Kremzlės rekonstrukcija naudojant skystą matricą

Kremzlės rekonstrukcija naudojant skystą matricą

Kaip gydoma pažeista kremzlė

Sąnario kremzlės regeneracinės galimybės nedidelės, o atsiradus pažeidimui jis progresuoja, todėl bandoma įvairiais metodais ją atstatyti. Šiuo metu yra taikoma nemažai kremzlės atkūrimo ar kremzlės pakaitalų implantavimo metodų. Plačiausiais klinikinėje praktikoje taikomi taip vadinamieji mikrolūžiai arba spongiolizacija – kai specialios ylos pagalba padarius perforacijas kaule suaktyvinami kaulų čiulpai ir defektas pasidengia skaiduline (randine) kremzle. Reikia paminėti, kad ši kremzlė nėra tokia pat tvirta ir lygi kaip natyvinė (hialininė) kremzlė, todėl papildomai naudojami įvairūs komerciniai preparatai ar membranos, defektui padengti.

Kelio sąnario pažeistos kremzlės gydymui jau gali būti pasitelkiama ir vienos procedūros minimaliai invazyvi kremzlės atkūrimo sistema. Tai šiuo metu pažangiausias ir efektyviausias gydymo metodas.  Procedūrai naudojamas medicininis prisotintas tirpalas („BST-CarGel“®), kurio sudėtyje yra natūralaus polimero chitosano. Tirpalas gaminamas sertifikuotame gamybos procese, atitinkančiame aukščiausius saugos ir kokybės standartus, ir padeda jūsų kūnui kremzlės atkūrimo procese. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad naudojant šį tirpalą kremzlė atsistato kokybiškiau, negu naudojant standartinį chirurginį gydymo metodą.  Šis metodas skiriasi ir tuo, kad Jį lengviau implantuoti, galima atlikti per mažesnį pjūvį, nereikia membranų, nereikalinga papildomai apsiūti ar klijuoti, o operacijos trukmė atitinkamai mažesnė. Ar galima taikyti šį gydymą, gali įvertinti tik ortopedas traumatologas.

Kaip vyksta chirurginė operacija?

Prieš procedūrą operuojantis gydytojas pacientui pateikia instrukcijas, kurių jis privalo laikytis.

Chirurginės procedūros metu pirmiausia atliekamas pažeidimo vietos paruošimas, kai chirurgas kruopščiai pašalina atšokusią arba pažeistą kremzlę nuo pažeistos vietos . Tada perforuojamas kaulas – naudojant chirurginį įrankį, kaule padaromos mažos angelės, kad būtų galima patekti prie atkuriančiųjų ląstelių ir kraujo elementų (1, 2 pav.) . Paruošiamas medicininis tirpalas, jis sumaišomas su nedideliu paciento kraujo kiekiu. Tirpalo ir kraujo mišinys užtepamas ant pažeistos vietos (3, 4 pav.) , kur jis sutirštėja per kelias minutes (5 pav.). Paruoštoje žaizdoje mišinys išlaiko didesnį kiekį pagrindinių kraujo komponentų, todėl pagerėja kremzlės gijimo ir atstatymo procesas. Sumaišytas su paties paciento krauju, medicininis tirpalas veikia kaip struktūrinis rėmas (matrica) ir stimuliuoja kaulo viduje po kremzle esančias atkuriančiąsias ląsteles keliauti į pažeistą kremzlės vietą bei tapti naujomis jos ląstelėmis. Šios naujos kremzlės ląstelės dalyvaus kremzlės audinio atkūrime, per kurį kūnas natūraliai sunaikins medicininį tirpalą.

Kaip vyksta pooperacinė reabilitacija

Po operacijos, siekiant išvengti svorio į gyjantį kelio sąnarį, 6–8 savaites patariama vaikščioti su ramentais. Kad būtų užtikrinta optimali chirurginės operacijos sėkmė, rekomenduojama apsilankyti pas fizioterapeutą ir laikytis chirurgo pateiktų instrukcijų.

Novatoriškas gydymo būdas, natūraliai vadovaujantis kūno gydymo procesams atstatant kremzlę, gali palengvinti gydant kremzlės pažeidimus dėl fizinės traumos arba per didelio jos nusidėvėjimo ir plyšimo.

1 pav. Artroskopinė kremzlės paruošimo dalis (artroskopinis vaizdas)
2 pav. Artroskopinė kremzlės paruošimo dalis
3 pav. Paruoštas defektas užpildymui
4 pav. Paruoštu tirpalu padengiamas defekto paviršius
5 pav. Užpildytas defektas, vyksta stingimas