Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

I savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 90 laipsnių. Vaikščiokite  su 2 ramentais, galite minti operuota koja iki 50-75% svorio (nebent Jums operavęs ortopedas paskyrė kitokį režimą). Stengtis pasiekti pilną ištiesimą (lyginti su sveikuoju keliu). Po treniruotės rekomenduotina uždėti ledo pūslę kelio srityje (iki 20 min.). Tai sumažins patinimą ir skausmą.

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai: įtempti šlaunies keturgalvį raumenį ir laikyti įtempus iki 5s. Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.
 2. Aktyvus kelio tiesimas – ištiesti operuotą kelio sąnarį ir laikyti pilnai ištiestą 5-7s. Jei neišeina to padaryti be pagalbos – galima uždėti svorį  (500g-2kg) kelio srityje arba, naudojant paklodę ar rankšluostį,  tempti pėdą į save nelenkiant kelio. Jei nepavyksta atlikti savarankiškai – prašykite pagalbos tiesiant. 3 ciklai per dieną po 10 kartų.
 3. Tiesios kojos kėlimas – sveiką koją sulenkus 90-120 laipsnių kampu, ištiestą operuotą koją pakelkite 45 laipsnių kampu ir laikykite 5-7 s. ( 3 ciklai per dieną po 10 kartų ).

II savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 120 laipsnių. Vaikščiokite be ramentų, galite minti operuota koja iki 100% svorio. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-ą savaitę. Po treniruotės rekomenduotina uždėti ledo pūslę kelio srityje (iki 20 min.).

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai.  Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.
 2. Aktyvus kelio tiesimas ( 3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 3. Tiesios kojos kėlimas  (3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 4. Rekomenduojama pradėti ambulatorinę kineziterapiją ir fizioterapiją poliklinikoje.
 5. Galite pradėti minti stacionarų dviratį (15 min./d.)

III savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 135 laipsnių. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-II savaitę.

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai

Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.

 1. Aktyvus kelio ištiesimas (3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 2. Tiesios kojos pakėlimas

3 ciklai per dieną po 10 kartų

 1. Rekomenduojama toliau taikyti ambulatorinę kineziterapiją ir fizioterapiją poliklinikoje.
 2. Aerobikos užsiėmimai (2 ciklai per dieną po 10 min.)
 • Stacionaraus dviračio treniruoklis
 • Vaikščiojimas vandenyje
 • Plaukimas

IV savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 135 laipsnių. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-III savaites. Nesant skausmo, patinimo ar diskomforto, po krūvio galite bandyti grįžti prie kasdieninės veiklos. Leidžiami negilūs pritūpimai (sulenkiant kelius iki 45 laipsnių). (3-5 ciklai per dieną po 20 kartų).

V-VI savaitės

Operuoto kelio judesių amplitudė neturėtų skirtis nuo sveikos kojos. Jei nepavyko pasiekti pilno ištiesimo per VI sav. – kreipkitės konsultacijos į operavusį ortopedą. Nesant skausmo, patinimo ar diskomforto, po krūvio galite grįžti prie kasdieninės veiklos. Leidžiami pritūpimai, lengvas bėgimas ir nedideli šuoliai.

Atsisiųsti reabilitacijos protokolą

 

186 komentarai apie “Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

 1. Laba diena daktare.Man atlikta buvo kelio menisko galinio rago siuvimas,dviem siuĺais.Buvo horizontalus plysimas.Daktaras po menesio sake reabilitacija pradeti.Kineziterapija lengva dariau po operacijos 4 dienu.Vaziuosou i reabilitacija rytoj,operaves daktaras kazka buvo sakes kad reikia pamineti reabitologui koks siuvimas padarytas .bet pamirsau ta zody kaip vadinasi
  Gal JUS zinote.Ar uzteks pasakyti kad siuta dwiem siulais galinis menisko ragas?Aciu uz atsakymas

 2. Sveiki, menisko operacija atlikta prieš dvi savaites, koja lankstau jau pakankamai neblogai, galiu padaryti ir pusiau pritupus pritūpimus, siūlus trauks rytoj, gydytojas įtvarą liepė nešioti 3 savaites. Lankau kikboksa kada galima pradėti sportuoti? Po reabilitacijos? Nes gydytojas nelabai suteikė informacijos

  1. Laba diena.

   Kada galėsite sportuoti priklauso nuo to, kas buvo atlikta – menisko siuvimas ar rezekcija. Apribojimai gali ženkliai skirtis.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 3. Laba diena,
  Man prieš 10 dienų atlikta buvo menisko operacija. Pirmas dienas nebuvo patinimo tik po to atsirado. Šiek tiek pamankštinau tai jau, kaip ir po truputėlį atsileidžia. Tačiau problema tame, kad tą koją kai bandau sulenkti negaliu sulenkti tiek kiek ten tos sveikos kojos, ir ne tik… Kai sulenkiu jaučiasi skausmas ir didelis veržimas,o ištiesus taip pat labai nedrąsu lenkti, nes taip pat nestabiliai jaučiasi. Kas čia galėtų būti? Normalu?

 4. Laba diena, kiek laiko gali būti patinęs kelio sąnarys po menisko operacijos, priešuždegiminius medikamentus geriu, po operacijos 10 dienų?

 5. Sveiki, šiandien buvo atlikta menisko pašalinimo operacija. Pašalintas 50% menisko iš vidineskojos puses kelio link.
  Grįžus namo iš ligonines po kažkiek laiko kelyje atsirado vandens kunkuliavimo garsai, lankstant koja. Ar tai normalu? Ar reikia sunerimti?

 6. Sveiki,
  Vidinio menisko operacija atlikta prieš 1.5 mėn. Po geros savaitės nuvykus pas gydytoja, teko akupunktuoti. Tačiau sanarys vis dar labai sutinsta, jaučiasi dienos pabaigoje, kad jis visas karštas, taip pat skausmas neapleidžia ir išorimės kelieno dalies. Pradėjus rebilitaciją, pradėjo skaudėti ir operuotą menisko pusę. Sakykite, dėl kokių priežasčiu gali nepraeiti tynimas bei neapleidžia skausmas? Gal tikslinga būtų susileisti vadinamą heluroną?

 7. Sveiki, prieš 3 mėnesiu atlikta plyšusio menisko operacija, pašalintos atplaišos, išplauta. Atlikau reabilitaciją. Dažnokai lyg su adata bado operuotą kelį. Ar tai normalu ? Ačiū

  1. Labas vakaras. Nuo menisko operacijos praejo 8 dienos. Norejau paklausti ar jau galima pilnai minti koja jei dar siulai neisimti? Ar laukti iki tol kol siulus isims? Aciu labai

 8. Noreciau padekoti jums uz toki reikalinga tinklapi , dekui uz tai ka darote ir graziu jums svenciu.

 9. Sveiki. Buvo operuotas desines kojos meniskonplysimas ir kryzminiai raisciai. Dabar esu savaite po operacijos. Klausimas ar galiu pradeti si rekomenduojama reabilitacijos kursa ?
  Tinimas sioks toks ant kelienio dar likes. Zaisdos nebekraujuoja. Poryt trauks siulus.
  Klausimas ar reikia deveti itvara visalaika t.y miego metu per treniruotes ?
  Gydytojas sake. Kas savaite didinti lenkimo laipsnius. Dabar kojos nelanksciau ir svorio neminiau visa laika skaitykit lovos rezimas. Kas savaite liepe lenkima didinti 30 laipsniu. Ar padidines lenkimo laipsni dabar nuo 0 iki 30 galiu ja stengtis judint ?

 10. Prieš 8 mėnesius buvo atlikta PKR ir meniskų operacija. Po 3 mėnesių buvau patempęs koją atliktas pakartotinis magnetinis rodo tik menisko plyšimą, bet daktaras sako, kad jis siūtas dėl to ir rodo kaip plyšusį. Judesius beveik kaip ir atstatęs i fizinį krūvį reaguoja normaliai patimnimų nebūna . Bet didžiausia problema tik ne taip pakreipiu kelį ir jaučiu kaip kažkas lyg pastringa ir kokias 2-3 savaites tuomet jaučiu vidinio menisko skausmą ėjimas šlubuojant . po 2-3 sav lyg ir vėl viskas normaliai skausmai praina iki sekančio kelio neatsargaus pakreipimo. Per 8 mėnesius taip jau 3 kartą Ar reikėtų sunerimti ir atlikti kažkokius tyrimus?

  1. Laba diena.

   Tokiu atveuju sunku vertinti situaciją iš MRT tyrimo. Tačiau jei ura skundų, tokių kaip strigimas, gali reikti ir pakartotinės artroskopinės operacijos situacijai galutinai įvertinai ir tvarkyti, jei reikia.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 11. Laba diena.

  Po menisko operacijos praejo 24 dienos. Bet koks kelio sulenkimas sukelia plesianti skausma,o istiesimas skausma su traskejimu,lyg kas uzsikirstu. Darau mankstas. Ar galiu eiti ilgesniam pasivaiksciojimui? Ar nepabloginsiu situacija?
  Dekoju uz atsakyma.

  Pagarbiai.
  S.N

 12. Gerb.daktare
  po menisko operacijos, kiek laiko turi būti sutvarstyta koja elastiniu bintu.
  Pagarbiai

 13. Laba diena,
  Po meniisko susiuvimo, kiek savaiciu buna sutines kelio plotas?
  Aciu

 14. Sveiki

  Atlikta Man kelio menisko plysimo operacija pries 15d.Kiek laiko nesioti kimpresines kojines?Ir Ar galima nusiimti nakty!?Gydytojai liepe nesioti 6 savaites.

  Aciu
  Pagarbiai,

 15. sveiki,gyvenu Airijoje pries dvi savaites turejau kelio menisko operacija,isemus siulus jausmas kaip virs kelio butu uzverstas raistis,tiesiog verzia ,ir didelis tinimas ir sukietejimas,ar taip turi buti?aciu uz atsakyma

   1. Po menisko siuvimo operacijos man jau praejo 2 menesiai. Baigiu reabilitacijos I kursa, bet kelis visas uztirpes, pabrinkes, jauciu tarsi akmuo butu uzdetas, bet kelio neskauda. Ar taip turi buti?

 16. Laba,diena,pries metus padaryta kelio artroskopine operacija,atstatyta dalis plysusio menisko,taciau kelys vis dar tinsta,stiprei skiriasi nuo sveikojo,ar cia normalu,ar reiketu sunerimti ir darytis MRT,darbas fizinis,daug kruvio tenka kojom.

 17. Prejo 4 savaites po visisko menisko pasalinimo operacijos darau manksta kaip nurode operaves gyditojas bet negaliu niekaip net 70 laipsniu sulenkti kojos jausmas lyg kazkas blokuotu kas galetu buti?

 18. Laba diena,
  Kairiojo kelio menisko raiščių plyšimas, operuota spalio 30 d. Gerai jaučiuosi, po pratimų truputį paskauda, būtent naktį.
  Prašau parašykite kada galiu vaikščioti be ramentu?
  Ačiū

 19. S.m. kovo men daryta plysusio menisko 2ose vietose ir kryzminio raiscio operacija. Lydejo pastovus skausmas..rezultate inesta infekcija. Geriau antibijotikus 14d. Skausmas toliau. Spalio 2d vel operacija. Isvalymas, atplaisu pasalinimas.Kelis istines, dar nepunktuotas, bet reiks. Ar tikslinga daryti injekcijas trombocitu i sanari

  1. Laba diena.

   Nerekomenduočiau. Jei bus sulesiti trombocitai į sąnarį kur dar galimai yra infekcijos likučiai, tai galima gauti ryškų pablogėjimą. Be to iš vis Jūsų atveju namatau tikslo leisti PRP.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas
   http://www.artroskopija.lt

 20. Laba diena,
  Noriu sužinoti, po kiek laiko galima pradeti reabilitaciją po atliktos artroskopijos, menisko rezekcijos.Po operacijos praėjo 2 savaitės, bet kojos lankstumas labai ribotas,laikosi patinimas.Operavęs gydytojas nepasakė kada konkrečiai galima pradėti reabilitaciją, šeimos gydytoja galvoja siųsti po 4 savaičių po operacijos, bet ar nebus per velu?
  Dėkoju už atsakymą.

  1. Laba diena.

   Pirminiai pratimai atliekami jau II-ą pooperacinę dieną. Po menisko rezekcijos ambulatorines procedūras galima pradėti po 7-10d. po operacijos.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 21. Labas, po operacijos mėn.laiko,mankšta ,procedūros viskas puiku. Klausymas-kada galima didesnį fizinį krūvį,labai mėgstu važinėti su dviračiu? Suprantama,nesėsiu maratonams,bet po kiek laiko ,gerai gyjant,galimas pilnas krūvis?Ačiū

 22. Sveiki,esu po 2 men menisko opetacijos,taciau jauciu skausma kelene,tempima,patines,atlikau pirmine ir antrine rebilitacijas ,kremzle suirusi,tai ortopedas patare PRP trombocitu terapija,atlikau jau viena karta,bet pagerejimo nulis dar teks 4 atlikti,taip patare ortopedas gyd. Ka jus patartumete,nez ar turetu buti pagerejimas po tu 4 proced? Darbe kruvis kelenui bus,nes vaiksciot daug. Kaip ir daug dienu jau nedar lapelis ar galeciau,jau pradeti dirbti?dirbu slaugytoja.Na dar imciau kiek atostogu ,nors 10 dienu.ar reikes itvaro ant keleno,patarkite koki geriau pirkti,nesioti darbe,nes tas kur po operac yra nebenesioju.per didelis darbe bus.Aciu.

  1. Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti pas mane konsultacijai. PRP Jūsų atveju gali nebūti efektyvus gydymas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 23. Sveiki,
  Po menisko operacijos praejo 11 dienu ir as lipdama is lovos (apsimiegojus) atsiremiau svoriu ant pedos ( gal lenvgvai,bet atsiremiau),nebestsimenu is to isgascioar tai gali tureti itakos gyjimui. Ka reiktu daryti?
  Man paskirta 6 sav neminti pedos.
  Labai bijau del pasekmiu.Pagelbekite prasau.

  1. Laba diena.

   Paprastai prisiuvus meniską, menti tiesia koja galima nuo II-os pooperacinės dienos. Todėl, greičiausiai, nieko blogo neatsitiko.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 24. Sveiki,
  Operacija atlikta pries 5 dienas (menisko siuvimas,atplaisu,cistos salinimas).Ar jau butina pradeti daryti pratimus?Skausmas dar siek tiek jauciamas.toks isitempes keliukas.Labai bijau pradeti pratimus.sunku net koja palelti,baisu,kad nepadaryti,ko blogiau.

 25. Laba diena,
  2018 metų kovo 11 dieną darbe po sunkaus svorio kėlimo vakare pajutau skausmą, kitą dieną (kairis) kelis patino, skaudėjo, šlubavau. Po MRT išvados:

  Medialinio menisko nedidelė degeneracija, kūno raudonosios zonos vertikalus plyšimas, pereinantis į užpakalinio rago raudonosios ir tarpinės zonų įstrižinį plyšimą, atsiveriantį į apatinį sąnarinį paviršių. Ties dorsaliniu ragu iki 9 mm parameniskinė cista. Lateralinio menisko priekinio rago nežymi degeneracija, plyšimų nematyti.
  Kryžminiai, kolateraliniai raiščiai neplyšę.
  Girnelė aukštesnėje padėtyje. Girnelės lateralinio paviršiaus II laipsnio chondromaliacija. Šlaunikaulio vagos kremzlė ženkliau nepakitusi.
  Atraminių paviršių kremzlė nepakitusi.
  Suprapateralinėje bursoje pėdsakai skysčio.
  Poodis struktūriškas.
  Man dabar paskyrė reabilitaciją, sako, kad operuotis nebūtina ir geriau palaukti dar 2-3 mėnesius, tris savaites teptis tepalais, nenaudoti įtvaro. Man pačiam skausmas vaikštant beveik nejuntamas, bet jaučiasi lipant laiptais, ir gulint lovoje kai keli koją ir tuo pačiu lenki sąnarį, skausmas ties girnele, kojos amplitudė gera. Klausymas, ar tikrai tikslinga daryti reabilitaciją, nes jinai gi menisko neišgidys, ar verta laukti iki rudens, jei skausmas bus minimalus, gal tikrai nereikia darytis operacijos ir gydytojas bus teisus. Ar minimalus skausmas visdėlto nekenkia sąnariui? Ar čia tiesiog operacijos atitolinimas?.. Tuo pačiu esu prisiklausęs gandų, kad po operacijos būna dar blogiau nei prieš… Jei galite, patarkite, gal visdėlto reiktu su dar vienu traumatologu pasikonsultuoti, nes kažkaip man sukėlė abejonių dėl operacijos atsisakymo ir reabilitacijos paskyrimo.

  Ačiū už atsakymus, patarimus,
  Pagarbiai,
  Vytenis

  1. Laba diena.

   Tokie klausimai sprendžiami konsultacijos metu. Jei reikalinga pagalba – galite drąsiai kreiptis. Didelė tikimybė tokiam plyšimui nesugyti, o jei operacija bus padaryta laku, greičiausiai bus galima susiūti meniskas. Rekomenduočiau kreiptis ir kitos nuomonės.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 26. Labasbuvo trauma plyso meniskas ir raisciai,po operacijos praejus keliems metams vel atsinaujino skausmas, Dabar gyvenam Anglijoj, cia padare pakartotina operacija, koja skauda toliau,ypac patupinejus..daktarai sako,kad operacija pavykus, nuo skausmo skyria..mankstas,kas kelia dar didesni skausma..po pakartotinos operacijos praejo apie 6 menesiai…

  1. Laba diena.

   Sunku pasakyti. Reikalinga, kad atvyktumėt į konsultaciją. Jei reikalinga pagalba – galite drąsiai kreiptis.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 27. Atlikta dešinio kelio artroskopija,rasta degeneraciniai pakitimai visuose atraminiuose paviršiuose II vietom III daugiau vidinėjė pusėje, vidinio užpakalinio rago kombinuotas horizontalus+lopo pavidalo bei išorinio menisko vidurinės dalies radialinis plyšimas. T1,2,3 P3,4, F 5-6,3-4 zonų II-III laipsnio chondromaliacijos. Plyšusios menisko dalys rezekuotos, atliktas minėtų zonų debridementas, pašalinti keli laisvi kremzliniai kūnai+dalinė sinovektomija, sanarys išplautas.

  Rekomendavo minti 50procentų su ramentais dvi savaites,lenkti 90laipsnių, nesiklaupti ant kelio , netūpti, riboti sunkų fizinį krūvi 6 savaites .
  Praėjo keturios savaitės kelis ir blauzda tinsta kojos sulenkti daugiau nei 70laipsniu negaliu, ar galiu mankštinti koją , kad lenktųsi daugiau ? Kokias fizoterapijos procedūras rekomenduotumėt? Ar reikia kreiptis į gydytojus dėl pakartotinės apžiūros ?

  1. Laba diena.

   Rekomenduočiau kreiptis į operavusį ortopedą, kad apžiūrėtų ir peržiūrėtų režimą. FMR procedūras rekomenduoja gydytojas Reabilitologas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 28. Sveiki.Gyvenu Airijoje,susizalojau desini keli darbe koja pasukau,na ir kelias dienas normaliai vaiksciuoti negalejau del skausmo veliau skausmas praejo,bet tupiat kelio viduryje skaudedawo,po poros men nusprendziau nueiti pas fizio terapista,padare kelias fizio terapijas ir sake turetu praeiti,sako tikriausiai meniskas truputi plyses yra,bet sugys,na o dabar jau 5 men praejo ir vistiek skauda tai pasidariau mra scan,tai parode,kad meniskas yra plyses, ir soninis raistis sutrukinejas,tai uzsiregistrawau pas chirurga patikrins ir bus aisku,kokia jusu nuomone ar gali meniskas sugyti ar butina operacija?ir kokios operacijos kainos lietuvoje?Dekui is anksto.

  1. Laba diena.

   Atvykite į konsultaciją, greičiausiai bus reikalinga operacija. Pats meniskas nesugis. Jei esate socialiai draustas Airijoje, galite operuotis Lietuvoje, sumokate operacijos kainą, o grįžęs priduosite išrašus ir sąskaitas ir pilnai susigrąžinsite sumokėtus pinigus.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 29. Sveiki. Prieš savaite man buvo atlikta kelio artroskopine operacija., subtotaline med. menisko rezekcija. Operacija dariausi tam, gad grizciau i sporta. Kiek pavojinga bus vel sportuoti pilnai atsigavus. (tinklinis). Aciu.

  1. Laba diena.

   Laikykitės Jus operavusio ortopedo rekomendacijų ir viskas turėtų būti gerai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.