artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Kelio sąnario artrozė

Kelio osteoartrozė (OA). Kelio osteoartrozė – dažniausiai pasitaikantis degeneracinis kelio susirgimas. Jis pasireiškia degeneraciniais kremzlių, meniskų, raiščių ir sinovinio audinio  pokyčiais. Susirgimas pasireiškia kelio skausmu, susitingimu, patinimu, sumažėjusia judesių amplitude. Esant pradinėms artrozės stadijoms – dažnai galima taikyti minimaliai invazyvų gydymą – artroskopiją. Dažniausiai pašalinami degeneraciniai meniskų plyšimai, pašalinami kliūvantys pakenktų kremzlių lopai, pašalinimas sinovinio audinio perteklius, pašalinami smulkūs laisvi kūnai ir pan. Procedūrų, kurias galima atlikti yra nemažai, o dėl jų taikymo kiekvienu atveju sprendžiama individualiai, operacijos metu. Po tokių operacijų didžiąja dalimi gaunamas pagerėjimas – sumažėja skausmas, patinimas, pagerėja judesių  amplitudė. Tai vienas iš būdų pagerinti gyvenimo kokybę ir atitolinti kelio sąnario endoprotezavimo (dirbtinio kelio sąnario keitimo) operaciją, net ir keliems metams ar ilgesniam laikotarpiui. Pacientas ilgiau gyvena turėdamas nuosavą sąnarį. Dėl tokios operacijos reikalingumo ir prasmingumo sprendžia operuojantis ortopedas. Svarbu įvertinti ligonio būklę bei gretutinę patologiją, tačiau vien tik amžius tokioms operacijoms nėra riba. Seniausia pacientė, kuriai teko atlikti tokią operaciją buvo 81 metų amžiaus.

Keletas operacinių vaizdų:

Keletas operacijų video:

Kelio sąnario artrozė – mikrolūžių procedūra – operacinis vaizdas:

Spontaninė osteonekrozė SONK – operacinis vaizdas:

Kremzlės chondromaliacijos laipsniai pagal Outerbridge:

Skaiduline kremzle pasidengęs defektas:

33 Comments

 1. Laba diena gydytojau,
  Prašau pakomentuokite buvo atlikta MTR kelio sąnario: Aukšta kelio girnelė, edemiška infrapateliarinė sinovinė klostė. Kelio sąnaryje, suprapateliarinėje bursoje nežymiai padaugėję skysčio. Beikerio cista. (Amžius 13 m.)
  Ačiū.

 2. Sveiki, daktare!
  Prieš 20 metų buvo atlikta blauzdikaulio osteotomija. Koją gipse išlaikė pusę metų. Po ko liko sustingęs kelio sąnarys. Po visų fiziotetapijų, kineziterapijų, masažų pavyko sulenkti koją kiek daugiau nei 90• kampu. Norėjau paklausti ar yra įmanomas operacinis gydymas sąnario judrumui atstatyti?
  Pagarbiai

 3. Buvo isnires kelio sanarys prieš 15 metų dabar pripazino artroze .Ar dar imanoma ja sustabdyt ar tik operacija

 4. Laba diena, norėčiau paklausti ar reikalinga sąnario keitimo operacija ar dar nereik? Po mrt gavau tokią išvada:
  Plastikuotas PKR šiek tiek išsigaubęs.Nežymi pradinė medialinė gonartrozė. Girnelės medialiniame fasete lokali II-III laipsnio chondromaliacija, sanaryje šiek tiek padidėję skysčio, edemiška infrapateliarinė sinovinė klostė.

 5. O helorono rugstis y kelio sanary padetu?

 6. Sveiki,

  Turiu problemą, apie kurią jau esu čia rašęs. Man nustatytas kremzlės defektas ir laisvas kūnas sąnaryje. Reikalinga artroskopija. Tačiau siuntimo operuotis negavau, nes man yra mitralinis vožtuvo prolapsas, jau nuo vaikystės, tačiau jokių nusiskundimų su širdim neturėjau ir sportavau pilna jėga iki kelio sąnario traumos. Labai susidomėjau Jūsų siūlomomis paslaugomis. Esu studentas, nuolatinių studijų ir esu girdėjęs, kad kai kuriose klinikose yra pilnai finansuojamos šios operacijos. Norėčiau apie tai pasiteirauti? Taip pat, norėčiau atvykti konsultacijai. Kaip su registracija būtų?

  Ačiū už informaciją!

 7. Sveiki, gavau atsakyma- pradine gonartroze. F10 zonoje IV laipsnio, F4 zonoje II-III laipsnio chondromaliacija. Nezymus lateralinis infrapateliarinis ankstumas, sinovitas. Medalinio menisko pooperaciniai pakitimai, degeneracija. Cia nieko blogo?

 8. Laba diena,

  gavau rengeno aprašymą: sąnarinis tarpas netolygiai susiaurėjęs, sąnariniai paviršiai lygūs, akcentuoti trumpakrumplinės pakylos kraštai. Labai norėčiau sužinoti kaip gydytis?

  Pagarbiai Irena

  • Laba diena.

   Per mažai duomenų iš rentgenogramos. Reikia vertinti skundus. Be to gali papildomai reikti atlikti ir MRT tyrimą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 9. Laba diena. Pasidariau magnetinio rezonanso tyrima dėl dešiniojo kelio sąnario ir gavau tokią išvadą: girnelės apatiniame viduriniame paviršiuje kremzlės defektas, subkortikaliai kaulų čiulpų edema, priekinėje tarpkrumplinėje dalyje 1cm kremzlės laisvakūnis. Noriu paklausti ar tai labai rimta trauma ir kokia operacija ar gydymas gali būti taikomas?

  • Laba diena.

   Laisvas kūnas sąnaryje – dažai būna indikacija operaciniam gydymui. Rekomenduočiau kreiptis į kompetetingą specialistą tolimesniam gydymo plano sudarymui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 10. Sveiki, kas galėtų būti: skauda vidinėje kelio pusėje, ypač atsitupus(skausmas nėra stiprus). Yra nežymus patinimas ir kraujosrūvos (sutrūkinėję kapiliarai)?
  Ačiū

 11. Laba diena,
  Noriu Jūsų paklausti kas gali būti keliui, kad kai pakeli koja, atpalaiduoji raumesnis ir palinguoji į šonus jis šiek tiek kliba ? Magnetins rezonanans neparodė, kad yra kokių kelio pažeidimų. Kelėnas nepatinęs, tačiau pastoviai jaučiu nedidelį kelio skausmą.

  Ąčiū už atsakymus

 12. Laba diena.po begimo pradejo skaideti kelena.gydytojas pasake kad apdilusi netolygiai kelio girnele.israse vaistu.tai kaip turetu buti ateityje dar labiau apdilti ta girnele kad nebeskaudetu?

  • Laba diena.

   Negaliu atsakyti į šį klausimą, nes nežinau kokių vaistų Jums išrašė. O esant girnelės nusidėvėjimui prognozuoti kas bus ateityje sunku.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 13. Laba diena. Jei sergu jaunatviniu poliartritu jau 5 metai ir pastoviai skauda kelio sanari ar tinka artroskopija? Gydausi biologiniais vaistais, kitiems sanariams jau geriau, nebeskauda. Tik keli skauda nuolat. Ypac lenkiant koja, atsisesti sukryziavus kojas „turkiskai“ beveik nebegaliu.

 14. Laba diena,
  koks gydimas butu jei sergu artritu ir istino kelio sanarys, sunku vaikscioti atrodo kad iki galo koja neissitiesia.Dariausi rentgeno nuotrauka bet ji nieko nerodo.

 15. Sveiki, norėjau paklausti, koks gali būti gydymas, jei pasidarius magnetini rezonansą yra nustatyta šlaunikaulio lateralinio krumplio subchondrinis lūžis? Ir taip pat lankstant kelį pridėjus ranką jaučiamas strigimas ties ta lūžio vieta. Strigimas yra nemalonus, bet dažniausiai neskausmingas.

  • Laba diena.

   Nemanau, kad strigimą sukelia subchondrinis lūžis. Reikalinga konsultacija dėl Jums reikalingo gydymo. Rekomenduočiau registruotis pas specialistą.

   Pagarbiai,
   Gyd.K.Bliznikas

 16. Laba diena,
  Po magnetinio rezonanso, nustatyta girnelės medialinio paviršiaus kremzlės plyšimai, norėjau paklausti ar būtina operacija ar įmanomas gydimas? Ačiū.

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Eiti prie įrankių juostos