Artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Kelio sąnario artrozė

Kelio osteoartrozė (OA). Kelio osteoartrozė – dažniausiai pasitaikantis degeneracinis kelio susirgimas. Jis pasireiškia degeneraciniais kremzlių, meniskų, raiščių ir sinovinio audinio  pokyčiais. Susirgimas pasireiškia kelio skausmu, susitingimu, patinimu, sumažėjusia judesių amplitude. Esant pradinėms artrozės stadijoms – dažnai galima taikyti minimaliai invazyvų gydymą – artroskopiją. Dažniausiai pašalinami degeneraciniai meniskų plyšimai, pašalinami kliūvantys pakenktų kremzlių lopai, pašalinimas sinovinio audinio perteklius, pašalinami smulkūs laisvi kūnai ir pan. Procedūrų, kurias galima atlikti yra nemažai, o dėl jų taikymo kiekvienu atveju sprendžiama individualiai, operacijos metu. Po tokių operacijų didžiąja dalimi gaunamas pagerėjimas – sumažėja skausmas, patinimas, pagerėja judesių  amplitudė. Tai vienas iš būdų pagerinti gyvenimo kokybę ir atitolinti kelio sąnario endoprotezavimo (dirbtinio kelio sąnario keitimo) operaciją, net ir keliems metams ar ilgesniam laikotarpiui. Pacientas ilgiau gyvena turėdamas nuosavą sąnarį. Dėl tokios operacijos reikalingumo ir prasmingumo sprendžia operuojantis ortopedas. Svarbu įvertinti ligonio būklę bei gretutinę patologiją, tačiau vien tik amžius tokioms operacijoms nėra riba. Seniausia pacientė, kuriai teko atlikti tokią operaciją buvo 81 metų amžiaus.

Keletas operacinių vaizdų:

Keletas operacijų video:

Kelio sąnario artrozė – mikrolūžių procedūra – operacinis vaizdas:

Spontaninė osteonekrozė SONK – operacinis vaizdas:

Kremzlės chondromaliacijos laipsniai pagal Outerbridge:

Skaiduline kremzle pasidengęs defektas:

84 Comments

 1. Laba diena Trauma buvo prieš 40 metų.Padidėjo kelio skausmai. Atliktas dešiniojo kelio sąnario magnetinio rezonanso tomografija. Išvada- arttroziniai 2 laipsnio pakitimai. Eksudacinis sinovitas. M.gastrocnemius galvų bursitai .Beikerio cista. Koks būtų gydymas ir ar praeis skausmas, ar nereikes chirurginio gydymo. Ačiū.

 2. Laba diena, norečiau sužinoti tolimesni gydymą: kelio MRT išvada

  III-IV st. medialinė kelio, I-II PF sąnarių artrozė. Chondromaliacija, ženkli IV laipsnio medialiniame kompartmente su subchondriniu atraminių paviršių pažeidimu. Degeneruotas, dalinai proksimaliai plyšęs PKR. Saiki UKR tendinozė, MKR tendinitas, bursitas. MM p/o pakitimai, ženkli likusios dalies degeneracija, plyšimas. LM kūno degeneracija, negilus „baltosiso“ zonos radialis iki 1/3 menisko storio siekiantis degeneraciniam būdingas plyšimas. Sinovitas. Nežymus pes anserinus bursitas. Nedidelė, storasienė, septuota Beikerio cista.

  • Laba diena.

   Taip, gali reikti blauzdikaulio valgizuojantčios osteotomijos. Vien tik artroskopija čia nepadėtų. Rekomenduočiau atvykti pas mane konsultacijai dėl operacinio gydymo.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 3. Sveiki,
  Kelio MRT diagnoze: Girneles nezymi rotacija lateralyn, nezymus infrapateliarinis lateralinis ankstumas, ka tai reiskia?

 4. Labs diena 2016 operuotas meniskas .Darytos dvi operacijos viena balandzio 11 d Kita birzelio 2 d .Po pirmos operacijos du menesius koja buvo sutinusi trailer skyscius is kelio du kart per savaite 06 men 2 d buvo daryta antra operacijos sutinimas praejo skausmai liko .Labai daug praejau rebilitacijos ,bet nieko hero.Dabar dariau kelio ehoskopija isvado OA ,sinovitas ka man Darytos gal patartumet

 5. Laba diena. Negaliu pilnai sulenkti kojos per keli, jauciu astru skausma, tempima pakinklyje, ar kelio sonuose. Po ilgesnio stovejimo, ar sedejimo, kojos nebeina nei sulenkt, nei istiest, kol pramankstinu. Lankstant keli, girdisi traskesys.
  MRT tyrimas parode – priekinio kryzminio raiscio dalinis plysimas, girneles ll laipsnio chondromaliacija. Sekli patelofemoraline vaga. Nezymus skyscio perteklius.
  Kodel man skauda vidine sanario puse, jei problema priekyje? Koks butu gydymas? Ar butina operacija?
  Man 50. Aktyviai nesportuoju, bet judet megstu. Kelio trauma greiciausiai patyriau pries 2 metus, nors tada neatrode taip rimta.

  • Laba diena.

   Manau, kad problema yra judesių trukume. Reikia Jums nuvykti pas patyrusi gydytoją reabilitologą. Paprastai operacinis gydymas nereikalingas.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 6. Laba diena jau arti 3 metai kaip padarė plyšusio menisko operacija. Skauda, sutinusi, koja per kelį, nebesulenkiu atsistoti negalių nuo tualeto tik su įsikibimu atsistoju neatsimenu kada buvau atsitupes tik klupom su skausmais. Ko tik nedariau mankšta, sportavau niekas nepadeda. Vaikstau kaip su pririštu pagalių. Po daugiau kaip metų atrado ryžio dydžio metalą kelije po Magneto dariausi iš kur kare nebuvau, nešaudžiau taip ir liko neaišku iš kur ir uždegimas sinuvitas berots sunkiai sakė iš jo issikapanoti. Viskas liko po seno po išėmimo metalo sutinusi kaip du keliai kiti gydytojai nevaikščiok daug kiek tas daug nueinu 2-3 kilometrus tai daug. Kompresai ir kitos procedūros nieko. Dabar suleido versan fluid viena palaukti reikia sakė. Tai ką daryti jau nebe juokas. Prieš savaitę slistelejo kita koja, o tos tai nesulenkiu kai plojausi aukštielninkas supakavo su pagaliais į greitąją ligoninė tai dabar dar raiščių patempimas prisidėjo. Ką daryti negi nieko negalima padaryti. Įsivaizduokite 3 metus su pagalių pririštu vaikščioti, o dar dirbti reikia ir kitus darbus padirbti reikia man tik 48. Laukiu patarimo.

 7. Laba diena, skauda truputi virs kelio. Mazdaug 3-4 menesiai. Buvau siunciama magnetiniui diagnoze keturgalvio raumens sausgystes uzdegimas. Atliko tempimo pratimus, salcio terapija, magneta. Nepadejo. Toliau kelis tinsta, skauda lipant laiptais, sulenkiant, ilipant i masina ir t. T. Siandien vel buvau pas traumatologa. Israse dolmen granuliu ir tepala dolmen tepti. Dabar kita diangnoze M17. 0 skauda jau einant

 8. Man kairio kelio III-IV st. Gonartrozė
  Skauda kai lipu laiptais,naudoju guminį įtvarą.
  Ką patartumėt dėl tolesnio gydimo be operacijos.
  Ačiū.

 9. Sveiki,
  Man 35 metai, virsvorio neturiu, nesportininkas, jau metus laiko kelio skausmas isilgai/salia girneles medialines puses, kelias nestringa, kartais net atrodo, kad skauda medialine riebalinio kuno dalis arba vastus medialis pradzia. MRT (darytas po metu nuo simptomu pradzios) parode I-II laipsnio chondromalacia, girnele nedislokuota, bursitas, tendinitas, sinovitas, meniskai bei visi raisciai tvarkoje, taciau dauguma traumatologu atkreipia demesi i gan netipinius chondromalacijai simptomus (viskas prasidejo nuo girneles karsciavimo, skausmai nakti, po metu vis dar negaliu normaliai net vaikscioti, pradzioje ilga laika negalejau atsiremti ant kojos), reumatologai nieko nerado. Dabar po virs metu prie skausmu prisidejo ziaurus kelio traskesiai sulenkiant vos 45 laipsniu, jauciu pastoviai diskomforta isilgai/salia girneles medialines puses, lyg ten kazkas ilenda, trinasi. Kitam kely yra chondromalacia didesnio lygio, taciau simptomu beveik isvis neduoda. Sustiriprinau kvadricepso raumenis, nesioju vidpadzius, darau mankstas, raumenu tempimai ir t.t. – nepadeda.

  Buvau pas 5! traumatologus, nieks i I-II laipsni rimtai neziuri, artroskopijos atsisako, siulo toliau daryti mankstas arba hyalurono rugsti + PRP (moksliniai tyrimai efektyvumo neirode, proceduros atsisakiau). Turiu visus MRT vaidzus, ar tai gali buti nediagnozuotas „Plica sindromas“, kuris privede prie chondromalacijos, karsciavimu ir tokiu simptomu ? Ar yra prasmes pas jus kreiptis konsultacijos ?

  • Laba diena.

   Tokiu kaip Jūsų atveju aš irgi rekomenduočiau PRP + hialurono r. kombinuota injekcija. Daugeliu atveju tai padeda. Yra nemažai mokslinių straipsnių, kad ši kombinacija yra pakankamai efektyvi.
   Kitas variantas, iš tikro gali būti „Mediopatelofemoralinės klostės“ sindromas. MRT tyrime tada dažnaiji matoma sustorejusi, tačiau tai būna irgi ne visais atvejais. Greičiausiai, rekomenduočiau atlikti artroskopiją.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 10. 80 metų moters kelio sąnario rentgenograma: sąnarinis tarpas medialiai netolygiai susiaurėjęs, sąnariniai paviršiai suplokštėję, negausi subchondrinių plokštekių sklerozė, girnelės p/f kompartamento kraštiniaiosteofitai.
  Išvada – artroziniai pakitimai 2-3 stadija.
  realia – skauda, stingsta.
  Ar tikėtina, kak bus pasiūlyta tik sąnario keitimas, endoprotezavimas), ar galimi tokioje stadijoje ir amžiuje kiti gydymo metodai gyvenimo kokybei pagerinti sumažinant skausmą?

 11. Sveiki.Skauda ,gelia, šąla kojos kelias vakare veržia ,pučiasi atrodo sprogs

 12. Sveiki, pries kelis metus Mrt tyrimo metu buvo nustatyta menisko uzpakalinio rago 2 laipsnio degeneracija. Neseniai daryto Mrt isvadoje rasoma, kad „menisku plysimu nematau“. Jusu nuomone, kodel „dingo“ degeneraciniai pokyciai? Juk meniskas neatsistato. (Apziuros metu buvo nustatytas galimas menisko rago nedidelis plysimas). Aciu.

 13. Laba diena MRT Tyrimo išvados ir rekomendacijos: sinovitas; medialinio menisko užpakalinio rago plyšimas; meniskų degeneraciniai pakitimai; pakinklio cista; girnelės chondromaliacijos požymiai (II l.); blauzdikaulio vidinio krumplio kaulų čiulpų edema; šlaunikaulio vidinio krumplio kremzlės defektas, dešinio kelio sąnario artrozė.

 14. Laba diena. Prieš metus atlikta priekinių kryžminių raiščių operacija. Gydytojui leidus pradėjus sportuoti kelyje skausmas. Atlikus MRT išvada tokia: būklė po PKR plastikos, cyclops. Girnelės medialinio paviršiaus kremzlės plyšimas iki subchondrinio kaulo. Suleido plazmą su hialuironu- skausmas po 12 dienų dar labiau suintensyvėjo. Ką patirtumėte, kad galėčiau gyventi be skausmo ir sportuoti?

 15. Laba diena. Po magnetinio rezonanso gavau išvadas. Jos tokios. Girnelės sąnariniame paviršiuje 1-o laipsnio chondromaliacija; slaunikaulio kontūziniai pakitimai;MKR patempimas; m. quadriceps nežymus tendinitas;akcentuota infrapateliarinė sinovinė klostė. Čia sūnaus dešinio kelio išvada. Jis krepšininkas, ir irkluotojas .Ar galima būtų paprastesne,zmogiškąja kalba paaiškinti. Ir koks turėtų būti gydymas. Ar jis toliau galės sportuoti?

  • Laba diena.

   Pagal aprašyma, operacija nenusimato. Reikia nešioti kelio sąnario įtvarą apie 4-6 sav. Sportuoti paprastai galima po 2-3 mėn. po traumos.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Eiti prie įrankių juostos