artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Kelio sąnario menisko plyšimas bei jo gydymas

Kelio sąnario menisko pažeidimas – viena dažniausių sąnario ligų. Meniskas – pusmėnulio  formos kremzlinis darinys kelio sąnaryje, atliekantis amortizacinę, stabilizacinę bei kitas funkcijas. Vienas kelio sąnarys turi 2 meniskus – vidinį ir išorinį. Menisko pažeidimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje, tačiau skirtingose amžiaus grupėse pakenkimo pobūdžiai skiriasi. Vaikams ir jauniems žmonėms būdingi trauminiai plyšimai dėl didelio menisko elastingumo. Su amžiumi elastiškumas mažėja, meniskas pasidaro kietesnis (tai vadinama menisko degeneracija), todėl vyresniame amžiuje dažnesni degeneraciniai plyšimai. Statistiškai dažnesni vidinio menisko pakenkimai, tačiau gali įvykti ir išorinio ar net abiejų meniskų plyšimai. Atsiradus tokiam pakenkimui – kelio sąnarys gali tinti, dažnai jaučiamas skausmas pakenkimo pusėje, sunku lipti laiptais, pritūpti. Todėl esant šiems ar panašiems simptomams rekomenduojama kreiptis į specialistą konsultacijos. Dėl menisko plyšimo gydymo metodo turėtų nuspręsti gydytojas specialistas. Ne visus meniskų plyšimus būtina operuoti. Operacija reikalinga tada, kai plyšimas sukelia kelio skausmą, strigimą, šlubavimą, riboja judesius bei sutrikdo Jūsų kasdieninę veiklą ar sportą.Beveik visos meniskų operacijos atliekamos naudojant artroskopinę techniką. Ligonis stacionare dėl tokios operacijos praleidžia 1-2d., o kartais išrašomas net tą pačią dieną. Taigi, meniskų operacijos gali būti atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis.

MRT – vidinio menisko plyšimas:

Sveikas vidinis meniskas (operacini vaizdas):

Trauminis „kibiro rankenos“ tipo vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Degeneracinis vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Įstrižas menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Horizontalus menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Radialinis menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Vidinio menisko prisiuvimas esant kibiro rankenos tipo plyšimui, panaudojant adatas – operacinis vaizdas

Vidinio menisko rezekcija esant lopo tipo plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant išilginiam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant degeneraciniam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant kibiro rankenos plyšimui (operacinis vaizdas):

 

1 155 Comments

 1. Laba diena,.
  Norejau paklausti kiek kainuotu man operacija ? Nes esu issiregistraves Lietuvoje , dirbu gyvenu,UK .
  Aciu.

  • Laba diena.

   Priklausomai kokia artroskopinė operacija Jums reikalinga, jie kainuotų nuo 1000 iki 1700 Eur .
   Jei Jūs dirbate oficialiai, tai visus sumokėtus pinigus atgausite. Tiesiog už gydymą reikia pasiimti sąskaitą ir pateikti ją NHS (National Health System).


   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 2. Laba diena, koks reikalingas gydymas, kai tyrimo isvadose ir rekomendacijose parasyta-MR duomenimis – suprapateliarines „pagalves“ edema („inpingement“). MM degeneraciniai pokyciai. Medialinio kolateralinio raiscio I laipsnio pezeidimas? Aciu

  • Laba diena.

   Jūsųs atvaeju, greičiausiai operacijos neprireiks. Tačiau reikia adekvačiai įvertinti skundus ir paskirti tinkamą gydymą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 3. labadiena padare kelio magnetini
  ISVADOS infrapateliarinis ganglioninis sindromas. per anserinus ,,bursitas, medialinio menisko uzpakalinio rago isilginis plysis . ka tai reiskia ar labai rimta ir abutina operacija . kelenas kaip pripustas.

 4. labadiena padare kelio magnetini
  ISVADOS infrapateliarinis ganglioninis sindromas. per anserinus ,,bursitas, medialinio menisko uzpakalinio rago isilginis plysis . ka tai reiskia ar labai rimta

 5. Sveiki,

  norėjau pasiteirauti, atlikus galūnės magnetinį rezonansą išvada yra, kad abiejų meniskų raudonųjų zonų „kibiro rankenos“ tipo plyšimai su fragmentų migracija prie pakilos, taip pat skystis sąnaryje. Sakykite, ar tokiais atvejais reikalinga operacija? Ar po tokių traumų įmanoma visiškai pasveikti be pasekmių?

  Ačiū.

  • Laba diena.

   Taip įmanoma pasveikti beveik be pasėkmių. Rekomenduočiau atvykti pas mane konsultacijai dėl operacijos.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 6. Mazdauk pries 3 menesius lipant laiptais kelio sanarys tarsi apsiverte,pajutau stipru skausma,Eiti tapo sunku,slubavau.Ilgiau pavaiksciojus koja pasidaro sunki,per keli nestabiliai juda.Tam tikroj padety staigiai ir labai suskausta.Nei priklaupt,nei uzlipt ant kedes negaliu.lipti laiptais zemyn skauda ir nestabilus kelio sanarys is vidines puses.Rengeno nuotraukos nieko neparode,o magnetinio rezonanso atlikti negaliu-turiu kojoje metalinius vinis.Rekomendavo salti,baseina,vaziuoti dviraciu,Arcoxia.Po baseino skausmas suintensyveja,ant treniruoklio vaziuot labai skauda.Tiesa itvara bandziau-labai skauda ir tinsta koja.Ka daryt?

  • Laba diena.

   Atvykite konsultacijai. Be apžiūros daugiau nieko pasakyti negaliu. Beje galite atlikti kelio sąnario echoskopinį tyrimą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 7. Praejo menuo po atroskopines operacijos, trecia diena einu i makstas ir skauda po ju keli, ar tai normalu? (Pries mankstas taip pat retkarciais skaudedavo kaip nors ne taip atliekant judesius)

 8. Ar grztant po menisko operacijos i sporta reikia nesioti elastini itvara, ar galima sportuoti be ju?

 9. Praejo mėnuo po artroskopines operacijos, trecia diena einu i mankstas ir po ju skauda keli, tai normalu, ar reiketu sunerimti? (Pries mankstas taip pat retkarciais skaudedavo ne taip pasukant koja, ar darant judesius)

 10. Laba diena,
  MRT išvados:
  VM baltos zonos „kibiro rankenos“ plyšimas su fragmento migracija. Menisko užpakalinio rago II laipsnio degeraciniai pakitimai, smulkus horizontalus plyšimas. IM II laipsnio degeneraciniai pakitimai. Girnelės kremzlės smulkus radialinis plyšimas. Skysčio pėdsakai sąnaryje.

  Koks gydimas turėtu būti?

  Ačiū

 11. Laba diena.
  2018.05.15 parkritau darbe ant dešiniojo kelio,galvojau,kad lūžo koja,nes pati nesugebėjau atsistoti. Staigiai istino,nei sulenkti,nei ištiesti gerai kojos negaliu. Ligoninėje padarė rentgena,pasakė,kad kaulas neluzo. Prirašė nuskausminamųjų ir davė biuletenį. Naktimis negaliu miegoti,kelias dega,pasidaro raudonas su melsvu atspalviu Tik po trijų savaičių poliklinikoje pasakė,kad plyses meniskas. Ką man patartumete toliau daryti? Kaip gydyti? Ar reikia operuoti? Nes čia,Anglijoje pasakė,kad tokia operacija neatliekama.
  Ačiū už pagalbą.
  Virginija.

 12. Laba diena, man diagnozavo medalinio šalutinio raičio plyšimą ir vidinio šoninio raiščio proksimalinio galo plyšimą, kažkaip susiduriu su gydytojais kurie nieko konkretaus nepasako. O vizitas kitas tik po dviejų savaičių. Norėčiau sužinot ar bus reikalinga operacija? Ar man stengtis vaikščiot? Gal kokius pratimus reikia daryti kojai? Kiek laiko gis?

 13. Laba diena,

  per daug dirbau atsitūpusi, todėl pradėjo skaudėti kelią. Padariau MGR. Diagnozė tokia- sinovitas, medialinio menisko užpakalinio rago plyšimas, girnelės chondromaliacijos požymiai, lig.patellae tendidozės požymiai, infrapateeralinio riebalinio audinio edema, blauzdikaulio vidinio krumplio kaulų čiulpų edema. Kelią skaudėjo nežymiai. bet vakar dar nesėkmingai nukritau ant tos kojos. Pradėjo labiau skaudėti… Ar pagal diagnozę reiktų operacijos?
  Roma

 14. Sveiki, noriu pas jus su vaiku konsultacijei. Jo kelei ištine. Guzai prieki. Daktarai sako kad per du metus išauks, bet jam skauda.

 15. Sveiki, turiu sunu 13metu, jo kelei dideli, prieki išoke guzai. Daktarai sako kad per du metus pagis. Bet jam nuolat skauda, atleido nuo sporto bet gidimo jokio. Gal galiu pas jus užsiregistruoti apžiurai. Esam iš rokiškio. Ačiū.

  • Laba diena.

   Taip, prašau kreiptis, jei tik pagedaujate. Tai greičiausiai yra Osgood-Shlatter liga. Paprastai pasveikstama per kelis metus.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 16. Laba diena.Pries menesi buvo kelio trauma.Luziu nera,bet padarius magnetinio rezonanso tomografija ,parasytos isvados:lateralinio menisko kuno horizontalus plysimas,susidariusi nedidele parameniskine cista.Priekineje kelio srityje poodyje matoma nehomogenisko turinio sankaupa-hematoma.Dydis-13×72×35mm.Nedidelis kiekis skyscio kelio sanario ertmeje.Ar tokiu atveju reikalinga bus operacija,ar uzteks vaistiniu tepaliuku?Aciu labai.

 17. Labas vakaras.
  Lapkričio 24 diena buvo atlikta dešinio kelio artroskopija. Bet praėjus pusei metų skausmas išliko toks pats kaip ir buvo. Vienas pliusas, kad koja nebestinga. Kas gali būti kad skausmas yra dešiniame kojos sąnaryje?

 18. Sveiki,
  Lapkričio mėn buvo atlikta kairiojo kelio MRT. Išvada: nežymus eksudacinis sinovitas; medialinio menisko kūno ir užpakalinio rago riboje radialinis plyšimas. Kuo toliau, tuo labiau skauda bėgiojant, vaikštant, tupiantis ir stojantis užstringa kelienis, yra nežymus patinimas. Ką patartumėte, ar reikalinga šiuo atveju operacija?

 19. Sveiki man buvo buvo atlikta kaires kojos kelio sanario magnetinio rezonanso tomografija, tyrimo metu nustate nedideli kieki skyscio kelio sanario ertmeje, bei nedidely gangliona medialinio pilvo srityje k.pav GASTROCNEMIUS, (ties medialinio sausgysle), kokio gydymo man tenka tiketis?

 20. Laba diena, turiu problemų su keliu. Buvau fiziškai aktyvi ilgą laiką. Praitais metais lyg niekur stipriai nesusimušiau bet pradėjo skaudėti kelio girnelę (ją liečiant). Gydytoja atleido metams nuo fizinės veiklos ir kelias buvi kaip ir sugijas… Šias metais vėl ėmiau bėgioti, sportuoti būti aktyvi. Kelienis kaip ir pamirštas, bet silpnai nukritus ant žolės tąpatį kelį vėl ėmė skaudėti liečiant. Nuo sumušimo nepraėjo daug laiko (dvi dienos) ant kelio sumušimų įbrėžimų nėra, bet skauda. Skauda truputį žemiau nei pati girnelė bet manau tai nėra didelio skirtumo.. Bijau kad tai vėl gali būti kelio girnelė….
  Ar yra gydymas, ačiū už atsakymą

 21. Atlikus MRT tyrimą išvados : Kairio kelio sąnario vidinio menisko nugarinio rago medialinės dalies netolygus įstrižas išilginis galimai iš dalies sugijęs, plyšimas. Nežymiai padidėjęs intrasąnarinio skysčio kiekis.
  Gydytojas pasakė, kad reikalinga operacija, ar ji iš ties yra reikalinga? Kiek laiko gali trukti atsistatymas po jos? Ar po operacijos galės minti koją?

  • Laba diena.

   Pasikliaukite Jus konsultavusio oertopedo nuomone. Dėl pooperacinių rekomendacijų – skirtingų specialistų, skirtingos rekomendacijos.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 22. Laba diena man buvo plyses meniskas isorinis ir vidinis,bet neoperavo kokius 6 metus vis prirasinejo vaistus o man vis blogejo ir blogejo slubuodavau,pagaliau po 6 metu nusprende operuoti,cia viskas vyko Norvegijoje.Padare operacija pasidare kazkiek geriau,po operacijos jau praejo daugiau kaip puse metubet po didesniu kruviu toliau skauda,vakarais uzeina skausmai ir tiesiog buna einu ir prasideda skausmai,i masazus ir fizioterapija vaikstau iki siol,skausmas labai astrus,kai maziau vaikstau ir maziau apkrovos buna geriau,kartais nustoja visai skaudeti ir lygiai taipat netiketai prasideda gelentis skausmai,ar cia nebus problema tame kad labai daug metu lauke ir neoperavo,nes kelias ir tindavo ir skysciai buvo susikaupe ir strigdavo,nes viena karta tyriausi Lietuvoje tai pasake kad kuo greiciau operuociau,ar dabar taip ir bus

 23. Laba diena,
  2018 metu kovo 11 diena darbe po sunkaus svorio kelimo vakare pajutau skausma, kita diena (kairis) kelis patino, skaudejo, šlubavau. Po MRT išvados:

  Medialinio menisko nedidele degeneracija, kuno raudonosios zonos vertikalus plyšimas, pereinantis i užpakalinio rago raudonosios ir tarpines zonu istrižini plyšima, atsiverianti i apatini sanarini paviršiu. Ties dorsaliniu ragu iki 9 mm parameniskine cista. Lateralinio menisko priekinio rago nežymi degeneracija, plyšimu nematyti.
  Kryžminiai, kolateraliniai raišciai neplyše.
  Girnele aukštesneje padetyje. Girneles lateralinio paviršiaus II laipsnio chondromaliacija. Šlaunikaulio vagos kremzle ženkliau nepakitusi.
  Atraminiu paviršiu kremzle nepakitusi.
  Suprapateralineje bursoje pedsakai skyscio.
  Poodis strukturiškas.
  Man dabar paskyre reabilitacija, sako, kad operuotis nebutina ir geriau palaukti dar 2-3 menesius, tris savaites teptis tepalais, nenaudoti itvaro. Man paciam skausmas vaikštant beveik nejuntamas, bet jauciasi lipant laiptais, ir gulint lovoje kai keli koja ir tuo paciu lenki sanari, skausmas ties girnele, kojos amplitude gera. Klausymas, ar tikrai tikslinga daryti reabilitacija, nes jinai gi menisko neišgidys, ar verta laukti iki rudens, jei skausmas bus minimalus, gal tikrai nereikia darytis operacijos ir gydytojas bus teisus. Ar minimalus skausmas visdelto nekenkia sanariui? Ar cia tiesiog operacijos atitolinimas?.. Tuo paciu esu prisiklauses gandu, kad po operacijos buna dar blogiau nei prieš… Jei galite, patarkite.

  Aciu už atsakymus, patarimus,
  Pagarbiai,
  Vytenis

 24. Laba diena pasidarius magnetini rezonansa gavau toki atsakyma.centrineje dalyje nedidelis vertikalus plysimas,dorzalineje dalyje galimas negilus horizontalus plysimas.eksudacinis sinovitas.ka patartumet daryti?aciu

  • Laba diena.

   Tokie klausimai sprendžiami konsultacijos metu. Jei reikalinga pagalba – galite drąsiai kreiptis. Gali reikti operacijos ir susiūti meniską.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 25. Laba diena, prieš daugiau nei mėnesį žaidžiant futbola kritau su kairiu keliu ant medinių grindų, smūgis buvo tiesioginis, stiprus. Tuo momentu skausmas buvo tiesiog kaip sutrenkimo, o po ~3 valandų pradėjo skaudėti kelio vidinę pusę. Dvi dienas šaldžiau, tepiau tepalu. Po traumos 3 dienas buvo labai skausminga lenkti koja, vaikščioti. Tuomet skausmas visai dingo, tačiau po savaitės sugrįžo, bet nežįmus. Ant šio kelio klupeti būtų sudėtinga, skauda kryžiuojant kojas, sportuojant, kelio vidine pusę, ir kelio abiejuose šonuose. Esu sportininke tad atsistatymas reikalingas greitas. Kas galėtų būti, kaip gydytis?

  • Laba diena.

   Tokie klausimai sprendžiami konsultacijos metu. Jei reikalinga pagalba – galite drąsiai kreiptis. Tai gali būti ir menisko plyšimo simptomai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 26. Sveiki, sumusiau desni kelia, is desines pulse ant Jo nukritau, praejus laikui pajutau, kad negaliu pritupti at sulenkti kojos it uzdeti kojos ant kojos skausmas butu deginantis bet greit praeina kraipyt I sonus negaliu nes skauda. Dydelis aciu

  • Laba diena.

   Tokie klausimai sprendžiami konsultacijos metu. Jei reikalinga pagalba – galite drąsiai kreiptis. Reikalinga apžiūra ir papildomi tyrimai būklės įvertinimui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 27. Sveiki turėjau kairio kelio trauma po mrt parodė jog yra pkr plyšimas,medialinio šalutinio raiščio plyšimas, mkr fibrozinė deformacija po buvusio dalinio plyšimo. Vm degeneraciniai pakitimai. Norėjau pasiteirauti koks bus taikomas gydymas ar be operacijos imanoma pasveikt.??? Vaikštau su šarnyriniu įtvaru . Man 28m. Ačiū už atsakymą.

 28. Laba diena,
  Turėjau traumą slydau ir staigiai atsiklaupiau o atsikelti nebegalėjau.Skausmas buvo nežmoniškas bet lužio nebuvo.Vienintelis gydimas buvo.nuskausminami vaistai.Trauma buvo prieš 5 metus.Padarė kelio blokada skausmas buvo praėjes.Bet dabar pradėjau vėl skaudėti kelią,negaliu sulenkus ilgai išbuti labai skaudą.Padarė tirimus nustatė medalinio menisko 2 laipsnio degeneracija,nežymi nespecifinė poodžio edema.Ar prie tokios diagnozės bus reikalinga operacija.Ačiū

  • Laba diena.

   Atvykite į konsultaciją. Jei skundai tęsiasi ilgesnį laiką ir nepraeina, bei yra menisko plyšimo simptomatika, tokiais atvejais, kartais rekomenduoju kelio sąnario artroskopiją.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 29. Pamirsau pridurti, kad uzsiiminejau sunkiaja atletika,buvo daromi pritupimai su dideliais svoriais ir pan. Siuo metu sio sporto jau atsisakiau. Skaudejo keli pries gera pusmeti, veliau praejo. Ir siuo metu skausmo nejauciu,nebent daugiau pavaiksciojus svelnus maudimas. Taciau jau pusmeti yra toks jausmas,kad atsitupus( kad ir batu uzsiristi) stojantis is kelio sanario duslus poktelejimas,lyg sanarys butu isnire ir vel atgal grizes. Ir taip kiekviena karta,todel tokiu judesiu vengiu. Bet skaudet tuo momentu neskauda,tiesiog stiprus POKST .

 30. Laba diena ,koks reikalingas gydymas tokiai diagnozei- medialinio menisko uzpakalinio rago istryzinis iplysimas, ties priekiniu ragu smulkios cisteles.Girneles chondromaliacija 1 laipsn , centrineje dalyje smulkus radialinis iplysimas,nezymus sinovitas. Blauzdikaulio laterialiniame krumplyje medialiai ir medialinio krupmlio priekineje dalyje – osteochondralinio pazeidimo pozymiai. Aciu uz atsakyma.

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eiti prie įrankių juostos