artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Kelio sąnario artrozė

Kelio osteoartrozė (OA). Kelio osteoartrozė – dažniausiai pasitaikantis degeneracinis kelio susirgimas. Jis pasireiškia degeneraciniais kremzlių, meniskų, raiščių ir sinovinio audinio  pokyčiais. Susirgimas pasireiškia kelio skausmu, susitingimu, patinimu, sumažėjusia judesių amplitude. Esant pradinėms artrozės stadijoms – dažnai galima taikyti minimaliai invazyvų gydymą – artroskopiją. Dažniausiai pašalinami degeneraciniai meniskų plyšimai, pašalinami kliūvantys pakenktų kremzlių lopai, pašalinimas sinovinio audinio perteklius, pašalinami smulkūs laisvi kūnai ir pan. Procedūrų, kurias galima atlikti yra nemažai, o dėl jų taikymo kiekvienu atveju sprendžiama individualiai, operacijos metu. Po tokių operacijų didžiąja dalimi gaunamas pagerėjimas – sumažėja skausmas, patinimas, pagerėja judesių  amplitudė. Tai vienas iš būdų pagerinti gyvenimo kokybę ir atitolinti kelio sąnario endoprotezavimo (dirbtinio kelio sąnario keitimo) operaciją, net ir keliems metams ar ilgesniam laikotarpiui. Pacientas ilgiau gyvena turėdamas nuosavą sąnarį. Dėl tokios operacijos reikalingumo ir prasmingumo sprendžia operuojantis ortopedas. Svarbu įvertinti ligonio būklę bei gretutinę patologiją, tačiau vien tik amžius tokioms operacijoms nėra riba. Seniausia pacientė, kuriai teko atlikti tokią operaciją buvo 81 metų amžiaus.

Keletas operacinių vaizdų:

Keletas operacijų video:

Kelio sąnario artrozė – mikrolūžių procedūra – operacinis vaizdas:

Spontaninė osteonekrozė SONK – operacinis vaizdas:

Kremzlės chondromaliacijos laipsniai pagal Outerbridge:

Skaiduline kremzle pasidengęs defektas:

17 Comments

 1. Laba diena,

  gavau rengeno aprašymą: sąnarinis tarpas netolygiai susiaurėjęs, sąnariniai paviršiai lygūs, akcentuoti trumpakrumplinės pakylos kraštai. Labai norėčiau sužinoti kaip gydytis?

  Pagarbiai Irena

  • Laba diena.

   Per mažai duomenų iš rentgenogramos. Reikia vertinti skundus. Be to gali papildomai reikti atlikti ir MRT tyrimą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 2. Laba diena. Pasidariau magnetinio rezonanso tyrima dėl dešiniojo kelio sąnario ir gavau tokią išvadą: girnelės apatiniame viduriniame paviršiuje kremzlės defektas, subkortikaliai kaulų čiulpų edema, priekinėje tarpkrumplinėje dalyje 1cm kremzlės laisvakūnis. Noriu paklausti ar tai labai rimta trauma ir kokia operacija ar gydymas gali būti taikomas?

  • Laba diena.

   Laisvas kūnas sąnaryje – dažai būna indikacija operaciniam gydymui. Rekomenduočiau kreiptis į kompetetingą specialistą tolimesniam gydymo plano sudarymui.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 3. Sveiki, kas galėtų būti: skauda vidinėje kelio pusėje, ypač atsitupus(skausmas nėra stiprus). Yra nežymus patinimas ir kraujosrūvos (sutrūkinėję kapiliarai)?
  Ačiū

 4. Laba diena,
  Noriu Jūsų paklausti kas gali būti keliui, kad kai pakeli koja, atpalaiduoji raumesnis ir palinguoji į šonus jis šiek tiek kliba ? Magnetins rezonanans neparodė, kad yra kokių kelio pažeidimų. Kelėnas nepatinęs, tačiau pastoviai jaučiu nedidelį kelio skausmą.

  Ąčiū už atsakymus

 5. Laba diena.po begimo pradejo skaideti kelena.gydytojas pasake kad apdilusi netolygiai kelio girnele.israse vaistu.tai kaip turetu buti ateityje dar labiau apdilti ta girnele kad nebeskaudetu?

  • Laba diena.

   Negaliu atsakyti į šį klausimą, nes nežinau kokių vaistų Jums išrašė. O esant girnelės nusidėvėjimui prognozuoti kas bus ateityje sunku.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 6. Laba diena. Jei sergu jaunatviniu poliartritu jau 5 metai ir pastoviai skauda kelio sanari ar tinka artroskopija? Gydausi biologiniais vaistais, kitiems sanariams jau geriau, nebeskauda. Tik keli skauda nuolat. Ypac lenkiant koja, atsisesti sukryziavus kojas „turkiskai“ beveik nebegaliu.

 7. Laba diena,
  koks gydimas butu jei sergu artritu ir istino kelio sanarys, sunku vaikscioti atrodo kad iki galo koja neissitiesia.Dariausi rentgeno nuotrauka bet ji nieko nerodo.

 8. Sveiki, norėjau paklausti, koks gali būti gydymas, jei pasidarius magnetini rezonansą yra nustatyta šlaunikaulio lateralinio krumplio subchondrinis lūžis? Ir taip pat lankstant kelį pridėjus ranką jaučiamas strigimas ties ta lūžio vieta. Strigimas yra nemalonus, bet dažniausiai neskausmingas.

  • Laba diena.

   Nemanau, kad strigimą sukelia subchondrinis lūžis. Reikalinga konsultacija dėl Jums reikalingo gydymo. Rekomenduočiau registruotis pas specialistą.

   Pagarbiai,
   Gyd.K.Bliznikas

 9. Laba diena,
  Po magnetinio rezonanso, nustatyta girnelės medialinio paviršiaus kremzlės plyšimai, norėjau paklausti ar būtina operacija ar įmanomas gydimas? Ačiū.

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


Eiti prie įrankių juostos