artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Kelio sąnario menisko plyšimas bei jo gydymas

Kelio sąnario menisko pažeidimas – viena dažniausių sąnario ligų. Meniskas – pusmėnulio  formos kremzlinis darinys kelio sąnaryje, atliekantis amortizacinę, stabilizacinę bei kitas funkcijas. Vienas kelio sąnarys turi 2 meniskus – vidinį ir išorinį. Menisko pažeidimas gali atsirasti bet kuriame amžiuje, tačiau skirtingose amžiaus grupėse pakenkimo pobūdžiai skiriasi. Vaikams ir jauniems žmonėms būdingi trauminiai plyšimai dėl didelio menisko elastingumo. Su amžiumi elastiškumas mažėja, meniskas pasidaro kietesnis (tai vadinama menisko degeneracija), todėl vyresniame amžiuje dažnesni degeneraciniai plyšimai. Statistiškai dažnesni vidinio menisko pakenkimai, tačiau gali įvykti ir išorinio ar net abiejų meniskų plyšimai. Atsiradus tokiam pakenkimui – kelio sąnarys gali tinti, dažnai jaučiamas skausmas pakenkimo pusėje, sunku lipti laiptais, pritūpti. Todėl esant šiems ar panašiems simptomams rekomenduojama kreiptis į specialistą konsultacijos. Dėl menisko plyšimo gydymo metodo turėtų nuspręsti gydytojas specialistas. Ne visus meniskų plyšimus būtina operuoti. Operacija reikalinga tada, kai plyšimas sukelia kelio skausmą, strigimą, šlubavimą, riboja judesius bei sutrikdo Jūsų kasdieninę veiklą ar sportą.Beveik visos meniskų operacijos atliekamos naudojant artroskopinę techniką. Ligonis stacionare dėl tokios operacijos praleidžia 1-2d., o kartais išrašomas net tą pačią dieną. Taigi, meniskų operacijos gali būti atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis.

MRT – vidinio menisko plyšimas:

Sveikas vidinis meniskas (operacini vaizdas):

Trauminis „kibiro rankenos“ tipo vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Degeneracinis vidinio menisko plyšimas (operacini vaizdas):

Įstrižas menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Horizontalus menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Radialinis menisko plyšimas (operacinis video vaizdas):

Vidinio menisko prisiuvimas esant kibiro rankenos tipo plyšimui, panaudojant adatas – operacinis vaizdas

Vidinio menisko rezekcija esant lopo tipo plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant išilginiam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant degeneraciniam plyšimui (operacinis vaizdas):

Vidinio menisko rezekcija esant kibiro rankenos plyšimui (operacinis vaizdas):

 

1 059 Comments

 1. Laba diena.
  O ar gali būti,kad dėl Clexane injekcinio tirpalo yra jaučiamas toks kaip pilvo,nugaros dilgčiojimas,aptirpimas? Toks kaip raumenų traukuliai,tarsi skruzdės bėgiotų po kūną.

 2. Sveiki, mamai 67 metai, Šiandien pasiėmė magnetinio rezonanso išvadą, kurioje rašoma:
  I st gonartrozė, medialinio menisko kompleksinis plyšimas, LKR tendinozė, PKR patemptas, sinovitas, pes anserinus, m.gastrocnemius billat, gilusis infrapateliarinis buristai. Nedidelė Beikerio cista.
  Norėčiau paklausti, ar būtina operacija, ar užtenka gydyti uždegimą, ir leisti H.R.?
  Ačiū.

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Hialurono r. šiuo atveju gali ne pagerinti, o net pabloginti būklę, nežiūrint, kad teigiamo efekto greičiausiai nebus. Paprastai, toks plyšimas operuojamas, jei yra skundai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 3. Laba diena.
  Po kelio sąnario artroskopinės operacijos,kurios metu buvo pašalintos atplaišos,meniskas neliestas nes pasak chirurgo jis tik truputį įplyšęs,man buvo paskirtas Clexane injekcinis tirpalas. Leistis 2sav. iki sekančio vizito pas gydytoją. Po savaitės aš jau galiu judėti,vaikštau į reabilitaciją. Ar reikėtų toliau leistis injekcijas?
  Ačiū

 4. Laba diena. MRT išvada medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus plyšimas . Tarp tr.iliotibialis ir Šlaunikaulio lateralinio ribota skysčio sankaupa- burzitas dėl tr. iliotibialis trinties. Sakykite koks butu gydymas ir ar reiketu operuoti?

 5. Sveiki , zaisdamas sales futbola , patyriau labai nemalonia trauma , staigaus judesio metu , tiesdamas desine koja i prieki , kaire atremiau apie 20% kampu ir gavosi atotranka i priesinga kelio sanario judejimo puse , negana to , dar ir sukausi tuo pat metu priremes kaire koja 🙁 staigus skausmas kairio kelio srities desineje puseje , apie pora minuciu , po to aptirpo , ir atslugo , gryzes namo saltas kompresas , ir dolobene nakciai , kita ryta pas taip vadinamus daktarus cia , kadangi esu isvykes i Airija , tai po apziuros lyg ir speja , kad menisko plysimas , pasiule palaukti pora savaiciu , pailsinti koja , nusipirkti itvara , ir kaip jau iprasta paracetamolio , itvare jauciuosi geriau , taciau noreciau pasiteirauti specialistu , kuriems paracetamolis menisku ar kaulu luziu negydo , atsiprasau uz ironija . Kiek laiko galiu tempti esamoje situacijoje , nes labai didelio pasirinkimo cia neturiu , iseitis , arba tiketis , kad viskas bus gerai , arba esant galimybei vykti i Lietuva konsultacijai , ar net operacijai ? Aciu uz atsakyma is anksto , Geru ateinanciu Naujuju metu 😉

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau kreiptis konsultacijai. Galiu padėti viską sutvarkyti. O už patirtas išlaidas tyrimams ir gydymui Lietuvoje gausite pilną kompensaciją Airijoje (aišku, jei esate socialiai apdraustas šioje šalyje).

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 6. Sveiki,

  Dar norėjau paklausti, ar bus daroma operacija, jei operacijos dieną sloguosiu/kosėsiu? Antibiotikų nenaudoju.
  Ačiū.

 7. laba diena.bmr rodo medialinio menisko miksoidine degeneracija,horizonalus isilginis plysimas,parameniskines cisteles.kokia butum gydimas.aciu

  • Laba diena.

   Čia galimas tiek konservatyvus tiek operacinis gydymas. Reikia įvertinti visas aplinkybes ir skundus. Rekomenduočiai atvykti konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 8. Laba diena,
  Skauda dešinį kelią. Buvo padarytas MRT. Išvada – Medalinio menisko kompleksinis plyšimas: užpakalinio rago horizontalus, kūno srityje horizontalus ir radialinis plyšimai. Užpakalinis ir priekinis įstrižiniai raikščiai n.y. Sąnaryje matoma nedaug skysčio. Proksimalinis tibiofibulinis sąnarys – n.y.
  Norėjau paklausti, ar reikalinga operacija?

  • Laba diena.

   Pagal aprašyma, operacinis gydymas – artroskopija, gali būti reikalingas. Rekomenduočiau kreiptis konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 9. Laba diena. Man 52 metai. Po MRT tyrimo isvada tokia:Sinovito pozymiai. Meniskio trukis. Formuojasi Beikerio cista. Meniskai medialiai suploksteje,uzpakalinio medialinis ragas su degeneracijos pozymiais,itrukes.be dislokacijos.
  Ar reikalinga siuo atveju operacija?

 10. Sveiki,

  Artimiausiu metu darys menisko operaciją. Tikriausiai rezekciją, kairės kojos. Norėjau paklausti keletos dalykų:
  1) Ar po operacijos būtini ramentai ar galima vaikščioti ir be jų?
  2) Kiek laiko praėjus po operacijos galima vairuoti mašiną? Viename atsakyme radau rašėte, kad po 3-4 dienų,
  3) Kiek laiko praėjus po operacijos galima nešioti vaiką ant rankų? Kada leidžiami papildomi svoriai?
  4) Stiprinti kojos raumenis galima jau kitą dieną po operacijos?
  5) Koks rekomenduotinas laiko tarpas tarp dviejų menisko operacijų skirtingoms kojoms? (įtariu, kad ir kitai kojai gali būti reikalinga operacija)
  Man 32 metai.

  Ačiū iš anksto!

  • Laba diena.

   1. Elgtis pagal operuosiančio gydytojo rekomendacijas. Gali būti ir taip ir ne.
   2. 3-4d.
   3. Pagal skausmo toleranciją
   4. Taip
   5. Dažniausiai apie 1,5mėn.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 11. Laba diena,
  Gavau kelio magnetinio rezonanso atsakyma gal galite pakomentuoti ka toliau daryti ir kokios problemos iskylusos?
  „Patella bipartita, jungties degeneraciniai pakitimai, sanariniu pavirsiu I-II laipsnio chondromaliacija. Medialinio menisko moksoidine degeneracija, horizontalus isilginis ir lieziuvelio plysimas, stambi parameniskine cista. Pesanserinus tendinitas, burzitas.“
  Laukiu ziniu is Jusu.
  Pagarbiai

 12. laba diena, koja paslinko i vidu ,pasigirdo triokstelejimas labai skaudejo.stabilumo nera pritupes kelyje tartum kazkas uzsikerta.patarkyt.

 13. Sveiki.MRT tyrimo metu diagnozuora isorinio menisko baltos zonos“lopo“tipo plysimas.Nezymus eksudacinis sinovitas.Ar reikalinga operacija,aciu už atsakyma

 14. Sveiki,

  Sakykite daktarę, ar tokiu atveju operacija reikalinga? „Išvada: priekinio kryžminio raiščio pilnas plyšimas; medialinio menisko kompleksinis plyšimas;
  abipus meniskų galimai potrauminiai, edeminiai pakitimai; padidėjęs skysčio kiekis kelio sąnario ertmėje; Beikerio cista;.

  • Laba diena.

   Jei Jums virš 60metų amžiaus ir gyvenamte visiškai neaktyviai, bei nejaučiate nestabilumo – tai operacinis gydymas nereikalingas. Priešingu atveju, tai reikalinga PKR rekonstrukcija su vidinio menisko rezekcija/siuvimu.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 15. Vidinio menisko uzpakalinio rago parakapsulinis vertikalus isilginiz dalinis/dalinai fibrozuotas plysimas. Mkr fibrozine deformacija po buvusio dalinio plysimo. Slaunikaulio medialinio krumplio smulki subchondrine cista. Nezymus eksudacinis sinovitas.

  Ar reikalinga operacija? Ar stipriai pazeistas sanarys?

  • Laba diena.

   Jei yra skausmai ir neprigijusio menisko požymiai – tada reikalingass operacinis gydymas – menisko siuvimas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 16. Sveiki
  Atlikus MRT tyrima, suzinojau kad yra lateralinio menisko kuno radialinis plysimas (2/3 plocio).
  Nedidelis kiekis skysco kelio sanario ertmeje. Patarkit. Aciu.

  • Laba diena.

   Radialinis plyšimas paprastai nesugyja, todėl reikalinga artrsokopinė operacija – menisko siuvimas arba rezekcija.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 17. Laba diena.
  Gyvenu Amerikoje.vizitai pas daktara kainuoja nezmoniskus pinigus.
  Paslydes nukritau tiesiai ant keleno (keleno priekio) po nukritimo pagejau pora dienu ir vel ejau dirbti pradirbau gal Menes I su skausmu bet vis dar skauda.Meciau darba,Persisviecaiu kelena daktarai sake viskas gerai.negaliu itemti slaunies raimenu jauciu skausma Kelio apcioje.

  • Laba diena.

   Sunku pasakyti kas yra. Kelio sąnario rengenograma neparodo minkštųjų adinių pažeidimo. Taip pat kremzlių. Reikalingas MRT tyrimas, bei konsultacija, skundų įvertinimui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 18. laba diena.atlikus kompiuterine tomografija nustatytas 2 st.medialinegonartroze sinovitas, uzpakaliniame rage ties saknimi degeneracija dalinis plysimas.PKR dalinis plysimas, raistis prailgejes. skauda einant pakreipus i sona. negaliu atsiklaupt, atsitupt.Dirbu darzelyje kur reikia vias tai daryti . Kaip gydyti ,kas gali padeti. ACIU.

 19. Sveiki,
  Atlikti echoskopiniai kelio sąnarių tyrimai išvada tokia:
  degeneraciniai kelių sąnarių pakitimai,deš.vidinio menisko kūno – užpak.rago sr.plyšimo požymiai, matyti skiltėta apie 20/10 mm sankaupa- greižiausiai menisko cista.
  Man 74 metai. Maloniai prašau pasakyti ar reikalinga šiuo atveju operacija ir ar būtina ją atlikti kuo greičiau? Didelio skausmo nejaučiu, maudžia ir trukdo vaikščioti ir atrodo šlubčioju.
  Pagarbiai ir ačiū už atsakymą.

 20. Laba diena.Pastovei skauda desini kelena.pasidarius magnetini kelio tyrima paaiskejo medialinio menisko uzpakaliniame rage yra horizontalus i virsutini pavirsiu iseinantis plysimas.jame daug skyscio.slaunikaulio ir girneles kremzleje 2-3 laipsnio chondromaliacinai zidiniai.ar tik menisko operacija padetu

 21. Sveiki, gavau atsakyma- pradine gonartroze. F10 zonoje IV laipsnio, F4 zonoje II-III laipsnio chondromaliacija. Nezymus lateralinis infrapateliarinis ankstumas, sinovitas. Medalinio menisko pooperaciniai pakitimai, degeneracija. Cia nieko blogo? Reikalinga operacija ar tinkamas Kitas budas. Aciu

 22. Sveiki patarkite kaip galeciau pagyti be operacijos atlikus MR matomas medialinio menisko uzpakalineme rage isilginis horizontalus plysimas siekentis dorzaliny pavirsiu su keliomis smulkiomis cistomis iki 0,4cm..labai nenoriu operacijos domiuosi visais kitais gydymo budais

 23. Laba diena
  Atlikus MRT tyrima, vidinio menisko uzpakalinio rago raudonos zonos vertikalus isilginis plysimas, be dislokacijos.
  PKR proksimalinio segmento plysimas.
  Skyscio pedsakai sanaryje. Ar reikia operot? Aciu.

  • Laba diena.

   Pagal MRT aprašymą, labai didelė tikimybė, kad bus reikalingas operacinis gydymas. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 24. Sveiki, plyses medialinis meniskas isilginis. Vaikstant ar begant nudiegia stiprus skausmas, kelio skne ar po operacijos skausmas praeis? Taip pat noriu paklausti ar medialinis meniskas suteikia sanariui stabilumo?

  • Laba diena.

   Tinkamai atlikus operaciją, 99 procentai atvejų, jei nėra gretutinių pažeidimų skundai išnyksta. Mensikas suteikia sąnariui stabilumo. Todėl ir atliekant šalinimo operaciją – šalinima tik dalis, kuri yra pakenkta, ir labai retai šalinimas pilnai visas meniskas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 25. Laba diena, noreciau suzinoti per kiek laiko atsistatoma po menisko operacijos ir galima sportuoti krepsini? man trukes isilgai vidinis meniskas. aciu

  • Laba diena.

   Atsistatymo laikotarpis priklauso nuo rekomendacijų ir apribojimų, paskirtų po operacijos. Labai prikaulauso kas atlikta – ar dalies menisko šalinimas ar prisiuvimas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 26. Sveiki,
  2004 m.slidinėdama turėjau traumą-MR išvada-pilnas priekinio raiščio plyšimas.
  Kojos kelias buvo nestabilus visą laiką, bet tai labai netrukdė gyventi, lankyti jogos užsiėmimus, dirbti ir keliauti. Sportuoju savo malonumui, tuo metu gydytojai nepatarė darytis operacijos.
  Prieš savaitę,skubėdama lipau laiptais žemyn ir pastačiau blogai koją. Skausmas buvo nežmoniškas, aišku nugriuvau-MR išvada-lateralinio menisko kiburo rankenos plyšimas, stambus fragmentas pasislinkęs į tarpkrumplinę dalį plius raiščių plyšimai.
  Ar operacija dabar jau būtina, o gal kiti raiščial perims būtinas funkcijas ir galėsiu vėl normaliai (kiek tai įmanoma) gyventi?
  Ačiū.

  • Laba diena.

   Menisko plyšimas – tai dėl PKR plyšimo esančio lėtinio nestabilumo komplikacija. Jei kelio sąnarys būtų buvęs stabilus – greičiausiai toks dalykas nebūtų nutikęs. Rekomenduočiau atvykti konsultacija pas mane, nes čia jau reikalingas operacinis gydymas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 27. Sveiki, metus laiko skauda kelia, užsiemu sportu, kurio metu kelias gauna daug apkrovos, staigūs judesiai ir smūgiai kamuoliu. Pasidarius MRT išvada tokia: meniskai ir raiščiai nepažeisti, girnelė aukštos padėties, kiek dislokuota, viršutinėje-lateralinėje srityje infiltruoti infrapateliariniai riebaliniai audiniai, skysčio pėdsakai>patella alta, lateralinio patelofemoralinio ankštumo požymiai, eksudacinis sinovitas.
  Kuo toliau tuo labiau skauda ne tik po fizinio krūvio, bet ir būnant ramiai, ilgai palaikius sulenkta, judesiai riboti: negaliu pilnai sukryžiuoti kojų, sukinėti. Labiausiai skauda vidinę kelio pusę ir priekinėje dalyje. Įtaria hoffa sindromą, paskirtos procedūros reabilitaciniame centre, tačiau nė kiek nepadeda. Ką patartumėte daryti? Ar reikalinga operacija?

  • Laba diena.

   Rekoemenduočiau kreiptis į kvalfikuotą specialistą situacijos įvertinimui ir adekvataus gydymo paskyrimui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 28. Sveiki, Mrt nustate nedideli horizontalini mentalinio menisko plysima, vaksciojant siek tiek skauda, ypac pasukant koja. Jau 3 savaites, bet lik ir gereja. Ar butina operacija? Ar sugyja menisko plysimai savaime? Dekoju

  • Laba diena.

   Operaacijos reikalingumą apsprendžia visuma. Horizontalus plyšimas gali „sugyti“ dažnai ir be operacijos. T.y. skundai sumažėja ir pagerėja funkcija, nes pats plyšimas realiai nesugyja.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 29. Sveiki , labai pergyveu dėl menisko, daryta jau antra operacija ir vis negyja niekaip, galimas daigtas kad plyso jau trecia karta. Fizines veiklos visiskai neturejau, rebilitacija 4 savaites buvo , taciau po operacijos praejus 4 men atsitupus vel istino kelias ir dingcioja su deginimo skausmu. baisu ir pagalvot kodel negyja 🙁 laukiu vel tyrimu bet niekaip negaliu suprasti ar gali del kazkokios priezasties negyti

 30. Sveiki,

  Turiu MKR 1 laipsnio plyšimą.

  Ar reiks man operuotis?

  Ačiu.

  • Laba diena.

   Paprastai ne. MKR I laipsnio plyšimai, tinkamai gydant, sugyja be operacijos.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

   • Laba diena. Prieš 15 metų daryta artroskopija, dabar MR vėl rodo to paties kelio sąnario vidinio menisko plyšimą. Skausmas pakenčiamas, kartais nusmelkia ir ištinsta sąnarys, bet gyventi galima 🙂 Jei nesioperuosiu, kokios tolimesnės pasekmės, ar nesugadins visai sąnario? Man 65 metai.
    Pagarbiai,
    Virginija.
    Ačiū.

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eiti prie įrankių juostos