Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

I savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 90 laipsnių. Vaikščiokite  su 2 ramentais, galite minti operuota koja iki 50-75% svorio (nebent Jums operavęs ortopedas paskyrė kitokį režimą). Stengtis pasiekti pilną ištiesimą (lyginti su sveikuoju keliu). Po treniruotės rekomenduotina uždėti ledo pūslę kelio srityje (iki 20 min.). Tai sumažins patinimą ir skausmą.

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai: įtempti šlaunies keturgalvį raumenį ir laikyti įtempus iki 5s. Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.
 2. Aktyvus kelio tiesimas – ištiesti operuotą kelio sąnarį ir laikyti pilnai ištiestą 5-7s. Jei neišeina to padaryti be pagalbos – galima uždėti svorį  (500g-2kg) kelio srityje arba, naudojant paklodę ar rankšluostį,  tempti pėdą į save nelenkiant kelio. Jei nepavyksta atlikti savarankiškai – prašykite pagalbos tiesiant. 3 ciklai per dieną po 10 kartų.
 3. Tiesios kojos kėlimas – sveiką koją sulenkus 90-120 laipsnių kampu, ištiestą operuotą koją pakelkite 45 laipsnių kampu ir laikykite 5-7 s. ( 3 ciklai per dieną po 10 kartų ).

II savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 120 laipsnių. Vaikščiokite be ramentų, galite minti operuota koja iki 100% svorio. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-ą savaitę. Po treniruotės rekomenduotina uždėti ledo pūslę kelio srityje (iki 20 min.).

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai.  Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.
 2. Aktyvus kelio tiesimas ( 3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 3. Tiesios kojos kėlimas  (3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 4. Rekomenduojama pradėti ambulatorinę kineziterapiją ir fizioterapiją poliklinikoje.
 5. Galite pradėti minti stacionarų dviratį (15 min./d.)

III savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 135 laipsnių. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-II savaitę.

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai

Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.

 1. Aktyvus kelio ištiesimas (3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 2. Tiesios kojos pakėlimas

3 ciklai per dieną po 10 kartų

 1. Rekomenduojama toliau taikyti ambulatorinę kineziterapiją ir fizioterapiją poliklinikoje.
 2. Aerobikos užsiėmimai (2 ciklai per dieną po 10 min.)
 • Stacionaraus dviračio treniruoklis
 • Vaikščiojimas vandenyje
 • Plaukimas

IV savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 135 laipsnių. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-III savaites. Nesant skausmo, patinimo ar diskomforto, po krūvio galite bandyti grįžti prie kasdieninės veiklos. Leidžiami negilūs pritūpimai (sulenkiant kelius iki 45 laipsnių). (3-5 ciklai per dieną po 20 kartų).

V-VI savaitės

Operuoto kelio judesių amplitudė neturėtų skirtis nuo sveikos kojos. Jei nepavyko pasiekti pilno ištiesimo per VI sav. – kreipkitės konsultacijos į operavusį ortopedą. Nesant skausmo, patinimo ar diskomforto, po krūvio galite grįžti prie kasdieninės veiklos. Leidžiami pritūpimai, lengvas bėgimas ir nedideli šuoliai.

Atsisiųsti reabilitacijos protokolą

 

183 komentarai apie “Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

 1. Valdas

  Sveiki daktare, po patirtos menisko plysimo traumos, per kiek laiko turi buti atlikta operacija? Aciu

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Menisko operacija atliekama tada, kada sulaukiate eilės planinei operacijai. Geriausia, kad ji būtų atlikta per 1-3 mėn. po traumos. Jei yra sąnario bloko požymiai, t.y. plyšusi menisko dalis blokuoja sąnario judesius – operaciją būtų geriau atlikti kaip galima greičiau.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
   1. Ema

    Laba diena. Man prieš 5 dienas buvo atlikta menisko operacija. Buvo nukirpta dalis ir išplautas kelis. Iš pradžių ne buvo toks patinęs, o dabar taip ištino, kad net baisu. Čia normalu?

    Atsakyti
 2. laima

  Sveiki.3 men.daryta menisko operacija.yra 3laipsnio nusidevejimas kremzles.bet einu kaip vilgdama koja skausmai jaučiami sulenkus.ar taip ir liks taip ar čia kažkas blogai.ačiu

  Atsakyti
 3. Valdas

  Labas diena.
  Kiek laiko po menisko operacijos, negalima maudytis pirtyje? Is anksto dekoju.

  Atsakyti
 4. Žilvinas

  Laba diena,man padaryta menisko operacija , bet jau visa savaite puntoja krauja is kelieno,pyrmas dienas kas dvylika valandu traugdavo , dabar i para viena karta ,bet pradiejo kresieti kraujas ir bijama infekcijos o taipogi kojos pratimu nedarau nes graiciau renkasi kraujas .
  Gal ka galietumet patarti ar paaiskinti ko tikietis toliau.
  Aciu uz atcakima.

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Man sunku atsakyti ir įvertinti situaciją. Geriausia to klauskite Jus operavusio ortopedo. Kol kas manau, kad viską darote teisingai, jei skystis sąnaryje renkasi greitai, tai reikia nutraukti pratimus. Taipogi reikia vartoti priešuždegiminius vaistus.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 5. Lidija

  Sveiki.sausio 27 padaryta menisko operacija.po 3 dienu jau pradejo kauptis skyscia,virs kelio.jau trauke 2 kartus.Darau lengvas mankstas nuo ketvirtos dienos,po operacijos desimt min. saldau ledu.Norejau paklausti ar cia uzdegimas ar darant mankstas galima tai sustabdyti?

  Atsakyti
 6. Anžela

  Sausio 20 diena atlikta menisko operacija, po 10d punktavo, dar po keliu dienu punktavo, ką reikėtų daryti, kad tie skysčiai nesikauptų, sunku keli sulenkt, jaučiasi tempimas.

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Vienareikšmiškai sunku atsakyti. Paprastai tokiu atveju apribojamas krūvis, judėti rekomenduojama minimaliai. Skiriama priešuždegiminių vaistų. Tai turi atlikti poliklinikos gydytojas.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 7. Gražina Rimkutė

  Sveiki! Praeitų metų spalį dariau menisko operaciją. Jau praėjo nemažai laiko, bet vis dar negaliu sulenkt koją, taip kaip sveiką. Negaliu ilgai klupėt ant operuotos kojos, iš kelio šono jaučiamas lyg nutirpimas. Vaikščiojant jokio diskomforto nėra. Ar čia viskas gerai? Gal reikia daugiau laiko, kad 100 proc. Sugytų koja? Iš anksto dėkoju.

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Panašu, kad nepilnai atlikta reabilitacija. Rekomenduočiau toliau tęsti pratimus, pratęsti ar pakarototi procedūras poliklinikoje. Jei ir to neužteks – atvykite konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 8. leonora

  1 -2 laipsnio gonortroze,zymesne medialineje dalyje,sinovitas,medialinio menisko ekstruzija,degeneracija, uzpakaliniame rage horizontalus isilginis ir radialinis plysimas

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Greičiausiai bus reikalingas operacinis gydymas. Radialinis plyšimas paprastai ypač skausmingas ir nesugyja pats.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 9. Mantas

  Laba diena,persvietus kelia isvados buvo tokios:medialinio menisko kune liezuvelio plysimas,fragmentas pasislinkes zemyn medialineje kiseneje,uzpakaliniame rage horizontalus isilginis i apatini pavirsiu plysimas. Praejo beveik du men,kaip ir atrodo lyg neskauda,bet daugiau pavaiksciojus,neimanoma pritupti.. po 20 min vel praeina. Bet skausmas baisus. Gal kazkas netaip sugijo? Ar kruvio kojai per daug. Nzn,net ka galvoti? Mintys sukasi kad kazkas negerai. Kodel taip yra?

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Menisko liežuvėlio ar dar kitaip vadinamas įstrižinis plyšimas pats nesugyja. Tiesiog jis Jums ne visada sukelia skundus, ypač, kai fragmentas būna ne atraminio sąnarinio paviršiaus dalyje. Jei būtų „viskas susitvarkę“, tai skundų iš viso nebūtų. Tokiam plyšimui dažniausiai rekomenduojamas operacinis gydymas, nes laisvas fragmentas traumuoja ir pažeidžia sveiką kremzlę.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
   1. Mantas

    Laba diena,praleidau parasyti,kad man buvo atlikta operacija pries 2men,bet skausmas lb astrus pritupiant po ilgo pasivaiksciojimo,neimanoma pritupti,tai galiu padaryti tik praejus 10 ar 15 min.. ar galejo sugyti kazkas blogai,ar kad per mazai mankstinau koja. Ar dar laiko daugiau reikia? Ka pasiulytumete tokiu atveju?

    Atsakyti
    1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

     Laba diena.

     Rekomenduočiau atvykti pas mane konsultacijai. Po 2 mėn., po operacijos skundų nebeturėtų būti arb jie gali būti minimalūs.

     Pagarbiai,
     Gyd. Kęstutis Bliznikas

     Atsakyti
 10. Regina

  Atlikus kelio sąnario MRT tyrimą, 3T aparatu, nustatyta, medialinio menisko dorsalinio rago chorizontalus plyšimas raudonoje zonoje, siekiantis apatinį menisko paviršių. Girnelės 4 laipsnio smulkus chondromaliaciniai židinukai. Bekerio cista. Nežymus sinovitas. Trauma įvyko prieš 4 metus, kelio sąnarys tapo jautresnis nei sveikas, bijau klauptis, jautrus, kai glostau ranka, tačiau ištisinio skausmo ir tynimo, kaip rašo kiti pacientai nėra. Klausimas. Ar reikalinga atlikti opreraciją dabar, ar galima dar laukti? Labai ačiū už atsakymą.

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Apie operacijos reikalingumą sprendžiama konsultacijos metu.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 11. Andrius

  Sveiki,

  gruodžio 6 d. operuotas meniskas, pašalinta parameniskinė cista perrišant vartus prie menisko.
  Rekomendacija: laikyti įtvarą apie 3 sav. ištiestoje padėtyje, kad sugytų parameniskines cistos vartai.
  Gal galite labiau paaiškinti kas yra tie vartai, ar galiu pilnai remtis ant operuotos kojos? A Č I Ū.

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Man nelabai suprantama ir negirdėta tokia parameniskinės cistos operavimo metodika. Ar buvo atliktas pjūvis ar panašiai ?

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 12. Lionė

  Laba diena,labai skaudėjo kelį,buvo atliktas echoskopinis tyrimas, išvada: vidinio menisko išreikšti degeneraciniai pakitimai su plyšimo požymiais,nežymiai padidėjęs skysčio kiekis kelio sąnaryje. 2016 10 20 buvo paskirta operacija,jos metu rasta degeneraciniai pakitimai išreikšti vidinėje pusėje, sinovitas, vidinio menisko plyšimas. Rezekuota plyšusi menisko dalis,atliktas debridmentas. Po operacijos pora savaičių neskaudėjo,toliau skausmas pradėjo didėti,buvo taikytos fizioterapijos procedūros: mankšta,šildymai. Dabar esu tokioje padėtyje,kaip prieš operaciją – skauda.Ar taip gali būti?

  Atsakyti
 13. Agne

  Sveiki,eso po operacijos,ir girdziu kaip kelyje tiuliskena kai sulenkiu.per kiek laiko issivaikscios tas kraujas?

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Greičiausiai tai sinovinis skystis. Jis paprastai „išsivaikšto“ per 1-3 sav. po operacijos.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 14. Vita

  Labadiena.
  Atlikus kelio sąnario MRT aprašyme buvo paminėta raudonųjų kaulų čiulpų rekonversija ir t.t. Kas tai yra? Ar reikėtų susirūpinti. Dėkoju.

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Man šis terminas nėra girdėtas, bet greičiausiai tai yra tas pats kas kaulų čiulpų edema.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 15. Linas

  Sveiki, pries savaite buvo atlikta menisko operacija… Po operacijos jauciaus gerai, i keli buvo ivestas drenas skyciams iseiti. Kita ryta drenas buvo isimtas, apibintuota koja, kelys atrode kaip po operacijos gana gerai, bent jau taip ivertino specialistas. Ta pacia diena , vakare pradejo kaisti keli, virs kelio pradejo pustis keturgalvis raumuo, turbut tai skysciai, norejau paklausti, ar yra butinybe juos istraukti, ar yra kitokiu budu juos pasalinti ?

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Panašu, kad vėl reankasi skysčiai. Nuvykus pas specialistą ir apžiūrėjus butų aišku ar reikia skysčiu traukti.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 16. Žygimantas

  Sveiki,
  Kreipiausi į ortopedą dėl menisko atplaišos medialinėje pusėje. Skaudėjo kelį, kai bandydavau atsisėsti ant kulnų ar visiškai sulenkti koją. Artroskopija padaryta rugsėjo 12d. dabar yra spalio 5d. t.y. praėjo 24 dienos po operacijos. Bandau sulenkti koją maksimaliai, tačiau jaučiu tą patį skausmą kokį jaučiau prieš operaciją. Noriu paklausti ar verta susirūpinti dėl to, ar dar praėję per mažai laiko ir ar verta kreiptis pas ortopedą?
  Pagarbiai:
  Žygimantas

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Manau, kad čia dėl to, kad dar ne pilnai išmanšintas kelio sąnarys. Jei skundai tęsi 6-8 sav. – rekomenduočiau pasikonsultuoti su Jus operavusiu ortopedu.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
 17. vilija

  laba diena,
  man atlikta meinisko operacija – dalinė sinovektomija. Po operacijos jaučiausi gerai, neskaudėjo, bet praėjus apie 10 dienų pradėjo skaudėti ir skausmas stiprėja. Jei pastatai koją netiesiai, siaubingai duria – tokio pat pobūdžio, bet žymiai stipresnis skausmas kaip buvo prieš operaciją. Reabilitaciją lankau, sulenkimas gerėja, bet skausmas nemažėja, nors kai traukė siūlus, pasakius, kad skauda, traumotologas patikino, kad kai palankysiu reabilitaciją viskas praeis, bet man neramu, kad toks pat skausmas kaip buvo ar čia viskas gerai su menisku, ar taip turi būti po oporeacijos.

  Atsakyti
 18. Lina

  Sveiki,

  Rugpjūčio 24 d. man atlikta menisko krašto artroskopinė rezekcija, negyvybingų audinių pašalinimas, sinovektomija. Iš pradžių viskas atrodė gerai. Bet kuo daugiau laiko praeina nuo operacijos, tuo labiau skauda. Šios savaitės pradžioje, keičiant kojos padėtį ar naktimis vartantis lovoje jautėsi stiprus deginantis, plėšiantis skausmas. Didelio patinimo nėra, mėlynių taip pat nesimato. Nors gydytojas sakė, kad ramentų nereikia, bet aš dėl saugumo, o po to dėl skausmo vaikščiojau su jais beveik 2 sav. Dabar po namus jau šlubčioju be ramentų, bet vakarop tenka juos pasiimt. Kelyje vėl imu jausti kažkokį strigimą.
  Ar tai normalu? Ar taip turi būti?
  P. s. Menisko plyšimas yra traumos, įvykusios 2014 m. rugsėjo 13 d., pasekmė. Tada lūžo padikaulis, plyšo čiurnos raiščiai ir gyd. diagnozavo kelio raiščių patempimą. MRT tada nedarė, tik rentgeną.

  Ačiū už atsakymą!

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Tai labai panašu į reabilitacijos problemą ir išliekantį uždegimą po operacijos. Jei yra pastovus uždegimas, sunkumas jaučiamas ypač antroje dienos pusėje. Jei kelio sąnarys ištinęs stipriai – kreipkitės į specialistą, gali reikti ištraukti skysčių perteklių. Ar buvote poliklinikoje praėjus 7-10d. po operacijos fizioterapinėms ir kineziterapinėms procedūroms ?

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   Atsakyti
   1. Lina

    Ačiū už atsakymą! Pas šeimos gydytoją buvau, praėjus 10 dienų po operacijos, ištraukti siūlus ir pratęsti nedarbingumo laikotarpį. Jokių procedūrų man nedarė.
    Namie aš atlikinėjau izometrinius pratimus, rekomenduotus šiame puslapyje ir operavusio gydytojo.
    Pas reabilitologę buvau rugsėjo 15 d. Reabilitacijos procedūras paskyrė nuo rugsėjo 26 d., (mankšta, masažas ir dar viena, nepamenu pavadinimo – supratau tik tiek, kad bus atliekama kažkokiu aparatu). Anot reabilitologės, nepraėjus mėnesiui po operacijos negalimos tokios procedūros.
    Šiuo metu skausmas yra sumažėjęs, bet nedidelis patinimas ir skausmingumas vis dar laikosi aplink žaizdeles, kartais suskausta giliau, ties vidiniu menisku. Vakarais jaučiu sunkumą ir maudimą kelyje. Skausmui malšinti iš pradžių vartojau Dicloberl’ą (rekomenduotą operavusio gydytojo), o šiuo metu įsigijau Mialdex (dekstetoprofeną – rekomenduotą vaistininkės). Vaikštau jau be ramentų, šiek tiek šlubčiodama, tik lipimas laiptais žemyn dar yra nelengvai įveikiama kliūtis. Tai gal jau ir sveikstu po truputį? ☺
    Tiesa, į darbą dar neinu (dirbu mokykloj, kur visą dieną tenka būti „ant kojų“).

    Atsakyti
   2. vilija

    laba diena,
    man atlikta meinisko operacija – dalinė sinovektomija. Po operacijos jaučiausi gerai, neskaudėjo, bet praėjus apie 10 dienų pradėjo skaudėti ir skausmas stiprėja. Jei pastatai koją netiesiai, siaubingai duria – tokio pat pobūdžio, bet žymiai stipresnis skausmas kaip buvo prieš operaciją. Reabilitaciją lankau, sulenkimas gerėja, bet skausmas nemažėja, nors kai traukė siūlus, pasakius, kad skauda, traumotologas patikino, kad kai palankysiu reabilitaciją viskas praeis, bet man neramu, kad toks pat skausmas kaip buvo ar čia viskas gerai su menisku, ar taip turi būti po oporeacijos.

    Atsakyti
    1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

     Laba diena.

     Manau, kad po reabilitacijos turėtų susitvarkyti, jei ne – kreipkitės į Jus operavusį specialistą.

     Pagarbiai,
     Gyd. Kęstutis Bliznikas

     Atsakyti
 19. Angelė

  Sveiki,

  Menisko magnetinis rezonansas darytas 2013 metais. Ar tinka tas pats tyrimas jei šiais metais daryčiaus operaciją? Ar tiesiog man reikia darytis magnetinį tyrimą iš naujo?

  Iš anksto dėkoju

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Šį sprendimą priima Jus operusiantis specialistas. Jei jam pakankam duomenų iš 3 metų senumo tyrimo, tai kartoti nabūtina. Mano praktikoje retai reikia kartoti MRT, jei senesnis tyrimas nekelia jokių abejonių.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

   Atsakyti
 20. Rimas

  Laba diena,
  Norėjau paklausti, kodėl po menisko operacijos renkasi skysčiai,ar juos traukti, gal padėtų fizioterapiją?

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Aš nedirbu su sąnarių endoprotezavimu ir tokių ligonių neturiu. Nedarbingumo lapelis, paprastai, pirkauso tiek, kiek pacientas nedarbingas. Jei viršijiamas terminas, toliau sprendžia GKK komisija dėl pratęsimo.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

   Atsakyti
 21. Aurelijus

  Laba diena.
  Po menisko rezekcijos, tą pačią ar sekančią dieną , ramentai reikalingi, ar galima be jų apsieiti ?

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Laikykitės nurodymų, kuriuos paskyrė Jus operavęs gydytojas. Aš po tokios operacijos rekomenduoju vaikščioti su ramentais 1 sav., dalinai priminant operuotą koją.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

   Atsakyti
 22. inga

  Ar po menisko operacijos (rezekcijos) būtina nešioti įtvarą. Ar jį nešioti reikia tik vaikštant, ar naudoti kaip stabilizatorių mažai judant (pavyzdžiui, namuose ir pan.).
  Taip pat programoje nurodyta, jog pirmąją savaitę galime lenkti kelį 90 laipsniu, o antrąją savaitę 120 laipsnių. Ar tai reiškia, jog pirmąją savaitę kelį galima sulenkti daugiau nei antrąją ir trečiąją savaitę.
  Ir apskritai ar vengti kelio lankstymo reabilitacijos metu

  Ačiū

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Kelio sąnario įtvaras po menisko rezekcijos operacijos daugiu atveju nereikalingas. Jei nešiojate – nešiokite tik vaikštant, iki 3-4 val./d. Kiekvieną sekančią savaitę lenkimo kampas didėja. 120 laipsnių lenkimo kampas yra didesnis nei 90 laipsnių. Kelio sąnarį galima pradėti lankstyti nuo II-III-ios pooperacinės dienos.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

   Atsakyti
 23. Danguole

  sveiki, jau 4 dienos kai isoperuota meniskas bet jauciu toky kaip sala ar aptirpes kelienis ar tai normalu…..ir ar butina po mankstu deti leda?

  Atsakyti
  1. Kęstutis Bliznikas Įrašo autorius(-ė)

   Laba diena.

   Kelio sąnarys aptirpęs būti neturėtų. Ledas nebūtinas, tačiau rekomenduotina dėti po mankštos apie 20-čiai minučių.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

   Atsakyti
 24. edmundas

  laba diena, man isoperavo dali menisko, pries operacija negalejau istiest pilnai kojos ir sulenkt, po operacijos taipogi, bandau pratimus daryt kad koja istiesciau, bet kad sulenkti ja neisivaizduoju ka daryt, nes skauda labai, dar pas mane kryzminis raistis plyses operuos kita menesi, ka daryt kad sulenkciau koja?

  Atsakyti
 25. audrone

  laba diena. Pries savaite operavau desnes kojos vidini meniska, pirmas 2 dienas buvo viskas labai gerai, dabar aplink pjuvi atsirado melyne ir jauciu nemalonu maudyma.Ar reikia kreiptis pas gydytoja?

  Atsakyti
 26. Vilma

  Laba diena,Noriu paklaust.Po artroskopijos, menisko operacijos t.y. menisko susiuvimo, vienoj operuotoj pusėje,kur yra darytas pjūvis yra iškilimas,gal kaip ir patinusi.Ar tai gali kauptis skysčiai,nors nei skauda nei paraudusi,nei karsta ta vieta yra?Ar tai tik pooperacinis gijimo būsena?Ar verta kreiptis į chirurgą?
  Ačiū

  Atsakyti
  1. Vita

   Esu po menisko operacijos. Man gydytojas rekomendavo po pratimų ir esant skausmui ar patinimui dėti ledą, labai gerai nuima skausmą. Kartais ir per naktį jį laikau.
   Ir po čiužiniu pasikišau nedidelę pagalvėlę, kad kojos būtų aukščiau dubenio.
   Sėkmės!

   Atsakyti
 27. Angelė

  Aš ta pati Angelija. Operaciją pasidariau ir kai po operacijos praėjo du mėnesiai, nors rinkosi skysčiai, juos antra kart nutraukus, išėjau į darbą. Vaistus nuo skausmo „valgiau“ kaip duonelę -ryte, per pietus ir vakare. Mėnesio neištempiau, pritrūko dviejų dienų ir aš vėl nedarbinga, šio mėnesio 29 dieną bus du mėnesiai. Darau viską, ką liepia gydytojai, deje jausmas toks,kaip prieš operaciją, gal kiek sunkiau.
  Taigi,dabar manau,kad labai pagalvočiau ar sutikti darytis menisko operaciją, nes medikams, tai labai paprasta operaciją, dėl kurios niekas nekreipia dėmesio, o tu žmogelį šlubuok arba, jei gali, eik dirbti.
  Kad būtų visiška tiesa,turiu pasakyti,kad nedarbingumo pažymėjimą duoda be problemų.Taigi aš vis dar šlubuoju po namus.

  Atsakyti
 28. Angelija

  Ruošiuosi kelio menisko operacijai,bet sunkiai įsivaizduoju grįžimą į darbą,kadangi dirbu statybose dažytoja – apdailininke ir laipiojimas kopėčiomis bei pastoliais, tai kasdienybė. Gal kas gali protingą patarimą duoti.

  Pagarbiai K. Angelija.

  Atsakyti
  1. ......

   Laisvai grįšite prie laipiojimų, galiu pasakyt pagal save.
   P.S. rugsėjo 3 d. operuosiu kitą dar neoperuotą koją.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.