artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Kelio sąnario menisko plyšimas bei jo gydymas

Kelio sąnario menisko pažeidimas – viena dažniausių sąnario ligų. Meniskas – pusmėnulio  formos kremzlinis darinys kelio sąnaryje, atliekantis amortizacinę, stabilizacinę bei kitas funkcijas. Vienas kelio sąnarys turi 2 meniskus – vidinį ir išorinį. Menisko pažeidimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje, tačiau skirtingose amžiaus grupėse pakenkimo pobūdžiai skiriasi. Vaikams ir jauniems žmonėms būdingi trauminiai plyšimai dėl didelio menisko elastingumo. Su amžiumi elastiškumas mažėja, meniskas pasidaro kietesnis (tai vadinama menisko degeneracija), todėl vyresniame amžiuje dažnesni degeneraciniai plyšimai. Statistiškai dažnesni vidinio menisko pakenkimai, tačiau gali įvykti ir išorinio ar net abiejų meniskų plyšimai. Atsiradus tokiam pakenkimui – kelio sąnarys gali tinti, dažnai jaučiamas skausmas pakenkimo pusėje, sunku lipti laiptais, pritūpti. Todėl esant šiems ar panašiems simptomams rekomenduojama kreiptis į specialistą konsultacijos. Dėl menisko plyšimo gydymo metodo turėtų nuspręsti gydytojas specialistas. Ne visus meniskų plyšimus būtina operuoti. Operacija reikalinga tada, kai plyšimas sukelia kelio skausmą, strigimą, šlubavimą, riboja judesius bei sutrikdo Jūsų kasdieninę veiklą ar sportą.Beveik visos meniskų operacijos atliekamos naudojant artroskopinę techniką. Ligonis stacionare dėl tokios operacijos praleidžia 1-2d., o kartais išrašomas net tą pačią dieną. Taigi, meniskų operacijos gali būti atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis.

MRT – vidinio menisko plyšimas:

Sveikas vidinis meniskas (operacini vaizdas):

Trauminis „kibiro rankenos“ tipo vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Degeneracinis vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Įstrižas menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Horizontalus menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Radialinis menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Vidinio menisko prisiuvimas esant kibiro rankenos tipo plyšimui, panaudojant adatas – operacinis vaizdas

Vidinio menisko rezekcija esant lopo tipo plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant išilginiam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant degeneraciniam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant kibiro rankenos plyšimui (operacinis vaizdas):

 

861 Comments

 1. Sveiki,
  2004 m.slidinėdama turėjau traumą-MR išvada-pilnas priekinio raiščio plyšimas.
  Kojos kelias buvo nestabilus visą laiką, bet tai labai netrukdė gyventi, lankyti jogos užsiėmimus, dirbti ir keliauti. Sportuoju savo malonumui, tuo metu gydytojai nepatarė darytis operacijos.
  Prieš savaitę,skubėdama lipau laiptais žemyn ir pastačiau blogai koją. Skausmas buvo nežmoniškas, aišku nugriuvau-MR išvada-lateralinio menisko kiburo rankenos plyšimas, stambus fragmentas pasislinkęs į tarpkrumplinę dalį plius raiščių plyšimai.
  Ar operacija dabar jau būtina, o gal kiti raiščial perims būtinas funkcijas ir galėsiu vėl normaliai (kiek tai įmanoma) gyventi?
  Ačiū.

  • Laba diena.

   Menisko plyšimas – tai dėl PKR plyšimo esančio lėtinio nestabilumo komplikacija. Jei kelio sąnarys būtų buvęs stabilus – greičiausiai toks dalykas nebūtų nutikęs. Rekomenduočiau atvykti konsultacija pas mane, nes čia jau reikalingas operacinis gydymas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 2. Sveiki, metus laiko skauda kelia, užsiemu sportu, kurio metu kelias gauna daug apkrovos, staigūs judesiai ir smūgiai kamuoliu. Pasidarius MRT išvada tokia: meniskai ir raiščiai nepažeisti, girnelė aukštos padėties, kiek dislokuota, viršutinėje-lateralinėje srityje infiltruoti infrapateliariniai riebaliniai audiniai, skysčio pėdsakai>patella alta, lateralinio patelofemoralinio ankštumo požymiai, eksudacinis sinovitas.
  Kuo toliau tuo labiau skauda ne tik po fizinio krūvio, bet ir būnant ramiai, ilgai palaikius sulenkta, judesiai riboti: negaliu pilnai sukryžiuoti kojų, sukinėti. Labiausiai skauda vidinę kelio pusę ir priekinėje dalyje. Įtaria hoffa sindromą, paskirtos procedūros reabilitaciniame centre, tačiau nė kiek nepadeda. Ką patartumėte daryti? Ar reikalinga operacija?

  • Laba diena.

   Rekoemenduočiau kreiptis į kvalfikuotą specialistą situacijos įvertinimui ir adekvataus gydymo paskyrimui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 3. Sveiki, Mrt nustate nedideli horizontalini mentalinio menisko plysima, vaksciojant siek tiek skauda, ypac pasukant koja. Jau 3 savaites, bet lik ir gereja. Ar butina operacija? Ar sugyja menisko plysimai savaime? Dekoju

  • Laba diena.

   Operaacijos reikalingumą apsprendžia visuma. Horizontalus plyšimas gali „sugyti“ dažnai ir be operacijos. T.y. skundai sumažėja ir pagerėja funkcija, nes pats plyšimas realiai nesugyja.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 4. Sveiki , labai pergyveu dėl menisko, daryta jau antra operacija ir vis negyja niekaip, galimas daigtas kad plyso jau trecia karta. Fizines veiklos visiskai neturejau, rebilitacija 4 savaites buvo , taciau po operacijos praejus 4 men atsitupus vel istino kelias ir dingcioja su deginimo skausmu. baisu ir pagalvot kodel negyja 🙁 laukiu vel tyrimu bet niekaip negaliu suprasti ar gali del kazkokios priezasties negyti

 5. Sveiki,

  Turiu MKR 1 laipsnio plyšimą.

  Ar reiks man operuotis?

  Ačiu.

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Eiti prie įrankių juostos