Riešo sąnario pakitimai po buvusių stipinkaulio lūžių ir jų gydymas

Riešo sąnario pakitimai po buvusių stipinkaulio lūžių ir jų gydymas

Riešo sąnario pakenkimai po lūžių. Stipinkaulio distalinio galo lūžiai – vieni dažniausių viršutinės galūnės lūžių. Daugelis iš jų gydomi neoperaciniu būdu. Po tokių lūžių gali likti tam tikrų anatominių pakitimų. Vienas tokių pakitimų – yra sugijęs stipinkaulio lūžis su sutrumpėjimu (2 pav.). Taigi, lūžiui sugijus stipinkaulis gali būti sutrumpėjęs nuo kelių milimetrų iki 1 cm ar daugiau. Biomechanikai reikšminga tampa tada, kai stipinkaulis sutrumpėja iki alkūnkaulio ilgio ar net tampa trumpesnis nei alkūnkaulis. Tuomet atsiranda skausmas judesių metu, simptomai ir pakitimai labai panašūs kaip esant „Teigiamo alkūnkaulio sindromui“ (plačiau apie tai skaitykite). Jei kitose ašyse pakitimai neviršija leistinų ribų – vietoje stipinkaulio osteotomijos su kauline plastika (stipinkaulio ilginimas) ar  alkūnkaulio osteotomijos (alkūnkaulio trumpinimas), galima atlikti daug paprastesnę ir mažiau traumatišką operaciją – artroskopinį alkūnkaulio distalinio galo trumpinimą (Wafer procedūra).

Po tokios operacijos ekskliuduojama kaulo nesuaugimo tikimybė, operacijos metu neatliekami pjūviai, daug mažesnė infekcijų rizika, nenaudojamas jokios metalo konstrukcijos kaului tvirtinti, be to artroskopinė operacija ryškiai pagreitina pasveikimą. Jei po osteotomijos operacijos operuotai rankai krūvis ribojamas apie 6-8 sav., tai po artroskopinio alkūnkaulio distalinio galo trumpinimo operacijos krūvio ribojimas pasibaigia sulig pooperacine 3-ia savaite.

1 pav. Riešo sąnario rentgenologinis vaizdas –  alkūnkaulis 4mm ilgesnis už stipinkaulį. Būklė susidariusi po stipinkaulio lūžio

2 pav. Riešo sąnario artroskopija – Stipinkaulio chondromaliacija ir nelygus sąnarinis paviršius po buvusio lūžio

3 pav. Būklė po Wafer procedūros

4 pav. Riešo sąnario artroskopija – Būklė po TFCC rezekcijos ir alkūnkaulio distalinio galo trumpinimo operacijos (video)

Operacija atlikta panaudojant artroskopinę techniką. Operacijos metu atliktas išvalymas, atstatytas įspaustas sąnarinis fragmentas ir po to fiksuota Kiršnerio vielomis.

2 komentarai apie “Riešo sąnario pakitimai po buvusių stipinkaulio lūžių ir jų gydymas

 1. Labas vakaras man buvo stipinkaulio luzis padare operacija ,praejo metai ir man dabar sunku lankstyti ranka ,labai skauda lankstant,judesiai yra riboti skausmas eina i plastaka. Lankiausi pas gyditoja bet jie man pasake kad niekuom negali man padeti luzio nera o daugiau neiesko priežasties, gal galite ka patarti ir kas tai galetu buti nes skausmas labai vargina.Aciu

  1. Laba diena.

   Galite atvykti konsultacijai. Pažiūrėčiau, ar galima kuo nors padėti.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.