Kelio sąnario disekuojantis osteochondritas

Kelio sąnario disekuojantis osteochondritas

Disekuojanis osteochondritas (DOC) – osteochondropatija, pasireškianti kelio sąnaryje. Dėl spontaniškai sutrikusios kraujotakos tam tikroje zonoje įvyksta toje kaulo nekrozė ir atsidalina subchondrinio kaulio fragmentas su kremzle, kuri per tam tikrą laiką pavirsta laisvu kūnu. Kas sukelia šią ligą kol kas nėra vieningos nuomonės. Predispozija gali būti pasikartojantis mikrotraumatizmas, endokrininiai sutikimai, paveldimumas. Šia liga dažniausiai susergama 13-15 metų amžiuje. Dažniausiai liga pasireškia šlaunikaulio vidinio krumplio atraminiame paviršiuje, tačiau gali pasireikšti ir kitose vietose. DOC skirstoma į 4 stadijas: 1) ankstyva; 2) stabili; 3) nestabili; 4)terminalinė. Priklausomai nuo stadijos simptomai gali skirtis, pradedant nuo skausmo, patinimo, dažniausiai po didesnio fizinio krūvio iki strigimo ir kliuvimo jausmo susiformavus laisvam kūnui. Kiekvienoje stadijoje stengiamasi kaip įmanoma išgelbėti kremzlę ir užkirsti kelią tolimesniam sužalojimui. I-II stadijose galima fiksuoti fragmentą, III stadijoje atidalinamas ir šalinamas negyvybingas osteochondrinis fragmentas, o IV-oje stadijoje – šalinamas laisvas kūnas bei atliekama mikrolūžių procedūra. Visas minėtas procedūras galima atlikti artroskopiškai.

Taip pat reikėtų paminėti, kad disekuojantis osteochondritas nėra vien kelio sąnario liga. Tokie patys procesai gali įvykiti ir kituose sąnariuose – alkūnės, klubo, čiurnos. Gydymo taktika – lygiai tokia pati kaip ir esant kelio sąnario disekouojančiam osteochondritui.

Keletas operacinių vaizdų:

Kelio sąnario vidinio šlaunikaulio krumplio disekuojantis osteochondritas – II stadija – spongiolizacija – operacinis vaizdas  – papildyta 2013-02-19d. – MRT kontrolė po 6 mėn. po operacijos.

Kelio sąnario vidinio šlaunikaulio krumplio disekuojantis osteochondritas – III stadija – fragmento pašalinimas – operacinis vaizdas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė operacija esant šokikaulio disekuojančiam  osteochondritui

 

 

18 komentarų apie “Kelio sąnario disekuojantis osteochondritas

 1. Laba dieną,kairiojo kelio sąnario MRT rodo,kad yra girnelės dengiamosios kremzlės su smulkiais defektais ik 1/2 kremzlės storio.Girnelės 2 laipsnio chondromaliacijos požymiai.Saikingi sinovito požymiai.Medialinio menisko mukoidinės degeneracijos požymiai.kiek padidintas kiekis skysči sąnario ertmėje,padidinto SI juostelė pd sekose palei m.popliteus sausgyslę.Ar tam mano sąnariui reikalingas gydymas?

   1. Sveiki, 11m dukrai nustatytas osteohondritis dissecans, kelio sąnaryje.
    Ar galėtumėte rekomenduoti ligoninė, kurioje atliktų operacija?
    Vilnius būtų patogiausia.
    Dėkoju

 2. Sveiki. vyrui degnozuotas disekuojantis osteochondritas ( laisvas kunas kelio sanaryje) gydytojas sako kad reikia operacijos kurios metu bus (pasakysiu paprastai) sukami kazkokie varztai vaikscioti nebus galima 4 sav, idomu ar galima tik isimti ta laisvakuni ir daugiau nieko nedaryti….

 3. Sveiki, prieš 10-12metu buvo atlikta ortroskopine operacija esant disekuojanciam osteochondritui. Kelis po operacijos neuzsikirsdinejo kaip ir viskas gerai bet pastaruoju metu pradedu jausti maudima toje kelio vietoje ir kartais net astraus skausmo epizodų būna. Po darbo dienos kelis jaučiasi pavargęs ir pastebėjau kad vis bandau kažkaip patogiai paguldyti koja kad galėtų atsipalaiduoti ir nieko nejausciau. Gali būti kad liga atsinaujina ar čia tiesiog degeneracines problemos tiesiog po truputį prasideda? Man 24metai.

  1. Laba diena.

   Reiktų kreiptis į specialistą konstulacijai ir ištyrimui. Iš skundų sunku pasakyti kas yra.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

  2. Sveiki, esu 16 metų,Prieš metus man buvo atlikta IV stadijos kairiojo kelio disekuojančio osteochohondrito šlaunikaulio gumburio operacija. Po operacijos jaučiausi geriau. Pusę metų vaikščiojau su ramentais, nes židinys niekaip neužsipildė. Praėjus trims mėnesiams po to kai sakė daktarai kad man viskas gerai aš kreipiausi vėl į daktarus, nes labai skaudėjo kelį, traškėdavo koja ir buvo sunku vaikščioti. Nuvykusi pas daktaro buvau nuliūdinta žinia, kad operacija nepasiteisino, todėl reikės pakartotinės operacijos šiai ligai išgydyti. Ši liga yra šlykšti, nes ji negyja taip greitai kaip yra tikimasi, o daktarai neįsivaizduodami tos kančios eksperimentuoja su žmogumi ir daro dvi operacijas vienam keliui gydyti.

 4. Laba diena, sunui, 12 metu, gydytojas nustate II stadijos osteochondropatija kairiojo kelio.Taciau jokio gydymo neskyre, pasak jo, gydymo ir nera. skirtas tik kelio itvaras. Berniukas jau penkti metai sportuoja futbola, treniruotes intensyvios ir vyks 5 kartus per savaite, savaitgaliais vyksta turnyrai.
  ar tikrai nere jokio gydymo tik nuskausminamieji tepalai ir vaistai. Gal fizioterapiautai gali siuo atveju padeti, kdangi judant skausmas pakankamai stiprus?
  Dekoju uz atsakyma

  1. Laba diena.

   Jei tai yra šlaunikaulio krumplio srityje, tai operacinis gydymas reikalingas. Ar nustatyta diagnozė MRT tyrimo metu ? Rekomenduočiau atvykti konsultacijai.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 5. Magnetinio rezonanso išvada [kairės kojos kelias]

  Ryški meniskų degeneracija, ypač medialinio. Medialinio menisko kūno ekstrūzija. Vidutiniškai išreikštas osteortritas. Kaip gydyti ar tai pavojinga, ar reikės operacijos

 6. Laba diena,
  man diagnozuotas 4 stadijos 1×0,9×0,5cm šokikaulio disekuojantis osteochondritas . Skausmo esamu laiku nėra, jaučiasi nežymus kliuvimas. Kokia Jūsų nuomonė, ar tikslinga darytis operaciją? Ar jos nedarymas yra tik laiko klausimas bei galintis tik pakenkti? Kiek laiko galima tai „pratempti”?
  P.S. buvau konsultacijoje Jūsų klinikoje, tačiau konsultavęs gydytojas specializuojasi kelio srityje. Todėl norėčiau paklausti Jūsų kaip čiurnos srities specialisto.

  1. Laba diena.

   Tokiu atveju kaip Jūsų aš paprastai rekomenduoju operacinį gydymą, nepriklausomai kaip gerai pacientas esamu momentu jaučiasi. Laisvas kūnas sąnaryje yra blogai – traumuoja kremzles. Be to defekto vietą reikia atnaujinti su atlikti mikrolūžius, kas padės jai pasidengti skaiduline kremzle. Ilgai „tempti” nerekomenduočiau, nes kuo operacija atlikta vėliau, tuo galutinis rezultatas prastesnis.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 7. Vaikstau jau trys menesei su uzblokuota koja . Daktarai nieko nedaro . Net nezinau ka ir bedaryti .???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.