artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

Reabilitacijos protokolas po menisko rezekcijos

I savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 90 laipsnių. Vaikščiokite  su 2 ramentais, galite minti operuota koja iki 50-75% svorio (nebent Jums operavęs ortopedas paskyrė kitokį režimą). Stengtis pasiekti pilną ištiesimą (lyginti su sveikuoju keliu). Po treniruotės rekomenduotina uždėti ledo pūslę kelio srityje (iki 20 min.). Tai sumažins patinimą ir skausmą.

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai: įtempti šlaunies keturgalvį raumenį ir laikyti įtempus iki 5s. Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.
 2. Aktyvus kelio tiesimas – ištiesti operuotą kelio sąnarį ir laikyti pilnai ištiestą 5-7s. Jei neišeina to padaryti be pagalbos – galima uždėti svorį  (500g-2kg) kelio srityje arba, naudojant paklodę ar rankšluostį,  tempti pėdą į save nelenkiant kelio. Jei nepavyksta atlikti savarankiškai – prašykite pagalbos tiesiant. 3 ciklai per dieną po 10 kartų.
 3. Tiesios kojos kėlimas – sveiką koją sulenkus 90-120 laipsnių kampu, ištiestą operuotą koją pakelkite 45 laipsnių kampu ir laikykite 5-7 s. ( 3 ciklai per dieną po 10 kartų ).

II savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 120 laipsnių. Vaikščiokite be ramentų, galite minti operuota koja iki 100% svorio. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-ą savaitę. Po treniruotės rekomenduotina uždėti ledo pūslę kelio srityje (iki 20 min.).

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai.  Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.
 2. Aktyvus kelio tiesimas ( 3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 3. Tiesios kojos kėlimas  (3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 4. Rekomenduojama pradėti ambulatorinę kineziterapiją ir fizioterapiją poliklinikoje.
 5. Galite pradėti minti stacionarų dviratį (15 min./d.)

III savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 135 laipsnių. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-II savaitę.

Pratimai:

 1. Keturgalvio raumens stiprinimo pratimai

Atlikinėti pratimus visą dieną – vieno ciklo metu po 10 kartų, pertrauka tarp ciklų – 1 val.

 1. Aktyvus kelio ištiesimas (3 ciklai per dieną po 10 kartų )
 2. Tiesios kojos pakėlimas

3 ciklai per dieną po 10 kartų

 1. Rekomenduojama toliau taikyti ambulatorinę kineziterapiją ir fizioterapiją poliklinikoje.
 2. Aerobikos užsiėmimai (2 ciklai per dieną po 10 min.)
 • Stacionaraus dviračio treniruoklis
 • Vaikščiojimas vandenyje
 • Plaukimas

IV savaitė

Kelio judesių atstatymas iki 135 laipsnių. Stenkitės pasiekti pilną ištiesimą, jei nepavyko per I-III savaites. Nesant skausmo, patinimo ar diskomforto, po krūvio galite bandyti grįžti prie kasdieninės veiklos. Leidžiami negilūs pritūpimai (sulenkiant kelius iki 45 laipsnių). (3-5 ciklai per dieną po 20 kartų).

V-VI savaitės

Operuoto kelio judesių amplitudė neturėtų skirtis nuo sveikos kojos. Jei nepavyko pasiekti pilno ištiesimo per VI sav. – kreipkitės konsultacijos į operavusį ortopedą. Nesant skausmo, patinimo ar diskomforto, po krūvio galite grįžti prie kasdieninės veiklos. Leidžiami pritūpimai, lengvas bėgimas ir nedideli šuoliai.

Atsisiųsti reabilitacijos protokolą

 

147 Comments

 1. Laba diena,
  2018-02-09 spinalinėje nejautroje atlikta kelio sąnario skopija. Operacijos metu rastas II laipsnio artrozei būdingi pakitimai, šlaunikaulio medialinio kondilo II laipsnio chondromaliacija, vidinio menisko kūno horizontalus plyšimas. Operacijos metu stebėta lateralizuota girnelė.
  Atliktas sąnario debridmentas, pašalinta plyšusi vidinio menisko dalis, atlikta dalinė sinovektomija, sąnarys išvalytas, išplautas.
  Po operacijos praėjo 30 dienų, bet vis dar renkasi skysčiai, jau traukė 5 kartus. Norėjau paklausti ar jau ieškoti rimto gydymo ir kokio, ar dar laukti? Man 26 metai. Ačiū

 2. Sveiki,
  Norėčiau paklausti ar po artroskopinės operacijos nevisuomet skiriama reabilitacija pas specialistus?
  Prieš savaitę man atlikta operacija Kauno klinikinėje ligoninėje dienos stacionare. Reabilitologė, pasitikslino ar buvo ištraukti skysčiai, daugiau jokių klausimų neuždavė, tik įteikė Jūsų parašytą knygutę.
  Gydytojas šiandien ištraukė siūlus ir informavo, kad reabilitologė man jokios pirminės reabilitacijos neišrašė.
  Operuotos kojos raumenys gerokai sunykę, suprantu, kad teniruotis privalau pati, tačiau manau, kad reikia tam ir specialių žinių. Juk pooperacinis skausmas dar yra nemažas. Nesinori sau pakenkti.
  Ar gydytojai reablitologai ( o gal ligonių kasos )nesuteikia pacientui tolimesnės pagalbos? Sodrai moku nepertraukiamai nuo 1997m.

 3. Laba diena, darytas desinio kelio MRT. Isvadoje parasyta.
  Išvada: įtartinas lateralinio menisko, užpakalinio rago, nedidelis dalinis, skersinis plyšimas;
  nežymiai padidėjęs skysčio kiekis kelio sąnario ertmėje;
  Skausmas pastovus. Atsitupti negaliu. Gyd rekomenduoja pirma rebilitacija. Ar gali padeti?

 4. Laba diena, pasidariau dešinio kelio magnetinį rezonansa, norėčiau jūsų komentaro.
  Tyrimo aprašas:
  Žymi medialinio nenisko degeneracija, kūno ekstrūzija.
  Lateralinis meniskas neplyšęs.
  PKR mukoidinė degeneracija.
  UKR ir kolateraliniai raiščiai neplyšę.
  Girnelė įprastoje vietoje.
  Sąnario ertmėje apkalkėją kūnai iki 18mm
  Vidutinis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.

  Koks būtų rekomenduojamas gydymas.
  ačiū.

  • Laba diena.

   Jei yra skundai fizinio aktyvumo metu – greičiausiai bus rekomenduotinas operacinis gydymas. Reikai šalinti artroskopijos metu laisvus kūnus.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 5. Laba diena ,
  Ar tiesa ,kad padarius menisko artraskopine operacija ,po vienu dvieju metu teks ke;io sąnarį keisti dirbtiniu.
  Aciū už atsakymą.

  • Laba diena.

   Jei gerai atlikta operacija tinkmai ir operacijos metu nepažeidžiamos kremzlės. Dar nesu girdėjęs tokio teigininio, ir jis nėra teisingas. Greičiausiai, taip sako, neoperuojantys gydytojai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 6. Laba diena,

  2018 birželio mėn. atlikta dešinės kojos kelio artroskopija. Plyšęs kelio meniskas. Iki šios dienos gydytojas traukia vandenis, leidžia vaistus nuo uždegimo. Geriu vaistus nuo degimo, dedu kompresus . Pasidaro geriau. Gal ir visai gerai. Pabaigiu vaistus, o geriu 10 dienų, ir vėl viskas iš naujo. Kaupiasi vandenys, skauda koją, negaliu sulenkti kelio. Atrodo, kad jis įmautas į tramdomus marškinius. Pasėdėjus ir atsistojus, pradžioje negaliu priminti pėdos, vėliau išsivaikštau. Ką man daryti? Nejaugi toks bus mano gyvenimo būdas

  • Laba diena.

   Sunku pasakyti, tačiau pabandykite kreiptis ir kitos nuomonės. Nuvykite pas patyrusį specialistą konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 7. Laba diena atliekant menisko operaciją man buvo patebėtas PKR dalinis plyšimas, stabilumas sąnario tenkintinas, pastebėtas apie 1 mikromilimetro laisvumas (opr. gydytojo išvada), todėl PKR nebuvo operuotas, klausymas ar dalinai plyšimai kryžminių raiščių sugyja ar dabar reikėtų vengti aktyvaus sporto? Dėkoju už atsakymą.

 8. Sveiki, praėjo savaitė po menisko plyšimo operacijos. Ortopedas nekalbėjo apie jokias mankštas, liepė tiesiog vaikščioti su ramentu bei stengtis kuo tiksliau atlikti žingsnius, neapkrauti kojos. Ar man reikėtų daryti namuose kažkokius papildomus raumenu tempimo ar kojos lankstymo pratimus? Reabilitacija man bus paskirta praėjus 4 sav po operacijos. Ačiū

  • Laba diena.

   Geriausia laikytis režimo, kurį nurodė Jus operavęs specialistas. Tiesiog, negaliu pasakyti, nes nežinau, kokia operacija buvo atlikta ir kas atlikta. Ir kodėl reabilitacinis gydymas paskirtas po 4 sav.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 9. Laba diena,

  teiraujuosi dėl artroskopinės menisko operacijos. Beveik visos klinikos, darančios šias operacijas, skirsto jas į dvi, kartais tris kategorijas: mažos, vidutinės ir didelės apimtiies. Skiriaisi ir kainos. Nuo ko priklauso apimties kategorija?
  Ačiū

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti pas mane į konsultaciją. Reikai įvertinti konkrečiai Jūsų situaciją, kad būtų galima pasakyti kokia kategorijai prikalauso.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 10. Laba diena.
  Ryt laukia desinio kelio menisko operacija. Esu girdejusi, kad po operacijos siuncia i sanatorija. Ar tai tiesa? Ar ji kainuoja, jei esu dirbanti? Kada siuncia ir kuriam laikui?
  Dekoju uz atsakymus.

  • Laba diena.

   Tai priklauso nuo diagnozės ir atliekamos operacijos. „Siunčiama į sanatoriją“ tikrai ne po visų kelio sąnario artroskopinių operacijų.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 11. Laba diena,
  2014 m. man operavo meniską, operacijos metu stebeta girnelės 2 laipsnio chondromaliacija, vidinio menisko liežuvio tipo plyšimas, pooperacinė eiga sklandi, dabar operuotoje kojoje jaučiu durimą, maudimą, ypač ilgiau pasėdėjus, o pritupus dar labiau skauda.
  Prašau patarti, Ačiū.

  • Laba diena.

   Sunku pasakyti. Reikia kreiptis į specialistą. Gali būti net ir pakartotinas plyšimas. Vien ir iš pasakojimų neįmanoma daugiau pasakyt.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 12. Gerb. Gydytojau,

  Ar būtina operacija esant medialinio menisko užpakalinės šaknies radialiniam plyšimui? Skausmas sumažėjo, vaikštau gerai. Žinoma, kartais dar maudžia kelį, bet labai retai.
  Prašau Jūsų patarimo. Ačiū.

  Pagarbiai,

  Veronika

 13. Gerb. Gydytojau,

  Ar būtina operacija esant medialinio menisko užpakalinės šaknies radialiniam plyšimui? Skausmas sumažėjo, vaikštau gerai. Žinoma, kartais dar maudžia kelį, bet labai retai.
  Prašau Jūsų patarimo. Ačiū.

  Pagarbiai,

  Veronika

 14. Laba diena,noreciau paklaust ar galetu buti menisko plysimas jei skauda desini kelena neina sulenkti ir pasukant koja i sona kaip uzstriktu ir toks staigus skausmas. Aciu uz atsakyma.

 15. Ar galima vaikscioti be ramentu po operacijos minisko or ar geriau guleti

 16. Laba diena
  Atlikus MRT tyrima, vidinio menisko uzpakalinio rago raudonos zonos vertikalus isilginis plysimas, be diskokacijos.
  PKR proksimalinio segmento plysimas.
  Skyscio pedsakai sanaryje. Ar reikia operot? Aciu.

  • Laba diena.

   Pagal MRT aprašymą, labai didelė tikimybė, kad bus reikalingas operacinis gydymas. Rekomenduočiau atvykti konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 17. ar butina operuoti meniska kai yra kibiro rankenos plusimas

 18. Sveiki.
  Kada jau galima vairuoti po menisko operacijos? Man operavo dešinę koją. Praėjo 7 svaitės. Ar galima pradėti vairuoti? Ar reikia įtvaro ar galima be jo?
  Dėkoju

 19. Sveiki. Po kelio meniški operacijos praėjo 7 savaitės. Kada galima vairuoti?

 20. ar koju itvara galima nesioti iki to kol bus daroma operacija yra plyses miniskas ir skauda koja

 21. Sveiki, plyšo raiščiai ir meniskas, norėjau paklausti ar po operacijos iškarto reikia važiuoti į rebilitacijos kliniką ar neverta į ją važiuoti?

  • Laba diena.

   Paprastai po raiščių ir menisko operacijos į Reabilitaciją pacientai važiuoja po 4 sav. Arba galima praeiti ambulatorinės reabilitacijos kursą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 22. laba diena,
  liepos 29 dare atroskopija desinio kelio abieju menisku rezekcijos.Po reabilitacijos ar reikia pasirodyti operavusiam traumotologui?

 23. Sveiki,esu 24 metu vaikinas .Atlieku privalomaja pradine karo tarnyba.Tarnybos metu , man plyso vidinis meniskas,baltojoje zonoje,papugos snapo tipo.Kiek viskas uztruks ?Turiu omenyje realibilitacija.

 24. Laba diena,
  gegužes 12d.atlikta kairio kelio abieju menisku operacija,kelis kardinaliai skiriasi nuo sveikojo.darau pratimus raumenu stiprinimui,esant ramybes busenoj jauciu pulsuojanti skausmą kelį ir tempimą pakinkli,pakinkli yra beikerio cista. taip pat buvo ir prieš operaciją.noriu paklausti,ar taip turi but po operacijos?ar tai yra normalu?

  • Laba diena.

   Taip gali būti po operacijos. Jei Jums kyla klausimų, geriausia – kreipkitės į operavusį ortopedą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 25. Laba diena,geguzes 12d.buvo atlikta meniskų operacija,abiejų.darau pratius,bet kelis kardinaliai skiriasi nuo sveikojo,ir skauda.pakinkli yra beikiario cista,tiesiant koją,tempia ir nealonus jausmas,taip buvo ir prieš operaciją.ar taip turi but,labai neramu,kad neišgysiu.

 26. Sveiki esu,po menisko kairio kelio operacijos praejo 2menesiai po operacijos vis dar negaliu tupti ir sulenkti kojos.ar gali taip buti ? turejau 2savaites rebilitacijas ir nieko prasimankstindavo tam kartui.aciu uz atasakyma.

 27. Sveiki, man atliko kelio vidinio (uzpakalinio medialinio rago) menisko rezekcija, taciau sake kad plyses buvo vos ne iki pacios kapsules. Sake kad paliko kiek imanoma daugiau menisko. Ar po tokios menisko operacijos galesiu grizti i sporta ir sportuoti pilnu pajegumu (zaisti futbola bei tinklini)? Ir ar neisemus siuliu galima daryti slaunies raumens stiprinimo pratimus, kojos tiesimo pratimus?

 28. Laba diena . 03 27 d . buvo atlikta menisko uzpakalinio rago daline rezekcija ar bus pratestas biletenis ar skiriama rebilitacija . Aciu .

  • Laba diena.

   Manau, kad geriausia tokius klausimus užduoti Jus gydnačiam gydyjui. Bilietenis pratęsiamas, jei yra poreikis, o stacionarinis ar ambulatorinis reabilitacinis gydymas po menisko operacijos neskiriamas (neapmoka ligonių kasos).

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 29. Laba diena, ar galima sportuoti esant menisko plysimui? aciu

  • Laba diena.

   Žiūrint kokį sportą, kokiu intensyvumu ir daržnumu. Taip pat svarbu ir menisko plyšimo tipas – esant vieniems sportuoti pavyksta, esant kitiems – nepatartina ir tik blogina situaciją. Taigi vieno atsakymo nėra į šį klausimą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 30. Laba diena.
  Atlikus kelio sąnario MRT tyrimą, nustatyta, girnelės medialiniame fasete I-II° chondromaliacija. Medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus plyšimas be poslinkio. Trauma įvyko prieš 6 mėnesius. Skausmą jaučiu daugiau pavaikščiojus, pritupiant, lipant laiptais, ilgiau pasėdėjus jaučiu kelio sąstingį.
  Gydytojas rekomenduoja nesioperuoti.
  Ar padėtu išvengti operacijos taikant kineziterapiją ir fizioterapiją?
  Prašau patarti. Ačiū.

  • Laba diena.

   Horizontalus plyšimas ne visada reikalauja operacinio gydymo. Tačiau išliekant tokiems skundams aš greičiausiai rekomenduočiau artroskopiją. Konsultacijos metu reiktėtų tai patikslinti.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eiti prie įrankių juostos