artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

15 Comments

 1. Sveiki,
  kokį gydymą taikyti kelio sąnariui pagal nustatytą diagnozę – medialinio menisko kūno ir užpakalinio rago negilus horizontalus plyšimas.Kelio sąnario medialinės dalies 2-o laipsnio chondromaliacija .Nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.
  Lateralinis meniskas ne plyšęs.
  Nedidelis skausmas netrukdo vaikščioti,truputį kelias kaista,jau 4 metai taip gyvenu.
  Ar būtina operacija,ar nepakenks sąnariui neatlikus artroskopijos?

 2. Laba diena gerb. Kęstuti,
  Turėjau kelio traumą (atskilusi dalis kaulo), praėjus 6 mėn. po traumos dar šiek tiek juntamas tempimas kelio apačioje, lipant laiptais žemyn. Padariau MRZ: sąnario ertmėje matyti nedidelis skysčio kiekis, pateliarinis sąnarinis paviršius su II-III laipsn. chondromaliacija. Ar reikia kokio gydymo, procedūrų? Ačiū.

  • Laba diena.

   Turėtų pakakti fizioterapijos ir kineziterapijos. Būklei pagerinti gali būti rekomenduotina ir hailurono r. injekcija.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 3. Sveiki, pries 2 savaites buvo girneles raisciu operacija. Ar normalu kad negaliu pakelti kojos (gulint lovoje)? Stovint y prieky galiu labai nedaug pakelti. O y sona ir atgal kelti galiu, ir viskas gerai, tik y prieky niekaip negaliu pakelti.

  • Laba diena.

   Jums dar neveikia gerai keturgalvis šlaunies raumuo. Paprastai jo fukcija pradeda atsistatinėti per 2-3d. po operacijos. Rekomenduočiau apsilankyti pas operavusį specialistą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 4. Kiek rizikinga rekonstruoti PKR turint venu nepaknkamuma?

  • Laba diena.

   Žiūrint ką Jūs vadinate „venų nepakamumu“. Jei yra išiplėtusios paviršinės venos (venų varikozė), tai didelės reikšmės atlikti šiai operacijai neturi. Nebent būtų dideli mazgai apie kelio sąnarį, ypač priekinėje dalyje, kur atliekami pjūveliai. Sergant ar nesergant venų varikoze, vis viem po operacijos paprastai skiriami antikoaguliantai profilaktiškai, kad nesusidarytų trombai.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 5. Laba diena,

  prieš pusmetį operavo plyšusį kelio meniską. Bet ir dabar lipant laiptais jaučiasi skausmas (kitoks nei buvo prieš operaciją), tarsi kelyje būtų nestabili ertmė ir koja tinsta. Ar tai normalu ?

  • Laba diena.

   Sunku pasakyti ką nors apie tokį pojūtį. Geriasia būtų kreiptis į operavusį ortopedą.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

   • Sveiki,
    Jau baigia praeiti 4 men po menisko operacijos.Taciau lenkimo metu pastoviai jauciu dideli gigzdejima , kurio nebuvo iki operacijos koja paskauda,yra dar patinus.Ar tai normalu, ar tureciau ka nors daryti kitaip.
    Pagarbiai, jurate

    • Laba diena.

     Pagal Jūsų aprašytus skundus, tai yra greičiausi dėl nusilpusio keturgalvio šlaunies raumens. Greičiausiai yra nepilnai atliktas reabilitacinis gydymas.

     Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 6. Sveiki, prieš savaitę buvo atlikta PKR ir menisko operacija. Ir gulint lovoje, laikant koją horizontalioje pozicijoje, viskas normaliai, bet tik atsikėlus, ir pakeitus kojos padėtį į vertikalią, kažkodėl tos kojos pėda pradeda mėlynuoti ir atsiranda maudimas blauzdos srityje, kur buvo atliktas didesnis pjūvis. Ar taip turi būti ir su laiku susitvarkys?

 7. sveiki buvo atliktas minisko siusiuvimas pradejau po biski vaiksciuot namuose. istiest galiu pilnai lenkiu tik 30 laipsniu. skausmo kaip ir nera… ar gali pakenkt kad per anksti pradejau mint koja?

  • Laba diena.

   Geriausia laikytis režimo, kurį norodė operavęs ortopedas. Pakenkti galite ar ne, piklauso nuo plyšimo tipo/vietos ir siuvimo būdo. Vienais atvejais minimas ribojamas labiau, kitais – mažiau.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 8. Pingback: Įkelti 2 nauji moksliniai pranešimai | artroskopija

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eiti prie įrankių juostos