artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Kelio sąnario menisko plyšimas bei jo gydymas

Kelio sąnario menisko pažeidimas – viena dažniausių sąnario ligų. Meniskas – pusmėnulio  formos kremzlinis darinys kelio sąnaryje, atliekantis amortizacinę, stabilizacinę bei kitas funkcijas. Vienas kelio sąnarys turi 2 meniskus – vidinį ir išorinį. Menisko pažeidimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje, tačiau skirtingose amžiaus grupėse pakenkimo pobūdžiai skiriasi. Vaikams ir jauniems žmonėms būdingi trauminiai plyšimai dėl didelio menisko elastingumo. Su amžiumi elastiškumas mažėja, meniskas pasidaro kietesnis (tai vadinama menisko degeneracija), todėl vyresniame amžiuje dažnesni degeneraciniai plyšimai. Statistiškai dažnesni vidinio menisko pakenkimai, tačiau gali įvykti ir išorinio ar net abiejų meniskų plyšimai. Atsiradus tokiam pakenkimui – kelio sąnarys gali tinti, dažnai jaučiamas skausmas pakenkimo pusėje, sunku lipti laiptais, pritūpti. Todėl esant šiems ar panašiems simptomams rekomenduojama kreiptis į specialistą konsultacijos. Dėl menisko plyšimo gydymo metodo turėtų nuspręsti gydytojas specialistas. Ne visus meniskų plyšimus būtina operuoti. Operacija reikalinga tada, kai plyšimas sukelia kelio skausmą, strigimą, šlubavimą, riboja judesius bei sutrikdo Jūsų kasdieninę veiklą ar sportą.Beveik visos meniskų operacijos atliekamos naudojant artroskopinę techniką. Ligonis stacionare dėl tokios operacijos praleidžia 1-2d., o kartais išrašomas net tą pačią dieną. Taigi, meniskų operacijos gali būti atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis.

MRT – vidinio menisko plyšimas:

Sveikas vidinis meniskas (operacini vaizdas):

Trauminis „kibiro rankenos“ tipo vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Degeneracinis vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Įstrižas menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Horizontalus menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Radialinis menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Vidinio menisko prisiuvimas esant kibiro rankenos tipo plyšimui, panaudojant adatas – operacinis vaizdas

Vidinio menisko rezekcija esant lopo tipo plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant išilginiam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant degeneraciniam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant kibiro rankenos plyšimui (operacinis vaizdas):

 

1 096 Comments

 1. Laba diena,
  gal galetumet pakomentuoti koks būtų gydymas,jei išvada: medialinio menisko kuno lopo tipo plysimas,lopas uzstriges uz blauzdikaulio medialinio krumplio krasto. Lateralinio menisko kuno antro laipsnio degeneracija .Slaunikaulio lateralinio krumplio dorzalines dalies trecio-ketvirto laipsnio chondromaliacija. Edemiski kaulu ciulpai. Nedidele Beikerio cista.

 2. Sveiki.
  Padarius kelio sąnario MRT diagnozuota medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus plyšimas, saikingi sinovito požymiai, beikerio cista iki 52mm, dengiamosios kremzlės medialiniuose atraminiuose paviršiuose išplonėjusios, medialinis meniskas prolabuoja į išorę, nedidelis kiekis skysčio sąnario viduje, tiek šeimos daktaras tiek poliklinikos traumotologas siūlo operuotis. Kokia būtų jūsų rekomendacija?

 3. Sveiki. Kelio skausmas atsirado prieš kokias 2 savaites nežinia dėl ko. Dėl skausmo negaliu sulenktin kairės kūjos, atsitūpti. Labai suskausta užkliuvus ar nepatogiai padėhus koją. Ilgau pasėdėjus koja kaip sustingusi, šlubuoju. Skauda daugiau išorinę ir priekinę kelio puses. Tačiau ilgiau pavaikščiojus skausmas praeina, „prasivaikšto“. Ar tai gali būti menisko plyšimas, ar tiesiog raiščių patempimas?

 4. Sveiki norejau paklausti kas gali buti, jau antra nakty is eiles prabundu is labai labai didelio desnio kelieno skausmo paskauda gal 10-20sekundziu bet skausmas toks lyg atrodo isnirtu kelienas jokiu traumu nebuvau patyres. Man 24metai

 5. Sveiki ar reikalinga operacija jei išvada yra Medialinio šalutinio raiščio plyšimas?

 6. Laba diena,
  Kairiojo kelio menisko raiščių plyšimas, operuota spalio 30 d. Sąžiningai darau pratimus ir dedu ledo.
  Vaikštau su vienu ramentu ir dažnai lengvai atsistoju su operuota koja, maždaug 70% svorio. Tiesiog gerai jaučiuosi, neskauda, gal pasimirštu. Būna netikėtas trumpas skausmas.
  Prašau parašykite, ar nepakenksiu, gal dar negalima taip stotis. Ar negali vėl plyšti?
  Operuojantis gydytojas sakė galiu lengvai priminti, bet bijau kad nebūtų per daug ar per anksti.
  Išanksto dėkoju

  • Laba diena.

   Pakenkti neturėtų. Sėkmės.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

   • Sveiki,
    kokį gydymą taikyti kelio sąnariui pagal nustatytą diagnozę – medialinio menisko kūno ir užpakalinio rago negilus horizontalus plyšimas.Kelio sąnario medialinės dalies 2-o laipsnio chondromaliacija .Nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.
    Lateralinis meniskas neplyšęs.
    Nedidelis skausmas netrukdo vaikščioti,truputį kelias kaista,jau 4 metai taip gyvenu.
    Ar būtina operacija,ar nepakenks sąnariui neatlikus artroskopijos?

    Ačiū už atsakymą
    Pagarbiai,
    Sidonija

    • Laba diena.

     Horizontalus plyšimas paprastai sąnariui nekenkia. Nebent yras pastovūs uždegimai. Operacijos reikalingumą apsrendžia išliekantys skundai. Jei su jauis galite gyventi – tada oepracija nebūtina.

     Pagarbiai,
     Gydytojas ortopedas traumatologas,
     Kęstutis Bliznikas

 7. Sveiki,atlikus MRT paaiškėjo,kad yra medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus plyšimas,lokiai keletas parameniskinių cistelių. Gydytojas sakė,kad operuoti nereikia,iš tikrųjų man visada ir neskauda,bet jau savaitė laiko skauda labai stipriai ir sunku vaikščioti. Ką daryti,kad sumažinti skausmą? Skauda net ir nejudinant kojos.

 8. Sveiki!
  Paslydau ir nukritau nuo laiptu, buvo atvira zaizda ant kelieno, 7 siulai, zaizda gijo ilgai, infekcija po dvieju savaiciu, rengeno nedare, nes gydytojas sake, kad nereikia.Siulus iseme po triju savaiciu, tinimas neatslugo, skausmas lyg ir apmazejo.Gydytojas sake , kad laikas pradeti lankstyti koja. Traskejimas kelieno stityje atsirado pradejus lankstyti, tinimas neslugo. Gydytojas traumotologas pagaliau padare rentgena, aisku, kad Su kaulais viskas gerai, pasake , kad magnetinio rezenanso nereikia tikrai, liepe lankstyti, po dvieju dienu mano savarankisku treniruociu/ Fizioterapijai turiu siuntimas Tik po menesio/ “ pratruko” pulinys per buvusia siule..infekcija vel. Praejo Jau sesios savaites po traumos, skausmas, patinimas vis neisnyksta. Kaip jus galvojate ar galetu buti pazeistas meniskas ar raiksciai ? Gyvenu Anglijoje, CIA niekas niekur neskuba.. ir magnetinio rezonanso daryti neskuba.. o as negaliu normaliai vaikscioti ir dibti….

 9. Laba diena, man atliktas MRT tyrimas. Susiformavusi polikamerine apie 21x8mm dydžio gangliono cysta. Medialinio menisko užpalalinio rago horizontalus, siekiantis apatini sanarini pavirsiaus plysimas. Girnelės P3-P4 zonose I-II laipsnio chondromaliacija. Nežymus sinovijitas. Koks būtų gydymas?

  • Laba diena.

   Reikėtų atvykti pas mane į konsulaciją. Jei skundai netrukdo kasdieniniam gyvenimui – galima apsieiti ir be operacijos. Tačiau jei jie trukdo ir riboja – gali būti rekomenduotina kelio sąnario artroskopija.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 10. Laba diena,
  Pas gydytoją konsultacija tik spalio 30d. Gal galit paaiškint? Mrt išvada: PF, girnelės facetuose 1-2 laipsnio chondromaliacija, lateralinio menisko kompleksinis plyšimas, parameniskinės cistos.
  Skauda vos užkliuvus kelį, ar netaip pastačius koją

 11. Sveiki. Man nustatė Medialinio menisko užpakalinio rago horizontalų ir radialinį plyšimą. Siūlo atroskopiją t.y. nupjauti pažeistą dalį. Mano žmona įsitikinusi , kad meniška galima tik siūti nes kitaip artritas ir likšių invalidu. Gal galite pakomentuoti dėl galimybės siūti ir operacijos pasekmių nupjovus. Ačiū.

  • Laba diena.

   Ne visus meniskų prlšimus galima ir įmanoma prisūti. Taip pat tai priklauso ir nuo operuojančio ortopedo patyrimo, mokėjimo ir esančių galimybių. Aišku, kai įmanoma, meniską reikia prisiūti. Jei neįmanona – atlikti kiek įmanoma ekononomiškesnę rezekciją.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas
   http://www.artroskopija.lt

 12. Sveiki, po kryzminiu kelio raisciu operacijos( pilnai nuplyse ir meniskas buvo aptrupejas, tai kaip sake buvo apslifuotas) praejo 4 savaites. Koja sulenkiu 70 procentu taciau daugiau neina; ne del skausmo, o tiesiog per sanari nesilenkia, toks jausmas, kad sanarys uzstriges. Su pilnu kojos istiesimu taip pat problema, neina visiskai pilnai istiesti tiek, kiek sveikos kojos. Lankstant atrodo, kad kazkas tuoj trakstels, nes jaucias uzstrigimo jausmas. Gal kazkas blogai su girnele ar paciu sanariu ar dar kazkas?

  Kas gali buti? Ka reakomenduotumete?

  • Laba diena.

   Sunku pasakyti kas yra. Apsilankykite pas reabilitologą. Jei ir toliau bus toks nedidelis progresas, rekomenduočiau kreiptis į operavusį ortoedą. Nemanau, kad čia kažkas ne taip, tiesiog sunkiai pasiduoda sąnarys išmankštinimui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas
   http://www.artroskopija.lt

 13. Sveiki,po sporto (Futbolo, sporto salė) man kelėnų nebeina sulenkti ilgai, būnu atsitūpęs daugiausiai ~1min, ir po to pradeda gelti kelėnus abu, taip seniau nebuvo, jau kokie 2metai man taip, kas galėtų jiems būti?

 14. Laba diena. Atlikus kelio sąnario MRT diagnozuota I st. medialinė gonartrozė,medialiniuose krumpliuose III-IV laipsnio,kitur sąnariniuose paviršiuose II-III laipsnio chondromaliacija. Medialinio menisko užpakalinio rago degeneracija,horizontalus išilginis į apatinį paviršių plyšimas. Lateraliniame meniske pakitimų nematyti. Raiščiai,sausgyslės-n.y. Kelio sąnaryje padaugėję skysčio,nedidelė Beikerio cista.Proks.tibiofibulinis sąnarys-n.y. Išvada.Ist.medialinė gonartrozė,sąnaryje padaugėję skysčio. Medialinio menisko degeneracija,plyšimas.
  Ar operacinis gydymas gali būti sekmingas, esant I st. medialinei gonartrozei ir t.t Ar gali būt pritaikytas rebilitacinis gydymas be operacijos.
  Pagarbiai L.A

 15. Laba diena, padarius kelio sąnario MRT diagnozuota medialinio menisko kūno nedidelis lopo tipo plyšimas užstrigęs už blauzdikaulio krašto. Kelio sąnario medialinės dalies II laipnio chondromaliacija. Nežymiai edemiški kaulų čiulpai. Nedidelė Beikerio cista. Koks būtų tolimesnis gydymas? Ar galima apsieiti be operacijos? Labai dėkoju.

 16. Sveiki, Medialinio menisko užpakalinio horizontalaus hipertensinis signalas T2, išeinantis į užpakalinį kotūrą-horizontalus subkapsulinis plyšimas.
  Layeralinio menisko MR signalas nepakitęs.
  Kolareraliniai ir UKR raiščiai diferencijuojasi gerai,be plyšimo požymiu. PKR poatus,hiperintsinio signalo T2,eiga nenutrūksta-patempimo požymiai.
  Girnelė nedislokuota,jos raištis,retinakulumai nepakitusio. Girnekės ir šlaunikaulio vagos kremzlė nesuplokštėjusi,nepakitusio MR signalo.
  Suprapateliariai,lateraliniuose kanaluose,sąnaryje nežymus skysčio kiekis.
  Pakinklio minkštieji audiniai struktūriniai.
  Šlaunikaulio metafizėje boauzdikaulio lateralunio krumplio srityje keletas smulkiu sklerotiniu židinėliu.
  Išvada : Medialinio menisko užpaklinio rago horizontalus subkapsulinis plyšimas,nežymus suprapateliarinis bursitas,sinovitas.Magnetinis rezonansas.
  Ar butina operacija ?

 17. Sveiki, gydytojau,
  Praėjusiais metais man operavote lopo tipo menisko plyšimą – ačiū, viskas po operacijos gerai, reabilitacija sėkminga.
  Po 10 mėnesių pasidariau profilaktiškai abiejų kelių MRT – operuotoje kojoje yra nedidelė Beikerio cista. Nemažai apie tai paskaičiau, lyg pavojau nėra, vaikščioti netrukto.
  Tačiau pastaruoju metu po didesnių fizinių krūvių (10-30 km žygiai pėsčiomis) imu ją jausti, maudžia kelį galinėje dalyje, neįkyriai, bet diskomfortas yra. Jei, tarkim, į dieną galėdavau vienu ypu nueiti 10 km ir kitą dieną tokį pat atstumą pakartoti, tai dabar tas diskomfortas stabdo.

  Kokie pirmieji žingsniai? Ar iškart rašytis į konsultaciją, ar pačiam bandyti – lengvi NVNU vaistai, ramybė, šalčio kompresai? Reikia patarimo.

  • Laba diena.

   Malonu, kad esae patenkintas operacija. Aš siūlyčiau pirmiau pabandyti preišuždegiminius vaistus, šilumos kompresus nakčiai, ramybę, fizioterapiją. Jei šios priemonės nebus veiksmingos, gali reikti imti gydyti Beikerio cistos simptomus.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 18. Laba diena,
  Pries menesi treniruojatis staigiai teko nusokt ir iki galo sutupiau, kazkas trakstelejo, dabar galiu pilnai sportuoti, begioti, kelias netinsta, bet darbe pvz reikia atsitupti tai sunkiai kelias susilenkia iki galo ir stojantis jis buna 10 s sustinges kol prajudini.. dar lipant laiptais i virsu jauciu kad kazkas vidui kelene yra judantis, kaip kokia atauga.. speju plyso meniskas ir be operacijos nepraeis? ar imanoma kad kokios mankstos padetu? ir ar kenkiu keliui dabar sportuodamas? nors nieko nejauciu kai begioju

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Jei yra kliuvimo simptomai, tikėtina, kad gali būti plyšęs meniskas. Esant tokiai simtomatikai gali būti žalojamas kelio sąnarys.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 19. Sveiki. dariausi kelio echoskopiją ir išvada buvo:
  vidinio menisko protruzija, nehomogeniška; ties užpakaliniu ragu stebima 13×6 mm cista. Lat. meniskas, ketugalvioraumens sausgyslė, girnelės savasis, kolateraliniai raisčiai n. y. Suprapaterliarinėje kišenėje saikingai padaugėję skysčio. Palinklio sritis n.y. Išvada – vidinio menisko plyšo požymiai.
  Ar pades tik operacija, ar galima dar reabilitacija?
  Ačiū.

 20. Sveiki. Dabar jau yra 7 savaote po menisko siuvimo operacijos ir kryzminio raiscio siuvimo operacijos. Ir pries 2 dienas mano kelienas pradejo girgzdeti tiesioginio to zodzio prasme ar tai normalu? Aciu.

 21. Laba diena,
  buvo atliktas jau prieš kurį laiką MRT kairiojo kelio… Su tyrimo lapu nuėjau pas gydytoją sakė nieko nėra blogo ir kad turėčiau kreiptis i sporto dispancerį. Bet paskaičius išvadą neatrodo, kad nieko nebūtų. Išvada tokia:
  Nežymi periartikulinė osteoporozė, nežymiai edemiška infrapaterialinė sinovinė klostė, saikingas sinovitas. Koks reikalingas gydymas ? Ačiū už atsakymą.

 22. Laba diena,
  Atliktas MRT tyrimas: daugiausiai duomenų už pooperacinius abiejų meniskų pokyčius, užpakaliniuose raguose degeneraciniai pokyčiai, medialiniame – nedidelis horizontalus plyšimas. Operacija prieš tai buvo daryta 06.18. Kokį gydymą rekomenduojat, ar vėl darytis operacija?

 23. Laba diena,
  Ar gali būti, kad po trečios operacijos yra blogai iškirptas meniskas? Operacija daryta trečią kartą, pasidariau MRT nes negaliu sulenkti kelio. MRT išvada: daugiausiai duomenų už pooperacinius abiejų meniskų pokyčius, užpakaliniuose raguose degeneraciniai pokyčiai, medialiniame- nedidelis horizontalus plyšimas. Koks gydimas rekomenduotinas? Ačiū už atsakymą.

  • Laba diena.

   Į šį klausimą negaliu atskyti. Reikia vertinti MRT, sąnario būklę ir kitus dalykus. Geriausia, tai aptarinėti su operavusiu ortopedu, nes jis apie Jūsų problemą žinos geriausiai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 24. kokio stiprumo mrt reikia meniskui istirti, ar uztenka 1t?

  • Laba diena.

   Taip, užtenka.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

   • SVEIKI, kokį gydymą taikyti kelio sąnariui pagal nustatytą diagnozę – medialinio menisko kūno ir užpakalinio rago negilus horizontalus plyšimas.Kelio sąnario medialinės dalies 2-o laipsnio chondromaliacija .Nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.
    Lateralinis meniskas neplyšęs.
    Nedidelis skausmas netrukdo vaikščioti,truputį kelias kaista,jau 4 metai taip gyvenu.
    Ar būtina operacija,ar nepakenks sąnariui neatlikus artroskopijos?

    Ačiū už atsakymą
    Pagarbiai,
    Sidonija

 25. Mane vargina skausmas dešinės kojos kelio sąnario vidinėje pusėje. Bet skausmas būna tik naktį. Dieną laiptais lipu, atsitūpti galiu,minu dvirati – skausmo nejauciu. Prieš savaitę važiavome 80 km dviračiu – jokių problemų. Tačiau naktimis pažadina pulsuojantis skausmas ir praeina tik tada,kai surandu tam tikra vietą-stipriai sulenkiu kelį ir prisitraukiu prie krūtinės,gulėdama ant kairiojo šono..arba gulėdama ant pilvo sulenkiu kelį 90 laipsniu kampu ir įtempiu kulną. Gal tai sutapimas,bet pirmas skausmas atsirado po skrydžio lėktuvu, birželio 13 d. 19 d parskridau atgal, į Angliją. Pastebėjau kad tupiantis ir atsistojus jaučiu nestiprų skausmą. 7 dienas gėriau Nimisulido tabletes 100mg. 1 kartą dienoje ir šie skausmai išnyko,tačiau naktį skausmas kartojasi. Būna naktų, kad visiškai neskauda, bet būna,kad prasiblaškau visą naktį. Tepu rusišku tepalu Kapilar, jis apšaldo ir skausmas laikinai nurimsta. Ir tai tęsiasi jau antras mėnuo.. Gal patartumėte kokius kompresus dėti ar lankstyti tą koją ar ne..ar kokį įtvarą gal turėčiau nešioti, nes kol kas kreiptis i medikus neturiu galimybės. Todėl man lb svarbus Jūsų patarimas, kad dar labiau nepabloginčiau situacijos iki kol kreipsiuosi į medikus. Dėkoju už atsakymą

 26. Laba diena.Pasidariau MR.Isvados:
  Medialinio menisko uzpakalinio rago pooperaciniai pokyciai,degeneracija II laipsn.Laterinio menisko uzpakalinio rago negilus įstrizinis degeneracinis įplisimas,PKR po rekonstrukcijos,implanto vientisunas nepazeistas,kauliniai implantai struktūriniai,vidutiniskai išreikšta bursitas,sinovitas.Ar operacija butina?Ir ar reikia atlikti kuo skubiau?
  Aciu uz atsakyma.

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti į konsultaciją. Paprastai reikia, nes įstrižinis plyšimas paprastai būna simptomiškas.
   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 27. laba diena, gal galetumet pakomentuoti koks būtų gydymas,jei išvada: kairio kelio sąnario vidinio menisko nugarinio rago horizontalus išilginis plyšimas,kūno nugarinės dalies preiferijos horizontalus išilginis tik kapsulinio paviršiaus vientisumą pažeidžiantis, plyšimas. saikingai padidėję intrasąnario skysčio kiekis. įstrižojo pakinklio raisčio periligamentito patempimo vaizdas. maža Bekerio cistelė, neišreikštas m.poploteus bursitas. ar tai rimta?

 28. laba diena, gal galetumet pakomentuoti koks būtų gydymas,jei išvada: kairio kelio sąnario vidinio menisko nugarinio rago horizontalus išilginis plyšimas,kūno nugarinės dalies preiferijos horizontalus išilginis tik kapsulinio paviršiaus vientisumą pažeidžiantis, plyšimas. saikingai padidėję intrasąnario skysčio kiekis. įstrižojo pakinklio raisčio periligamentito patempimo vaizdas. maža Bekerio cistelė, neišreikštas m.poploteus bursitas.

 29. labas.man buvo padarytas peties magnetinis rezonansas,isvada-akromiokalavikulinio sanario tarpas deformuotas.subakromalinis matmui ~7,5mm (norma>7mm) sanario lupos virsutines-uzpakalines dalies plysimas,susidariusi paralabrine cista (~12,6×10,6×9,7mm dydzio) plintanti incisura scapule.koks gidimas tokios ligos?

 30. Laba diena, man atliktas MRT, Dgn.Medialinio menisko užpakalinės šaknies plyšimas, kūno ekstrūzija ir degeneracija. Aukšta girnelės padėtis. Vidutiniškai išreikšta kelio sąnario artrozė. Blauzdikaulio medialinio krumplio spontaninės osteonekrozės požymiai. Burzitas. Koks reikalingas gydymas? Dėkoju už atsakymą.

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eiti prie įrankių juostos