porą mėnesių. Tikiu, kad tai dėl apkrovos rankoms ir tikiuosi, kad su laiku praeis, bet klausiu dėl to, kad pasidomėti ar gali signalizuoti rimtesnes problemas? Pas gydytojus vizitas po savaitės. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  2. Stebimi išreikšti artroziniai pakitimai, ties 1-delnakaulio riešakaulio sąnariukų, šioje veitoje formuojasi kraštiniai osteofitai. Sausgyslės patologijos ir sk] sčio. sankaupų nesimato.

  3. Laba diena, jau kuri laika skauda pirma riešiniam delnakaulio sąnari…

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Eiti prie įrankių juostos