artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Riešo raiščių plyšimas

Traumos metu gali būti pažeistii riešo sąnario raiščiai. Riešo raiščių plyšimas nustatomas specialisto apžiūros metuklnikiniais testais , bei pasitelkiant papildomus tyrimus kaip rentgenografiją, kompiuterinę tomografiją ar magnetinio rezonanso tomografiją. Riešo sąnario raiščių pažeidimas gali būti tiek esant dilbio ar riešo kaulų lūžiams, tiek ir jų nesant.

Jei po riešo sąnario traumos skundai išlieka daugiau nei 2-3 mėn. – vertėtų kreiptis į specialistą konsutlacijai. Vienas svarbiausių riešo sąnarių raiščių yra laivelinis mėnulio raištis (lot. – lig. scapholunatum). Jam plyšus – sutrinka riešo sąnario funkcija, būna skausmingi judesiai, mažėja sąnario judesių amplitudė. Diagnozuoti tokį plyšimą nėra lengva. Daugelių atvejų jis gydomas kaip paprastas riešo patempimas. Tačiau, netiksliai diagnozavus ir adekvačiai nepaskyrus gydymo – galimos skaudžios išeigos. Skunkiausia jų – per ilgesnį laiką susidarantis dėl SL raiščio plyšimo riešo sąnario sugriuvimas (angl. – SLAC – Scapholunate Advanced Collapse).  S-L raiščio plyšimas klasifikuojamas į 4 stadijas (pagal Geisler), kurios diagnozuojamas riešo artroskopijos metu. MRT tyrimas dažnai būna tik papildoma priemonė. Riešo artroskopijos metu ne tik nustatoma patologija, bet ir atliekamos gydymosios procedūros. Todėl riešo artroskopija yra ypač svarbi šiuolaikiškai nustatant ir gydant riešo sąnario raiščių pakenkimus.

SL plyšimas rentgenogramoje ir MRT tyrime:

sl-pl

Šiame viedeo Jūs matote III laipsnio SL raiščio plyšimą:

 

8 Comments

  1. Laba diena , ar SL raiščio palyšimas galimas nuo sunkaus fizinio ( rankos sukamaisiais judesiais) darbo, nes jokios kitos traumos neturėjau ( kritimo )?

  2. Sweiki,norejau paklausti del reiso skausmo. Skauda riesa apie dwi sawaites,ribotas lankstymas rankos. Dirbu skalbykloje reikia pakrauti ir iskrauti salbenkes,dirbant rakoje yra diskomfortas,suwarzyti judesiai,ranka yra patinusi. Reiketu sunerimti?

  3. Sveiki, po ilgo laiko nuejau į sporto salę. Praėjus porai dienų po treniruotės pradėjo skaudėti riešą ir atsirado matoma duobutė aukčiau jo. Ar verta sunerimti?

  4. Laba diena , norejau paklausti ar raiscio plysimas galimas nuo sunkaus fizinio darbo ?

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Eiti prie įrankių juostos