33 komentarai apie “Čiurnos sąnarys

 1. Sveiki. Sakykite kiek trunka gydymas po kojos kauliuko opercijos? Po kiek laiko jau galima joja minti? Operacija dare 05.26. sake sutvirtino dviem varztais. Gydytojas patare visa laiko kol nebus galima minti nesioti gipsa. Langete sake prakaituoja , daug prieziuros reik. Ar tikrai nera nesunkiu langeciu nereikalaujanciu daug prieziuros?

  1. Laba diena.

   Sunku pasakyti, kreipkitės į opreavusį gydytoją. Aš nesu šių operacijų specialistas.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas
   artroskopija.lt / artroskopija.com / artroskopija.eu

 2. Sveiki. Gegužės 17 d. turėjau traumą dešinės čiurnos, traumos metu kažkas pokštelėjo. Padarę rentgeno nuotrauką sakė patempti raisščiai, 6 savaites koja buvo gipse. Po gipso nuemimo dariausi privačiai ekoskopo tyrima ir pamatė skeveldrini luži ir nuplyse priekiniai ir vidiniai raisciai, liepe nesioti itvara ir gavau rebilitacija. Puse metu praejo po traumos vel kreipiausi pas daktarus nes koja skauda ir skausmas nepraejes, vel gavau rebilitacijos . kaip ir atrodo gerai viskas būtų bet nuo traumos pradzios man labai skauda vidine puse , skausmas išlikes iki dabar tempiant ta vieta labai skauda … Neramu kodel tas skausmas yra po tiek laiko ir jis nepraeina , praradau vilti kazkur kreiptis . Kas cia galetu buti ? Ir kodel taip yra ?

  1. Laba diena.

   Kai po traumos paeina pusė metų ir daugiau, o skundai išlieka – aš dažnai rekomenduoju atlikti čiurnos artroskopiją. Pašalinus sąaugas ir randinius aufinius bei sinivijos perteklių, paprastai būna geri rezultatai. Tačiau, prieš tai reikia konsultuotis ir atlikti čiurnos sanario MRT tyrimą.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 3. Laba diena, kankina čiurnos skausmai, sunku vaikscioti. Daryta MRT tyrimas .
  Aprašas:
  Patologinio MR SI, struktūrinių pakitimų tyrimo metu apimtuose pėdos kauluose, raumenyse, minkštuosiuose audiniuosenematyti. Edemiška, tendinoziškai pakitusi plantarinė fascija ties kulnakaulio insercija, kaulų čiulpų edeminiai pakitimai kulnakaulioinsercijos srityje, susiformavusi vidutinio dydžio kaulinė išauga. Saikingai išreikštas FHL sausgyslės tenosinovitas.Likusiuose sausgyslėse ir raiščiuose žymesnių pažeidimų nematyti. I-o piršto Hallux valgus deformacija. II st. I-o MTF sąnario artrozė, I-o TMT artritartroziniai pakitimai. Gausesnis skysčiokiekis talokruralinio, I-o MTF sąnariuose, II-III intermetatarsalinėje bursoje. Likusiuose pėdos sąnariuose žymesniųuždegiminių, degeneracinių pakitimų nematyti, sąnariuose skysčio nepadaugėję.
  Išvada:
  Plantarinis fascijitas. Saikingai išreikštas FHL sausgyslės tenosinovitas. I-o piršto Hallux valgus deformacija. II st. I-oMTF sąnario artrozė, I-o TMT artritartroziniai pakitimai. Saikingas talokruralinis, I-o MTF sąnarių sinovitas, II-IIIintermetatarsalinis bursitas.
  Kokius vaistus man naudoti ir kokias proceduras rekpmenduotumete, 10menesiu jau kankinuosi . Niekas nepadeda

 4. Laba diena,
  Š.m 09.12 atlikta čiurnos operacija, pašalintas laisvakūnis ir plyšę raiščiai nuo kaulo sutvirtinti. Siūlai ištraukti 09.23 d. Operavęs gydytojas nurodė, kad koją galiu statyt į langetę ir primint nuo 10.07.
  Noriu paklausti ar normalu kad pėda vis dar yra sutinusi ir ar galima tikrai dėti koją į langetę ir minti su 50% kūno svoriu, kai koja yra sutinusi?

 5. Sveiki. Pries pusantro menesio kreivai pastaciau peda. Iskart po traumos kulksnis sutino, isorineje dalyje prie kauliuko pamelynavo. Iskart kreipiausi pas traumatologa, atliktas rentgenas, kaip supratau, parode skilusi kauliuka – „prie desinio kulksnelio virsunes matosi plona kaulinio tankio struktura – avulsinio luzimo, be zymesniu luzgaliu poslinkio”. Kas idomiausia, mane konsultaves traumatologas, perskaites radiologo isvadas, man paskyre tik tausojanti rezima be jokios imobilizacijos. Sake turi neuzilgo praeiti. Taciau ciurna sutindavo taip, kad negaledavau apsiauti avalynes, vaikstant skausmas buvo didziulis. Seimos gydytoja man parekomendavo isigyti langete. Pradejus nesioti langete, situacija pagerejo, taciau vos nusiemus langete ir pavaiksciojus be jos, kulksnis ima tinti, ties pedos keltimi issoka didelis skausmingas guzas. Ar vien patempti raisciai ir iskiles kauliukas gali sukelti tokius skausmingus reiskinius, kurie nepraeina net praejus 6-7 savaitems po traumos, ar reiktu susirupinti ir kreiptis del MRT tyrimo? Aciu

  1. Laba diena.

   Po tokios traumos gan ilgai gali trukti atsistaymas. Esant tokiam lūžiui, imoblizacija nebūtina. Reikėtų Jums kreiptis į Reabilitologą, atitinkamų procedūrų paskyrimui.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 6. Laba diena ,prieš 4 metus man i čiurno sanari buvo idetas hyprocure implantas už kuri i nurodyta sąskaita pervedžiau 579 eurus ,bet operacija skausmo nesimažino ,skaudejo dar labiau .Po kurio laiko implanta išeme ir dalinai uždare čiurno sanari ,ir tai nepadejo .Prieš 2 mėn visiškai uždare sanarį .Klausimas ar aš galečiau atgauti suma pinigu kuriuos sumokejau už hyprocure implanta kuris man visiškai nepadejo

 7. Sveiki, po čiurnos artroskopinės operacijos atliktos prieš 2mėn., atsirado skausmas lenkiant pėdą. Lankstyti pradėjau prieš 1,5 savaitės, nes turėjau ir plokščiapėdystės operaciją, į kulną įstatė sraigtą… Lankstant į viršų ir apačia neskauda, bet bandant sukti tarsi ratu arba sukant pėdą į vidaus pusę atsiranda tarsi skausmingas gėlimas. Gali būti, kad skauda dėl susilpnėjusių raiščių? Ar gali būti kita problema ?

 8. Laba diena, noriu paklausti kada po čiurnos artroskopijos+achilo ilginimo operacijos galima bandyti lenkti pėdą? Ir ar normalu, kad vos vos minimaliai pajudinus pėdą jaučiamas tarsi tempimas, kietumas maždaug tose vietose kur yra pjauta čiurna…. Ačiū

 9. Laba diena.Ar galima vien iš rentgeno nuotraukos nustatyti čiurnos artrozę

 10. Laba diena, man po 1993 m įvykusios traumos(čiurnos skeveldrinis lūžis, operuotas).
  Po traumos likusi kontraktūra ankilozė, nepatogioje padėtyje 70*plnarinėje fleksijoje. Čiurnos judesisi 0*/0*/5*. Eisena sutrikusi, stebima deš. blauzdos raumenų hipotrofija, koja sutrumpėjusi. Čiurnos sąnario judesiai riboti.
  Norėčiau kiek galima palengvinti sau vaikščiojimą. Koks gydymas būtų tikslingas. Gal reikėtų čiurnos sąnario protezo. Traumatologas siūlo sudėti kaulus 90* ir fiksuoti. Bet kaip tada vaikščioti?

  1. Laba diena, 2021-02-07 lūžo blauzdikaulus ir šeivijaulis, ligoninėje nuspresta gydyti konseevatyviu būdu, 24 d. pragulejau ligonineje su skeletiniu tempimu, po to koja imovilizavo i gipsa 12-ai savaiciu, taciau praėjus savaitei truputi pavaiksciojus koja tinsta, ar tai normalu?

 11. Laba diena.Prieš mėn pajutau kojos sąnario čiurnos skaumą, atsirado staigiai,iš niekur nieko…Skausmas trunka tam tikrą laiką ( pvz. 3 val.) Praeina keliom dienom…po kiek laiko labai greitai pradeda skaudėt,nei paeit,nei primynt…Iš išorės apie čiurnos sąnarius yra apaugę tokiom ” mėsom”, bet tai yra labai jau senai.Ką patartumėte daryti su tom kojų čiurnom?Iš anksto dėkoju.

 12. Sveiki,
  2017-01-12 susilaužiau dešinį šokikaulį ir kaip sakė gydytojai ‘įplėšiau kelis raiščius’. Gipse, o vėliau langetėje buvau iki balandžio. Reabilitacija truko truko apie du mėnesius. Tačiau skausmai nepraėjo ir vasaros pabaigoje diagnozavo artrozę. Gruodžio 11 darė atroskopiją ir išvalė laisvuosiu kūnus bei ‘apšlifavo’ kremzlę. Šiuo metu atlieku reabilitacija, tačiau būklė kojos nelabai gerėja. Daktarų nuomonės skirtingos, vienas sakė, jog su laiku pagerės, kita teigia, jog reikės ‘uždaryti sąnarį’. Pati intensyviai sportavau, o jau ir laiko praėjo pakankamai daug. Tai ar man kaip pirmasis gydytojas teigė, palaukti iki balandžio ir pradėti sportuoti, kad ir kokia būklė bus. Ar geriau jei negerės atvykti konsultuotis?

 13. Sveiki,

  prieš metus patekau į avariją ir buvo sutraumuota k. koja (abiejų maleolų lūžiai, išnirimas, šeivikaulis,blauzdikaulis lužo). Per šį įvykį buvo sutraumuotas ir čiurnos sąnarys, nustatyta trečio lygio artrozė. Judesiai per čiurna riboti, kontraktūra didelė. Jaučiu skausmą vaikštant, didžiulis diskomfortas. Ar dar įmanoma ką nors padaryti su artroskopija, kad galėčiau normaliai funkcionuoti ar jau reikia endoprotezo?

  Labai laukiu Jūsų atsakymo.

  Pagarbiai, Austė

 14. Sveiki,
  Man buvo atlikta čiurnos artroskopija, ar normalu kad po operacijos praėjus 2 savaitėms sanarys yra karštas ir kai pavaikštai vėl sutinsta? Ar tai išnyks?

 15. Sveiki,

  Man buvo atlikta čiurnos artroskopija, ar normalu kad po operacijos praėjus 2 savaitėms sanarys yra karštas? Ar tai išnyks?

  1. Laba diena.

   Taip būti gali, reikėtų mažinti fizinį apkrovimą ir nepraeinant skundams – kreiptis pas operavusį gydytoją.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 16. Sveiki.buvo atlikta ciurnos operacija.vale sanari po kaulo luzio.po keliu dienu galima nusiimti tvarsti?

  1. Laba diena.

   Tą turėjo Jums suraštyi operavęs ortopedas. Tvarstis paprastai nuimamas po siūlių išėmimo, t.y. maždaug už 10-14d. po operacijos

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 17. Sveiki.norejau paklausti kiek įprastai trunka reabilitacija po čiurnos artroskopines operacijos?

 18. Sveiki. Man (67 m.) yra kairės kojos tibiofibuliarinio sąnario vidutinio sunkumo artrozė. Kur man kreiptis dėl artroskopinio gydymo – operacijos.

  Pagarbiai, Leonardas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.