Emigrantams

Emigrantams

Jei Jūs esate emigravęs į Europos Sąjungos valstybę, dirbate legaliai ir pageidaujate gydytis Lietuvoje, tai padaryti įmanoma visiškai nemokamai. Žemiau pateiktas straipsnis apie Didžiojoje Britanijoje esančių emigrantų galimybes gydytis Lietuvoje:

http://www.anglija.lt/straipsniai/mano_anglija/gyveni-anglijoje-gydykis-lietuvoje-nemokamai-13064

Kontaktai ir informacija pacientams Didžiojoje Britanijoje:

Vaiva Jakelyte
Practice Manager
Baltic Medical Centre Ltd.
Unit 121, Meridian Place, Canary Wharf
London E14 9FE
Mob. 07798 604453
www.balticmedicalcentre.co.uk

Direktyva visomis Europos Sąjungomis kalbomis

Ištrauka iš EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA 2011/24/ES, 2011 m. kovo 9 d. dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas įgyvendinimo. 7 straipsnis:

 1. Draudimo valstybė narė kompensuoja arba tiesiogiai apmoka tarpvalstybinių sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas iki tokio lygio, iki kurio tokias išlaidas padengtų draudimo valstybė narė, jei tos sveikatos priežiūros paslaugos būtų suteiktos jos teritorijoje, neviršydama faktiškai gautų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų. Jei tarpvalstybinių sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos viršija išlaidų, kurios būtų padengtos sveikatos priežiūros paslaugų suteikimo draudimo valstybės narės teritorijoje atveju, lygį, draudimo valstybė narė vis tiek gali nuspręsti kompensuoti visas išlaidas.Draudimo valstybė narė gali nuspręsti kompensuoti kitas susijusias išlaidas, pvz., apgyvendinimo ir kelionės išlaidas, arba papildomas neįgaliųjų asmenų išlaidas, galinčias kilti dėl vienos arba daugiau negalių gaunant tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas, laikydamasi nacionalinės teisės aktų ir su sąlyga, kad yra pakankamai šias išlaidas nurodančių dokumentų.
 1. Valstybės narės, laikydamosi SESV, gali priimti nuostatas, skirtas užtikrinti, kad teikiant tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas pacientai galėtų naudotis tomis pačiomis teisėmis, kuriomis jie naudotųsi, jei sveikatos priežiūros paslaugos panašiu atveju jiems būtų teikiamos draudimo valstybėje narėje.

6 komentarai apie “Emigrantams

 1. Sveiki. Mano anuke gyvena UK, jai 13 metu. Sportuojant ivyko trauma, po kurios labai skauda kojos keli. Kreipesi i vietinius gydytojus, ten jai paskyre fizioterapeuta ir vaistu nuo skausmo, net nepaskyre echoskopijos. Ja atlikome tik , kai anuke atvaziavo i Llietuva. Gydytojas nustate, kad jai menisko plysimas ir norint toliau sportuoti, reikalinga operacija. UK jai dave siuntima pas specialistus, taciau vizitas tik birzelio men. Noretumem suzinoti, gal galima atlikti sia operacija Lietuvoje, Su pagarba Almina

  reipesi i vietinius gydytojus, bet ten jai paskyre fizioterapija ir vaistu nuo skausmo.

 2. Laba diena.
  Apie 8 metus atgal buvo nutrūkę dešinio kelio kryžminiai raiščiai. Operacija atlikta Klaipėdoje. Chirurgas sakė, kad padarė raiščius iš tos pačios kojos šoninių raiščių. Jokių komplikacijų nebuvo. Dabar pradėjau sportuoti, daugiausia šuoliukai, įtupstai. Po treniruotės kelys gerokai patino ir negaliu tos kojos pilnai sulenkti ar atsitūpti. Ar reikia šaldyti, ar naudoti tepalus, ar kreiptis į specialistą? Dirbu Norvegijoj, bet norėčiau gauti konsultaciją Kaune tik nežinau kur kreiptis ir ar reikia?

  1. Laba diena.

   Geriau taikyti šildymą, kompresus spirtiniu pagrindu, analgetikus. Kaune galite kreiptis į „BMP” ar „Ortopedijos Techniką” klinikas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 3. Sveiki. Pries 3 sav man atlikta prk rekonstrukcija po pilno plysimo. Taip pat medialinio menisko plysimo pasalinimas. Klausimas. Man priklauso sanatorine reabilitacija? Pries 3.5 metu tas pats buvo atliktas kitai kojai.

  1. Laba diena.

   Apie sanatroinės reabilitacijos reikalingumą sprendžia gydytojas reabilitologas. Opeuojantis gydytojas gali tik rekomenduoti arba ne.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.