artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Čiurnos sąnario artrozė ir laisvi kūnai, sinovitas

Čiurnos osteoartrozė (OA). Čiurnos sąnario artrozė arba tiksliau blauzdinio pėdos sąnario artrozė – nėra jau toks retas susirgimas. Jis pasireiškia degeneraciniais kremzlių pakenkimais,  sinovinio audinio išvešėjimu, laisvais kūnais sąnaryje.  Susirgimas pasireiškia čiurnos skausmu, susitingimu, patinimu, sumažėjusia judesių amplitude ar strigimu. Atliekant artroskopiją  pašalinami degeneraciniai kliūvantys pakenktų kremzlių lopai, pašalinimas sinovinio audinio perteklius, pašalinami laisvi kūnai, pašalinamos perteklinės kaulinės išaugos (osteofitai) ir pan. Esant lokaliam kremzlės defektui galima atlikti mikrolūžių procedūrą.  Po tokių operacijų didžiąja dalimi gaunamas pagerėjimas – sumažėja skausmas, patinimas, pagerėja judesių amplitudė, pradingsta sąnario strigimo jausmai. Tai vienas iš būdų pagerinti gyvenimo kokybę bei atitolinti sąnario endoprotezavimo (dirbtinio sąnario keitimo) operaciją ar sąnario uždarymo operaciją (artrodezę). Dėl tokios operacijos reikalingumo ir prasmingumo sprendžia operuojantis ortopedas.

Čiurnos sąnario laisvi kūnai gali būti vystantis artrozei susidariusios laisvos kremzlių atplaišos, atlūžę osteofitai ir pan. Tačiau laisvi kūnai čiurnos sąnaryje pasitaiko ir jauniems žmonėms, kuriems nėra artrozės požymių. Tai buvusių traumų – dažniausiai sunkių čiurnos raiščių plyšimų ar lūžių padarinys. Dažniausias laisvų kūnų buvimo požymis – kartas nuo karto atsirandantis sąnario strigimo jausmas. Pašalinus laisvą kūną artroskopiškai – sąnarys daugiau nebestringa, užkretamas kelias tolimesniam sąnario žalojimui.

Keletas operacinių vaizdų:

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – laisvas kūnas sąnaryje


Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – laisvo kūno pašalinimas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – priekinis blauzdikaulio osteofitas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – vaizdas po priekinio blauzdikaulio osteofito pašalinimo

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopija – sinovitas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė operacija esant lasivam kūnui, jo pašalinimas

Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė sinovektomija.

Ligonis operuotas dėl čiurnos sąnario potrauminės artrozės, priekinio bei užpakalinio sąnario ankštumo, laisvų kūnų sąnaryje. Po operacijos dorzofleksija padidėjo nuo 80 iki 100 laipsnių. Nebeliko priekinio ir užpakalinio ankštumo.

Čiurnos sąnario artroskopija dėl dauginių chondromatozinių kūnų ir priekinio blauzdikaulio osteofito. Atliekamas laisvų kūnų pašalinimas ir priekinio blauzdikaulio osteofito rezekcija, bei dalinė sąnario priekinės dalies sinovektomija.

Užpakalinė čiurnos sąnario artroskopija dėl užpakalinio ankštumo sukeliamo os trigonum.

Haglund egzostozės ( kulnakaulio ataugos ) artroskopinis pašalinimas esant skausmams už Achilo sausgyslės.

58 Comments

 1. Laba diena, pas mergina nuo gimimo pastorėjusios čiurnos. Ar tai nieko baisaus? Ačiū.

 2. Labas vakaras. Mano diagnozė: čiurnos sanario artrozė. Buvo operuota čiurna, praejo 4 mėnesiai, operacija:šokikaulio mozaikinė plastika. Skausmai išliko. Rentgenas parodė, kad šokikaulis plokštėja, yra susiformave kauliniai osteofitai. Greičiausiai reikalingas bus operacinis gydymas? Ar vis dėlto galima apsieit be jo?

 3. Laba diena, reikalinga čiurnos artroskopinė operacija, deja, laukti reikės 3mėnesius. kokia situacija jeigu kreipčiausi į Jus?

  Ačiū už atsakymą

  • Laba diena.

   Atvykite pas mane ir pažiūrėsime, kuo galiu padėti, gal pavyktų atlikti ir greičiau.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

  • laba diena,mano isvadoje parasyta.Pradinis artroziniai pakitimai blauzdinuose pedu sanariuose ir MTF sanariuose .Abieju kulnakauliu entezofitai .SALIA desinio vakaulio matyti sezamiodinis kaulas .Noreciau paklausti kokia cia per LIGA Ar čia jau galutinai reiktu operacijos ar įmanoma išgydyti vaistais?

 4. Sveiki,

  Man jau 3 mėn. kaip skauda ir yra sutines čiurnos sanarys, gydytoja liepe išsitirti dėl chlamidiju, bet atsakymo dar neturiu, kokios priežastys dar galėtu būti? Ar įmanoma tai išgydyti vartojant vaistus?
  Ačiū už atsakyma.

 5. Sveiki,

  Man jau 3 mėn kaip yra sutinęs čiurnos sanarys, lankstyti kojos negaliu, skauda dažniausiai rytais, bet vaikščioti galiu. Kas galėtu būti? reumatologas mane siuntė tirtis dėl chlamidiju bet atsakymo dar neturiu. Ar čia jau galutinai reiktu operacijos ar įmanoma išgydyti vaistais?

 6. Pastebėjau, kad patinsta išorinės pusės čiurnos sanario kauliukai. Prie sąnario atsirandai tokie kaip nedideli kalneliai ( nuo pėdos pusės). Skausmo nejučiu. Ryte sumažėja., o dieną ir vakare padidėja. Gal galėtumėte patarti .

 7. Laba diena,

  Norėjau pasiteirauti ir užduoti porą klausimų. Man buvo nutrūkęs čiurnos deltinis raištis, buvo atlikta chirurginė operacija,praėjo 8mėnesiai, ties čiurnos sąnariu yra patinimas nedidelis,sumažėjas judesių amplitudė, nors reabilitacija atlikau ir kojos raumenys stiprinu iki šiol tačiau atrodo ,kad yra kažkoks strigimas,pilnai negaliu žaisti kontaktinio krepšinio. Jeigu yra sąnaryje,kažkokių degeneracijų,būtina atlikti chirurginę operacija? Ir kiek laiko maždaug užtrūktų iki pilno fizinio aktyvumo po oprecijos?

  Pagarbiai,
  Kęstutis Jakštas

 8. Sveiki, turėjau kulnikaulio lūžį tiesiai i sanarį, jau praejo 10 mėn. skausmas išlieka,gydytojas siulo uždarinėti sąnarį ar uždarius sanarį tai nepakenks judejimui ir galėsiu normaliai vaiksčioti ir sportuoti. Ar galimi kiti variantai? Ačiu

  • Laba diena.

   Čia nėra sritis, kur aš galėčiau daug pasakyti. Geriausia to klausti operuosiantį ortopedą. O kad ir atsakyti į Jūsų klausimą be apžiūros ir rentgenogramų įvertinimo prognozuoti neįmanoma.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

  • Jokiu budu neuzsidarykit sanario tikrai bus sunku vaikscioti jausit net menkiause akmenely po kojom.Sporta pamirskit.Mes4metai vargstam.

   • Turiu ta pacia problema. 8 men po kulnakaulio luzio. Skausmas, nesibaigiantis uzdegimas, tinimas. Priminti negaliu del skausmo. Jau 4 men geriu nimezil be sustojimo. Jei negeriu – negaliu paeiti. Skausmas labai didelis. Chirurgas sako, kad sunyko kremzle. Reikia operuoti ir sujungti kaulus. Jei po sujungimo skausmas lieka, tai kuris variantas geriau? Skausmas su nimeziliu be operacijos ar skausmas su nimeziliu ir kaulu sujungimas? Patarkit, kas susidurete su panasia problema. Nzn, kur kreiptis…

    • Laba diena.

     Atlikus sąnario uždarymą (artrodezę) skausmas turėtų dingti. Tačiau tik tada, jei suaugimas įvyks ir bus atlikta korektiškai.

     Pagarbiai,
     Gydytojas ortopedas traumatologas,
     Kęstutis Bliznikas

 9. Laba diena,

  Gal galėtumėte pasakyti, dėl kokios priežasties kaista dešinės kojos čiurna(tiksliau po išoriniu kauliuku)? Būtent vienoje zonoje, kaista ne visada, o netikėtai pradeda ir po kiek laiko baigiasi. Kartojasi tai apie pora savaičių, o šiandiena ryte prasidėjo nemalonu/nepatogus jausmas einant. Gal galėtumėt kažką patarti?

  Būsiu dėkinga už Jūsų atsakymą.

 10. Laba diena,

  Po senos traumos (nebuvo diagnozuota jokių pažeidimų) pavaikščiojus skauda dešinę čiurną. Įtariu raiščių problemą. Sėdimoje pozoje palenkus pėdą butent į kairę žemyn – čiurna sutraška, įtariu ties šeivikauliu. Tarsi koja atsistatytų ir palengvėtų. Traškėjimo nelieka, bet užtenka žengti kelis žingsnius, pakartoti minėtą veiksmą vėl girdisi trakštelėjimas. Paskutiniu metu jaučiasi pablogėjimas ilgiau pavaikščiojus. Ar tai gali būti laisvų raiščių ? Galbūt naudoti įtvara ?

  Ačiū.

 11. Sveiki. Man dešinės kojos dažnai skauda sąnarį,bet po darbo gan stipriai skauda. Gydytojas sakė,kad traumuojamas sąnarys ,nes pamatė nuotraykoja. Paskurė panešiot čiurnos įtvarą mėnesį laiko ir viskas. Esu pilnapadis,todėl sakė nešioti avalynę su kulniuku. Taip pat mano koja nušleivoja visus batus į vidinę pusę. Tačiau man vistiek skauda ir nesuprantu ką reiškia „traumuojamas sąnarys“.

 12. Sveiki,
  labai tikiuosi iš jūsų patarimo ką daryti.
  Vakar dieną dalyvavau žygį ir nuėjau 30km. Eidama jaučiau skausmą čiurnų dalyje, bet vistiek baigiau distanciją. Kita dieną atsikėlus (šiandien) jauciu kad is viso labai sunkiai galiu paeiti ir skausmas tapo daug aštresnis. Taip pat jauciu skausmą ir durima čiurnoje vos tik pajudinu pėdą.

 13. Sveiki,
  Norėjau paklausti man buvo plyšęs deltinis raištis. Operacija atlikta vasario 1d. Tada nešiojau 6sav.įtvara,kad nejudinčiau pėdos. Išėmus iš įtvaro čiurnos sanarys buvo sustingęs. Buvo reabiliatacija, dabar po operacijos praėjo 4mėn. Bet sanarys yra sustingęs riboti judesiai,nežinau ką daryti, darau spec. pratimus ,kad blauzdos raumenys sustiprinčiau ir ,kad atsigautų sanario judesiai. Gal turi patarimų?
  Ačiū

 14. Sveiki,man pries 14m luzo desines kojos ciurna,ir dabar labai skauda,net vaikscioti sunku.buvo daud gydymu,reabilitaciju,bet nepadeda,Ar galima keisti ciurnos sanari,bet man is kojos imta vena ir pakeistos sirdies kraujagysles.Prasau patarti ,as noriu Jusu konsultacijos,Su pagarba Aldone

 15. Laba diena,
  Norėčiau paklausti kokio tipo operacija atliekama šalinant šokikaulio dorsalinėje pusėje esantį osteofitą? Kiek laiko po operacijos negalima vaikščioti ir ar reikalinga reabilitacija sanatorijoje?

  • Laba diena.

   Šokikaulio dozaliniai osteofitai retai kelia problemas ir dėl jų operuoti reikia ypač retai. Rekomenduočiau papildomai pasikonsultuoti su kompetetingu specialistu. Po tokios operacijos paprastai leidžiama minti nuo II-os pooperacinės paros, 1 sav. vaikščioti sau ramentais. Reabilitacija sanatorijoje nebūtina.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 16. Sveiku,
  Turiu halux valgus, padikaulis jungtyje su pirstakauliu stipriai padidejes. Ilgiau pavaiksciojus atsirado manau, kad ciurnos sinovijine isvarza, skauda einant achila.
  Kaip skubiai man reiktu sunerimti del isvarzos ar kkiu profilaktikos priemoniu imtis. Rudeni planuoju operuoti halux valgus.
  Dekui

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau kreiptis konsultacijai į specialistą.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

   • Laba diena, kreipiausi i specialista. Pagal rekomendacijas, nesiojau ka paskyre dvi dienas, operuoti nerekomendavo(isvarzos). Po dvieju dienu priemoniu( padukai, megztas ciurnos itvaras, silikoniniai tarpupirsciai) nesiojimo,manau turiu dabar dvi isvarzas.. Ka patartumet ?
    Pagarbiai
    Neringa

 17. Sveiki ,norejau pasiteirauti ar man gali buti panasiai kaip vaizdo medzegoje pas jus ,man ilgiau pavaiksciojus ,padirbus skauda toks jausmas kad dega kulksnis ir traska kaip su linuote per stala pokstelna ,jau igijau baime ja statiti ant zemes, turiu antsvorio ,bet buvau pas reumatologa ,krauja padare nieko uzdegimu nerado man 30m

 18. Laba diena. Man 67m. Buvau pats vaikų chirurgas. Esu visokeriopai labai sveikas. Jaunystėje buvau net pasaulio rekordininkas sunkaus kūjo metime – 15.88kg. Matomai nuo ilgamečio kūjo mėtymų išsivystė kairės kojos maleolius lateralis sąnario artrozė (ką tik pasidariau Ro nuotrauką), nes visas svoris metant kūjį ir sukant posūkiuose kairę čiurną, pastoviai buvo labai apkraunama kairė koja. Dabar aš dalyvauju dar ivairiose pasaulio ir europos senjorų čempionatuose, bet su čiurna man vis blogiau, bet dar pakenčiama. Nuotraukoje akivaizdžiai matosi apkalkėjęs sąnarys. Gydausi kuo išmanydamas, todėl patologija progresuoja lėtai. Gal galima man su artroskopu iškarapštyti iš to sąnario sukalkėjimus ar dar ką nors. Seniau mes kaip chirurgai tokių metodų dar nežinojome, tadėl ir dabar artroskopo galimybių nežinau. Pagarbiai

 19. Laba diena,
  Pusantro menesio jauciu dideli skausma ciurnos sanariuose ir keliu sanarius taip pat. Is ryto pakilus islovos vos galiu pavaikscioti. Ciurnos abi patinusios. Lnkstyti negaliu del skausmo. Skauda net gulint ramioj busenoj. Prasivaiksciojus siek tiwk skausmas palengveja. Bet nedaug.
  Ka patartumete?
  Dekui

  • Laba diena.

   Patarčiau atlikti abiejų čiurnų ir kelio sąnarių rentgenogramas, tačiau pagal Jūsų aprašymą, panašu, kad problema gali būti sisteminė. Todėl pradžiai rekomenduočiau kreiptis į reumatologą.

   Pagarbiai,
   Gyd.K.Bliznikas

 20. Miela daktare,

  tiek daug geru atsiliepmu apie Jus prisiskaiciau.As turiu tokia problema.Gyvenu Klaipedoje ir negaliu sakyti ,kad ten blogi gydytojai,bet negaliu niekaip prie ju su savo problema prisibelst.Pries 4 metus kritau nuo stalo kabindama uzuolaidas ir susizeidziau ,pasitempiau ciurna.Kol buvau jaunesne,paskaudejo,praejo,o dabar kai jau pasenau yra nustatyta ciurno artroze,padaryta ciurnos nuotrauka ir gydytojas sako,kad yra kremzliu kurias reikia pasalinti artroskopijos budu,bet atsakymas- esu per sena,man eina 80-jiei metai.Ar tikrai daktare nieko negalima padeti.Gal Jus man padetumet,buciau be galo dekinga.

  Pagarbiai
  Genovaite Lukosiuniene

 21. sveiki
  2014-12-02 operuotas kelis dėl priekinio kryžminio raiščio nutrūkimo ( dėjo plastikinius varžtus) ir menisko plyšimo. kadangi skausmas kely liko ir po 8 mėn., pakartotinai ištyrus, buvo dar atlikta 2015-09-01 kelio menisko artroskopija. praėjo beveik 2 mėn., kelyje nedidelis skausmas dar likęs. koją mankštinu pagal kineziterapeuto patarimus. kiek laiko jausti skausmą yra normalu? ar dar nereikia kreiptis į medikus? ačiū

 22. Sveiki, norėjau paklausti, koks gali būti gydymas, jei pasidarius magnetini rezonansą yra nustatyta šlaunikaulio lateralinio krumplio subchondrinis lūžis? Ir taip pat lankstant kelį pridėjus ranką jaučiamas strigimas ties ta lūžio vieta. Strigimas yra nemalonus, bet dažniausiai neskausmingas.

 23. Sveiki. 3 savaites labai skaudejo ciurnos isorini kauliuka,tiksliau po kauliuku. Toje vietoje buvo patine. Darbe tekdavo stoveti po 8valandas,pradejau gerti Nimesil tirpala,skausmas apmazejo bet tarpais vel stipriai uzeidavo,kad net negalejau priminti pedos. Padare pedos rentgeno nuotrauka ir paaiskejo,kad yra ciurnos sanario artroze. Gavau itvara ir padukus. Dar patare dviraciu vazineti daznai. Nezinau kokie tolimesni galimi gydymo budai? Praejusiais metais 4 kartus per savaite zaisdavau krepsini,nezinau ar vertetu testi tai? Po treniruociu saldydavau kojas,ar dabartineje busenoje galima tai daryti?

  Dekui uz atsakyma.

 24. Ar galite pasakyti
  šokikaulio kremzlinio kaulo lužimas . tai yra traumos pasekme , ar tai yra liga , nes draudimas kremzlinio kaulo lužimimo atveju nepripazysta ir tvrtina kad tai liga
  ir ismoka nemokama

 25. Jau senokai yra ,,pasislėpę’ ‘čiurnos sbiejų pusių kauliukai. Čiurnos neskauda, bet tinsta, abiejų kojų vienodai jau gal 2 metai. Sunku užtraukti bato aulo užtrauktuką, kai kada visai neįmanoma. Kol kas iš gydytojų nasulaukiu jpkio paaiškinimo. O norėčiau žinoti tinimo priežastį ir ją pašalinti. (Esu pensininkė, bet dar norisi ir žiemą išeiti į lauką.) Kas galėtų būti? AČIŪ.

  • Laba diena.

   Be konsultacijos sunku pasakyti. Tai gali būti tiek čiurnos sąnario patologija, tiek kraujagyslinė patologija (sutrikęs veninis ar limfinis nutekėjimas). Rekomenduočiau kreiptis į specialistus konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gyd.K.Bliznikas

 26. Sveiki, prieš kelis metus turėjau lūžį per augimo liniją, o visai neseniai pakrypo koja ir daktarai sakė, kad atlaisvėja raiščiai. Liepė panešioti įtvarą, bet jau trečia savaitė kaip su juo ir skausmas nedingo. Ką patartumėt daryti?

 27. artroziniai pakitimai,sokikaulyje disekuojancio osteochondrito zidinys,uzpakalinis ankstumas,sokikaulyje ir kulnakaulyje kaulu ciulpu edemine reakcija,priekinio apatinio tiofibulio,priekinio tibiofibulinio,kalkaneofibulinio ir tibiotaliarinio raisciu-daliniai plysimo pozymiai,t.fldigitorum l.,t.fl.haliucis l.neisreiksti tendosinovitai. Tokia isvada magnetinio rezonanso tomografijos tyrimo,kai balandy jau 3 metai po atviro pedos luzio ir pilno ciurnos isnirimo. Ka daryti su tokia koja? Aciu pagarbiai

 28. Sveiki,
  Norėčiau paklausti dėl sužeistos čiurnos. Traumą gavau žaisdamas krepšinį, po nusileidimo ant kito žmogaus pėdos. Priimamajame rentgenu ištyrė, jog lužio nėra, bet uždėjo langetę ir pasiuntė pas radiologą. Ten nustatė priekinio talofibulinio raiščio plyšimą ir liepė vaikščioti tik su įtvaru. Vaikštant didelio skausmo nejaučiu, tik šlubuoju. Kiek laiko turėtų trukti, kol galėsiu normaliai vaikščioti ir lankstyti čiurną? Kada galėsiu pradėti sportuoti?

  Kitas klausimas dėl blauzdos. Naktį keldamasis iš lovos staiga pajutau skausmą blauzdoje. Dabar kiekvieną naktį atsikėlęs iš lovos laukiu pusę minutės, kol koja pradeda funkcionuoti ir galiu vaikščioti. Dienos metu prasivaikštau ir nejaučiu diskomforto. Tai jau tęsiasi savaitę.

  Iš anksto ačiū.

  • Laba diena.

   Nieko konkrečiai pasakyti neįmanoma, Jums rekomenduočiau kreiptis į ortopedą-traumatologą konsultacijos.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

   • Sveiki,
    Pastebėjau, kad padidėjo vidinė kulkšnis, kurią kartais eidama užkabinu kitos kojos batu. Einant pastovaus skausmo nėra. Tinimo nėra. Pradžioje skausmą pajutau gerokai virš kulkšnių, vėliau jis kito, jautėsi tai vienoje tai kitoje pėdos dalyje,net piršte, labai įvairiai, paskutiniu metu skausmas lokalizavosi prie vidinės kulkšnies apačioje. Bėgioju, pradžioje pora šimtų metrų atrodo nepabėgsiu, bet po to skausmas dingsta. Gal galėtumėte ką patarti. Man 53m.
    Ačiū.

 29. Pingback: Kelio sąnario posterolateralinio kampo pakenkimas | artroskopija

 30. Pingback: Artroskopija. Blauzdinio pėdos sąnario artroskopinė sinovektomija. | artroskopija

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Eiti prie įrankių juostos