artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Riešo ganglijų atroskopinis gydymas

Riešo ganglijas. Ganglijai yra dažniausi plaštakos ir riešo augliai, sudarantys apie 50-70% visų plaštakos minkštųjų audinių auglių. Tai gerybinis auglys, neturintis polinkio supiktybėti. Dažniausiai sutinkami nugarinės pusės riešo ganglijai. Jie daugiau būdingi moterims nuo 20-ies iki 50-ies metų, tačiau gali pasitaikyti praktiškai visiems. Atsiradimo mechanizmas tiksliai nėra žinomas, bet manoma, kad ganglijo susiformavimas susijęs su nuolatinėmis riešo mikrotraumomis. Ganglijas dažniausiai randamas kaip neskausmingas, vidutinės konsistencijos, paslankus gumbas riešo srityje. Tačiau gali pasitaikyti ir intrasąnarinių ganglijų, kurie išoriškai nesudaro iškilimo, arba gumbo, o  sukelia skausmą riešo judesių metu.

Riešo gailijai diagnozuojami kliniškai, tačiau giliesiems ganglijams diagnozuoti gali reikti atlikti MRT (Magnetinio rezonanso tomografijos) tyrimą ( 1 pav.).

Ganglijų gydymas taip pat gali būti įvairus. Visų pirma, jei ganglijas netrukdo kasdieninei veiklai ir darbui galima nedaryti nieko, tiesiog stebėti ar jis nedidėja. Neseniai atsiradusius ganglijus galima punktuoti, ištraukiant iš jų skystį. Tai turėtų atlikti specialistas.

Ganglijai, trukdantys darbui ir kasdieninei veiklai ar sukeliantys diskomfortą dėl išorinio vaizdo gali būti operuojami. Operacijos metu atliekamas keleto centimetrų pjūvis ties riešu ir pašalinimas ganglijas. Po tokių operacijų ganglijo atsinaujinimo tikimybė siekia 10-20%.

Ganglijo šalinimo operacijas galima atlikti ir artroskopiškai. Atroskopinio metodo pranašumas yra tame, kad žymiai geriau nei atvirai matomas pats ganglijas,  po operacijos praktiškai nelieka pooperacinių randų, nes operacijos metu padaromos tik dvi 4-5mm skylutės instrumentams ir video kamerai įvesti. Taip pat po artroskopinių ganglijų pašalinimo operacijų greitesnis sveikimas, o ganglijo atsinaujino tikimybė yra beveik lygi nuliui. Be to instrasąnarinius ganglijus šalinti atviru būdu yra pakankamai sudėtinga, todėl daugelio autorių nuomone, tokius ganglijus reikėtų šalinti artroskopinės operacijos metu. Be to artroskopinės operacijos metu apžiūrimas visas riešo sąnarys, galima diagnozuoti bei gydyti lydinčias riešo sąnario patologijas.

1 pav. Riešo sąnario MRT tyrimas, rodyklė rodo intrasąnarinį gangliją.

2 pav. Riešo sąnario artroskopija – intrsąnarinio ganglijo priešoperacinis vaizdas pro artroskopą

3 pav. Riešo sąnario artroskopija – ganglijo pašalinimo eiga

Riešo sąnario artroskopija – Būklė po ganglijo pašalinimo, padarytas kapsulės defektas, eksponuota trumpoji tiesiamoji stipininė riešo sausgyslė rodo, kad pašalinimas atliktas pilnai

Riešo artroskopija esant ganglionui. Atliktas artroskopinis gangliono pašalinimas – operacinis vaizdas

5 Comments

  1. Sveiki,

    Kiek pas jus kainuotu rieso gangliono artroskopine operacija?

    Aciu

  2. Sveiki, Kęstuti, noriu tik pasakyti, jog didžiuojuosi, kad yra tokių išsilavinusių chirurgų lietuvoje, jei tokių būtų daugiau, visos chirurgijos klinikos lietuvoje pasidarytų geriausios pasaulyje 🙂

  3. Laba diena, norėčiau pasidomėti, kokia yra maždaug kaina riešo sąnario atroskopinės operacijos?

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Eiti prie įrankių juostos