Pradžia

Pradžia

Artroskopija – sąnario ištyrimo ir gydymo metodas, kai naudojama speciali tam pritaikyta aparatūra (video-optinė sistema, specialūs instrumentai). Šis metodas skiriasi tuo, kad atlikti sąnario ištyrimą ir tam tikrus operacinius veiksnius nereikia atverti sąnario (neatliekamas operacinis pjūvis), o tik padaromos kelios nedidelės skylutės darbiniams instrumentams. Šis metodas pranašesnis, nes sumažėja pačios operacijos traumatiškumas, galima atidžiau ir geriau ištirti operuojamą sąnarį, daug greitesnis sveikimas palyginti su atviromis sąnario operacijomis. Be to nelieka didelių randų operuotoje srityje.Dažniausios iš artroskopinių yra kelio artroskopinės operacijos. Daugelis kelio sąnario susirgimų gydoma artroskopiškai (meniskų rezekcijos, siuvimas, kryžminių raiščių rekonstrukcijos, sinovinių audinių  bei laisvų kūnų pašalinimas, didžioji dalis kremzlių procedūrų). Lietuvoje pradėtos taikyti daugiau kaip prieš dešimtmetį labai paplito ir šiuo metu galima atlikti daugelį kelio artroskopinių operacijų.  Be kelio sąnario atliekamos ir kitų sąnarių artroskopinės operacijos. Tai čiurnos, peties sąnario. Pasitelkiant naujausius mokslo laimėjimus vis daugiau riešo sąnario ligų galima gydyti pasitelkiant artroskopinę techniką.Rečiau atliekamos, tačiau taip pat labai svarbios alkūnės, klubo sąnario artroskopinės operacijos.

6 komentarai apie “Pradžia

 1. Laba diena, prieš 2mėn pakinklio srityje atsirado guzas, po skirtos reabilitacijos skausmas padidėjo, MRT išvada: Dorsalinės sąnarinės kapsulės plyšimo požymiai. M. biceps femoris medialinės galvos pakitimai- daugiau panašu trauminės kilmės (I laipsio plyšimas). Bet traumos nebuvo, skirtas gydymas arcoxia nepadėjo, apžiūrėjęs traumatologas dar mato beikerio cistą. Koks dar gydymas gali būti skiriamas, ar reikalingas operacinis?

 2. Sveiki,
  Prieš keletą savaičių turėjau kelio operacija dėl pigmentinio vilonodulinio sinovito tumoro. Taip pat buvo atlikta girnelės raiščio dublikatūra. Pirmas pora savaičių kojos stengiausi nelenkti, nešiojau įtvarą su laipsniais (ties 30). Šiuo metu kelias juda pakankamai laisvai, tačiau nestabiliai (pirminio įtvaro jau nebenešioju, užsidedu tik minkšta su metalinėm juostelemis šonuose), kol kas ne visos padėtys yra galimos, taip pat vis dar patinęs. Galbūt galėtumėte paaiškinti, kas yra girnelės raiščio dublikatūra, kaip ji atliekama? Taip pat patarti, ar reikėtų reabilitacijos, o galbūt užtektų atlikti kažkokius, pilnai funkcijai atgauti skirtus, pratimus?
  Dėkoju už atsakymus!

  1. Laba diena.

   Po vilonodulinio sinoviito operacijos kelio sąnarys tinsta gan ilgą laiką, taigi patinimas yra normalu. Kas yra girnelės raiščio dublikatūra – tai greičiausiai gydytojas turėjo omenyje jungiamojo audinio klostę (infrapatellar synovial plica arba ligamentum mucosum), kuri būna priekinėje kelio sąnario dalyje. Ji lieka vystantis kelio sąnariui, funkcijos neatlieka. Tačiau, jei ji per didelė, gali trukdyti kelio sąnario judesiams.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 3. Laba diena,
  MRT išvada- medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus plyšimas su „flap” komponentu. Artroziniai pokyčiai. Patelofemoraliai IV laipsnio chondromaliacijos požymiai. Saikaus sinovito požymiai. Saikaus pes anserinus bursito požymiai. M. quadriceps sausgyslės tendinozės požymiai. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę dėl menisko- ar reikėtų būtinai operuoti ? Ką patartumėte dėl chondromaliacijos- (tyrimo apraše rašoma- subkortikalinės cistinės degeneracijos ir edemos židiniai girnelės viršut. dalyje ir šlaunikaulio skridinio medialinėje pusėje. Lokaliai ties kauliniais pokyčiais stebimi dengiamosios kremzlės defektai, siekiantys kaulą (atitinkamai ties girnele apie 11×18 mm, ties šlaunikaulio skridiniu apie 2×4 mm). Gal būtų tinkama PRP ar sanakin terapija?

  Pagarbiai
  Renata

  1. Laba diena.

   Esant menisko plyšimui su lopo komponentu, paprastai rekoemnduojamas operacinis gydymas. Taip pat greičiausiai reikalinga padengti kremzlės defektus. PRP šiuo atveju bus neveiksminga. Aš savo pacientams netaikyčiau PRP tokiu klinikiniu atveju, kaip Jūsų.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.