artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Čiurnos sąnario artrozė ir laisvi kūnai, sinovitas

Čiurnos osteoartrozė (OA). Čiurnos sąnario artrozė arba tiksliau blauzdinio pėdos sąnario artrozė – nėra jau toks retas susirgimas. Jis pasireiškia degeneraciniais kremzlių pakenkimais,  sinovinio audinio išvešėjimu, laisvais kūnais sąnaryje.  Susirgimas pasireiškia čiurnos skausmu, susitingimu, patinimu, sumažėjusia judesių amplitude ar strigimu. Atliekant artroskopiją  pašalinami degeneraciniai kliūvantys pakenktų kremzlių lopai, pašalinimas sinovinio audinio perteklius, pašalinami laisvi kūnai, pašalinamos perteklinės kaulinės išaugos (osteofitai) ir pan. Esant lokaliam kremzlės defektui galima atlikti mikrolūžių procedūrą.  Po tokių operacijų didžiąja dalimi gaunamas pagerėjimas – sumažėja skausmas, patinimas, pagerėja judesių amplitudė, pradingsta sąnario strigimo jausmai. Tai vienas iš būdų pagerinti gyvenimo kokybę bei atitolinti sąnario endoprotezavimo (dirbtinio sąnario keitimo) operaciją ar sąnario uždarymo operaciją (artrodezę). Dėl tokios operacijos reikalingumo ir prasmingumo sprendžia operuojantis ortopedas.

Čiurnos sąnario laisvi kūnai gali būti vystantis artrozei susidariusios laisvos kremzlių atplaišos, atlūžę osteofitai ir pan. Tačiau laisvi kūnai čiurnos sąnaryje pasitaiko ir jauniems žmonėms, kuriems nėra artrozės požymių. Tai buvusių traumų – dažniausiai sunkių čiurnos raiščių plyšimų ar lūžių padarinys. Dažniausias laisvų kūnų buvimo požymis – kartas nuo karto atsirandantis sąnario strigimo jausmas. Pašalinus laisvą kūną artroskopiškai – sąnarys daugiau nebestringa, užkretamas kelias tolimesniam sąnario žalojimui.

Keletas operacinių vaizdų:

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – laisvas kūnas sąnaryje


Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – laisvo kūno pašalinimas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – priekinis blauzdikaulio osteofitas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – vaizdas po priekinio blauzdikaulio osteofito pašalinimo

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – sinovitas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė operacija esant lasivam kūnui, jo pašalinimas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė sinovektomija.

Ligonis operuotas dėl čiurnos sąnario potrauminės artrozės, priekinio bei užpakalinio sąnario ankštumo, laisvų kūnų sąnaryje. Po operacijos dorzofleksija padidėjo nuo 80 iki 100 laipsnių. Nebeliko priekinio ir užpakalinio ankštumo.

Čiurnos sąnario artroskopija dėl dauginių chondromatozinių kūnų ir priekinio blauzdikaulio osteofito. Atliekamas laisvų kūnų pašalinimas ir priekinio blauzdikaulio osteofito rezekcija, bei dalinė sąnario priekinės dalies sinovektomija.

Užpakalinė čiurnos sąnario artroskopija dėl užpakalinio ankštumo sukeliamo os trigonum.

Haglund egzostozės ( kulnakaulio ataugos ) artroskopinis pašalinimas esant skausmams už Achilo sausgyslės.

80 Comments

 1. Laba diena man buvo atlikta čiurnos artroskopija jau praėjo pusantro mėnesio bet ji vistiek kai pavaikstai patinsta ir nelabai lankstosi ar galima masažuoti ir kiek kartų aciu.

 2. Laba diena, Prieš du metus mano vyrui buvo lūžęs čiurnos sąnarys, sekė operacija ir gydytojas uždarė sąnarį ( artrodezė). Vyras serga cukriniu debetu II laipsnio (insulino nereikia dar užtenka geriamų vaistų), kraujagyslių praeinamumą tikrinamės ( dėl kojos), kol kas , sako, geras.Kojos spalva pilkai mėlyna ties čiurna ir daug storesnė, auname ortopėdinę avalinę, nustatytas chroniškas osteomelitas ir retėja kaulas. Dažnai lankomės pas chirurgą, nes pakyla temperatūra, kartais pratrūksta ir išbėga kraujuotas skystis, kartais įveda tamponus kad valytusi. Būkit malonus, turėčiau du klausimus:
  Pirmas- ar yra galima kokia pagalba, kad ir sunki namų sąlygomis, ta prasme ne stacionare išgydyti osteomelityą geriamais, leidžiamais vaistais , ar dar kokiais būdais?
  Antras – dėl cukraligės, spaudimo ir širdies vyras turi 50 procentų nedarbingumą, bet jam niekur nemini to sąnario ir su juo susijusių problemų ( vaikšto su kastiliais)
  Ar tai gali turėti įtakos darbingumo netekimui?
  Didelis ačiū, ir atsiprašau už trukdymą

  • Laba diena.

   Osteomietlias sudtinga liga, parastai gydymo ilgai ir tik nedaugeliu atveju pilnai pagydoma. Cukrinis diabetas blogina situaciją ir galimybę pasveikti. Dėl nedarbingumo lygio sprendžia speciali komisija. Aš Jums negaliu nieko konkrečiai pasakyti.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas
   http://www.artroskopija.lt

 3. Labas.Man kulnyse yra ataugos,aplink sanari yra ataugu taipat yra sanario uzdegimas.Ryte sunku pradet vaikcioti,skauda sanari,tinsta,per peda tartum duria.Taikyta rebelitacija,vaistai.Skausmas nrpreina ar reikia taikyti chirurgini gydyma.

 4. Sveiki, turiu problemų su pėdom nuo 17 metų, dabar man 19, jas vis labiau suka ir skauda beprotiškai kojos čiurną, ties kaulu patinimo lyg ir nėra, bet kai vaikštau nemalonus garsas traška, nešioju ortopedine avalynę, bet reikalai eina vis blogyn, nebežinau ką daryti, ar dar įmanoma man padėti? Ar ateityje išvis tikėtis blogiausio? Ačiū.

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti į konsultaciją pas pėdos/čiurnos specialistą. Gali reikti kompleksinio sprendimo.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 5. Prieš metus automobilio durelėmis prasikirtau blauzdą. Buvo labai maža žaizdelė, net kojinės liko sveikos. Tačiau koją pradėjo skaudėti, žaizda didėjo. Skausmai pasidarė nepakeliami. Po 10 mėnesių chirurgas žaizdą užgydė. Tačiau sutino kojos čiurna, virš jos atsivėrė trys žaizdos. Buvau pas reumotologą, angiochirurgus, endokrinologus, odos gydytojus.Tik odos gydytoja nustatė, kad tai odos vaskulitas. Skausmai nesibaigia. Skauda visą pėdą. Lankiausi skausmo klinikoje, po to 10 seansų badė adatomis. Negaliu miegoti dlė nuolatinio skausmo, o dirbti reikia. Pati nuvažiavau pasidaryti čiurnos magnetinio rezonanso.

  Išvada:Pradinė nežymi čiurnos ir pėdos vidurinės dalies sąnarių artrozė, Šokikaulio trochlea atraminiame viduriniame medialiniame paviršiuje nežymus senas osteochondrinis pažeidimas. Patinę baluazdos dist.dalies ir čiurnos poodiniai audiniai.

  Suprantu, kad man reikalinga operacija, bet traumotologas paaiškino, kad pirmiau turiu užgydyti žaizdas. Jos negyja ir atrodo, kad atsiras daugiau. Ką patartumėte daryti?

  • Laba diena.

   Taip, pirmiau reikia užgydyti žaidas. Reiktų apsikonsultuoti ir su angiochirurgu, dėl kojos kraujotakos.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 6. Sveiki.
  Jau savaitę skauda dešinė čiurna. Diskomfortą jaučiu nuolat, tačiau einant skausmas aštrėja. Kai lipu laiptais jausmas, kad kažkas pjautų koją per kaulą, skausmas tikrai aštrus. Jokių „nikstelėjimų“ ir traumų nebuvo. Koja neištinusi, neraudona.. Kas tai galėtų būti? ir ar tikrai gali būti skausmas toks aštrus ir nuolatinis, tačiau išorinių pakitimų jokių…

 7. sveiki norejau paklausti kai einu kojos ciurnoje girdisi traskejimas beveik nuolatos kartais traskejima lydi skausmas ka galetumete patarti ir kuo gyditi

 8. Sveiki. Nežinau kaip teisingai įvardinti bet man skauda čiurną, ne visada bet dabar dažniau skauda. Pilnai negaliu padėti kojos, jausmas lyg strigtu kaulas. Seniau esu turėjusi su ta pačia koja traumų, raiščių plyšimo ir skilusio kaulo. Tai gali būti ataugos? Gal yra būdų kaip numalšinti skausmą kol bus galima pas gydytoja patekti? Ačiū už atsakymą.

 9. laba diena, dariausi ciurnos magnetini rezonanca ir pripazino sausgysliu susidevejima, ar tai pagydoma ir kaip?

 10. sveiki.jau dvi savaites kenčiu skausmą kojose.sutinę abiejų kojų vadinami kauliukai.negaliu lankstyt pėdų.skausmas deginantis.jau ir ties keliais jaučiamas.nžn kur kreiptis ir ar tai rimtos ligos pradžia. ačiū.

 11. sveiki.jau dvi savaites kenčiu skausmą kojose.sutinę abiejų kojų vadinami kauliukai.negaliu lankstyt pėdų.skausmas deginantis.jau ir ties keliais jaučiamas.nžn kur kreiptis ir ar tai rimtos ligos pradžia. ačiū.

 12. Sveiki, kuom skiriasi čiurna nuo kulkšnies? Kaip vadinamas tas išsišokęs kauliukas netoli pėdos? Dėkoju už atsakymą.

  • Laba diena.

   Čiurna – platesnė sąvoka, apimanti tiek vidinę, tiek išorinę kulkšnis, bei bvlauzdinį opėdos sąnarį su kapsule ir aplinkiniais raiščiais. Jei tai išorinėje pusėje – tai greičiausiai Jūs kalbate apie išorinę kulkšnį.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eiti prie įrankių juostos