artroskopija

Informacinis puslapis apie artroskopiją

Artroskopija

Artroskopija – sąnario ištyrimo ir gydymo metodas, kai naudojama speciali tam pritaikyta aparatūra (video-optinė sistema, specialūs instrumentai). Šis metodas skiriasi tuo, kad atlikti sąnario ištyrimą ir tam tikrus operacinius veiksnius nereikia atverti sąnario (neatliekamas operacinis pjūvis), o tik padaromos kelios nedidelės skylutės darbiniams instrumentams. Šis metodas pranašesnis, nes sumažėja pačios operacijos traumatiškumas, galima atidžiau ir geriau ištirti operuojamą sąnarį, daug greitesnis sveikimas palyginti su atviromis sąnario operacijomis. Be to nelieka didelių randų operuotoje srityje.Dažniausios iš artroskopinių yra kelio artroskopinės operacijos. Daugelis kelio sąnario susirgimų gydoma artroskopiškai (meniskų rezekcijos, siuvimas, kryžminių raiščių rekonstrukcijos, sinovinių audinių  bei laisvų kūnų pašalinimas, didžioji dalis kremzlių procedūrų). Lietuvoje pradėtos taikyti daugiau kaip prieš dešimtmetį labai paplito ir šiuo metu galima atlikti daugelį kelio artroskopinių operacijų.  Be kelio sąnario atliekamos ir kitų sąnarių artroskopinės operacijos. Tai čiurnos, peties sąnario. Pasitelkiant naujausius mokslo laimėjimus vis daugiau riešo sąnario ligų galima gydyti pasitelkiant artroskopinę techniką.Rečiau atliekamos, tačiau taip pat labai svarbios alkūnės, klubo sąnario artroskopinės operacijos.

 

201 Comments

 1. Sveiki,

  Dėl riešo skausmų kreipiausi į gydytojus, po MR ( ir rentgeno nuotraukoja matosi ) nustatė dešinio riešo “ tarpas tarp os lunatum ir os scaphoideum praplites iki 3-4mm,- lig. scapholunatum plyšimas su nežymia riešakaulių disociacija.“ Ir traumatologas pasakė, kad reikia operacijos. Pasakė, kad sugijus po operacijos riešas nebus daugiau toks lankstus ir kad atsispaudimus galėsiu daryti tik ant krumplių. Kadangi esu kariškis man tai aktualu. Tai norėjau pasiteirauti ar šią raiščio operacija įmanoma operuoti artroskopiniu būdu ir ar pasekmės būtų tokios pat (dėl riešo lankstumo) ? Ir kokia būtų oriantacinė kaina?

  • Laba diena.

   Reikia įvertinti esamą situacija, tačiau tokia operacija gali būti įmanoma atlikti ir atroskopiškai. Tačiau, operacijos metu gali paaiškėti, kad ne viską galima atlikti artroskopiškai, todėl gali tekti pereiti į atvirą. Po artroskopinė operacijos lankstumas paprastai išlieka didesnis, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, todėl aš negaliu teikti konkrečių garantijų. Artroskopinės operacijos priemoka Northway medicinos centre sudaro apie 250Eur.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 2. Laba diena,jaunysteje buvau begike,nirdavo kelio sanariai,dabar jau virs metu po vieno kelio endoprotezavimo,per kuri rado girnele lyg zelatina,apgrandzius ja ir protezavus prasidejo nezemiskos kancios,jos tesiasi daugiau kaip metai,kasdien atlieku skirtus pratimus,taciau keturgalvio atrofija taip ir liko,per operacija buvo pazeistas slaunie nervas,kiekvienas zingsnis didziule kancia,kitos kojos kelio pakinklio didelis skausmas,verzimas,ketvirtos stadijos girneles chondromaliacija,degeneruotas vidinis meniskas,ar imanoma nugrandyti girnele esant dar gyvam sanariui,girnele stipriai pakilus i virsu,kadangi antros operacijos su tokiais skausmais jau nebeistverciau,be nesteroidiniu vaistu nebegaliu jau dveji metai,regis ir jie tapo vos ne placebo efektu,,,dekoju Jums.

 3. Laba diena. Man nustatyta diagnoze disekuojantis čiurnos osteochondritas, du kartus buvau operuota. paskutinis kartas buvo 2015 metais. bet skasusmas nepraeina, tinsta, stringa. Vakar buvau MRT tyrime, isvados tokios (sokikaulio medialines dalies disekuojančio osteochondrito zona, fragmentas stabilus. Talokruralines kremzles 3 laipsnio chondromaliacija. Priekinio ankštumo požymiai. Pooperaciniai pakitimai minkštuose audiniuose. Šokikaulio ir blauzdikaulio priekiniu daliu kraštiniai osteofitai) ar reikaligas operacinis gydymas?

  • artroskopija.com/wp
   info@artroskopija.com
   78.56.77.200 Atsakymas į Deimantas.
   Laba diena.

   Greičiausiai gali reikit ir 3-ios operacijos. Įdomu kokios 2 operacijos buvo atliktos prieš tai ? Rekomenduočiau pas mane atvykti konsultacijai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

   • laba diena. Gydymas : operacija. Ciurnos artroskopija, debridmentas. 2015 metai.

    • Laba diena.

     Rekomenduočiau pas mane atvykti konsultacijai. Gali reikti papildomos artroskopinės operacijos. Spręsti reikia pagal MRT vaizdus ir artroskopinius radinius. Operacinė taktika gali būti labai įvairi.

     Pagarbiai,
     Gydytojas ortopedas traumatologas,
     Kęstutis Bliznikas

 4. Sveiki norėjau paklausti koks bus maždaug taikomas gydymas, gavau MRT atsakymus: girnele rotuota lateryn, aukšta jos padėtis, infrapateliarinis laterinis ankštumas.
  Dėkui už atsakymus.

  • Laba diena.

   Esant tokiai diagnzoi dažnaiusiai taikomas konservatyvus gydymas (neoperacinis). Retais atvejais, kai visos priemonės nepadeda, būna reikalingas ir operacinis gydymas.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 5. Sveiki,

  Nuo pat vaikystės turiu jautrius ir silpnokus kelius, vos stuktelėjus jaučiu skausmą. Ilgalaikis begiojimas irgi negalimas, nes pradeda skaudėti.

  Išsityrus buvo diagnozuota, kad kelio girnelė yra keliais cm aukščiau nei turėtų būti (patella alta) ir senatvėje susidėvės kremzlė jeigu nesioperuosiu. Ar sudėtinga tai operacija? Internete radau, kad imanomas ir neoperacinis gydymas. Gal galėtumėt pakomentuot iš savo perspektyvos?

  Pagarbiai,
  Dominykas

  • Laba diena.

   Tokia būklė, Patella alta iš tikro operuojama labai retai. Nebent pakitimai yra labai ryškūs ir labai trukdo funkcijai. Aišku, aukšta girnelės padėtis padidina girnelės-šlaunikalio sąnario susidėvėjimo tikimybę, tačiau tai nėra taisyklė ir ne visais atvejais taip būna.

   Dažniausiai taikomas neoperacinis gydymas – fizioterapija, kineziterapija, šlaunies keturgalio raumens stipirinimas, kelio sąnario girnelę stabilizuojantys įtvarai. Taip pat, kai kuriais atvejais galima datlikti PRP ar Hialurono r. injekcijas funkcijai pagerinti ir skausmams sumažinti.

   Man dar neteko operuoti nė vieno paciento, kuris būtų atvykęs vien tik su aukštos girnelės sindromu (o kitų pakenkimų nėra).

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 6. Laba diena.Būklė po vidinio menisko dalinės rezekcijos.Išvada iš MRT .Medialinių krumplių plačios kontaktinės kaulų čiulpų edemos zonos.Medalinių krumplių kontaktinės kontūzijos zonos.Nežymus eksudacinis sinovitas. Kelio skausmas ir kažkoks durimas kelyje nežmoniškas ,vos galiu paeiti.Ramybes būsenoje neskauda/Ačiū už atsakymą.

 7. Sveiki,

  Kaip vyksta cistos pašalinimo operacija ties keliu? Kiek laiko gali trukti pati operacija? Kokia reabilitacija? Kada galimas fizinis krūvis?

  • Laba diena.

   Jei kalbate apie atvirą Beikerio cistos operaciją – ji atliekama labai retai, bet jau aš praktikšai nedarau, nes operacija neefektyvi. Dažniausiai, ką tenka daryti, tai atverti cistos vartus ir atlikti cistos dekomrepsiją į kelio sąnario ertmę artroskopinės operacijos metu.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

   • Atsiprašau už neišsamų klausimą, turiu omeny Gangliono cistos operaciją, šalia kelio girnelės, o ne pakinklyje.

    • Laba diena.

     Sudėtinga atsakyti, nes oepracijos pobūdis prikaluso nuo lokalizacijos, dydžio ir panašiai. Klauskite operuosiančio ortopedo.

     Pagarbiai,
     Gydytojas ortopedas traumatologas,
     Kęstutis Bliznikas

 8. Sveiki, esu po priekinio kryzminio raiscio operacijos, praejo 5 menesiai, taciau koja nesijaucia tvirtai, panasiai kaip pries operacija, aisku jau beveik galiu pilnai sulenkti, taciau dalis kelio tarsi nejautrus, atsiklaupt ant keliu galiu, bet neilgai. Noreciau paklausti ar tai normalu gijimo etape ir tiesiog reikia daugiau laiko ar reiketu kreiptis i gydytoja ? Kadangi nekantrauju sportuoti. Dekoju

  • Laba diena.

   Normaliai, praėjus 5 mėn. po operacijos Jūs turėtumėt jasutis beveik pilnai sveika. Todėl išliekant tokiesm skundams rekomenduočiau kreiptis į operavusį ortopedą.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 9. Sveiki, neseniai turėjau atliktą kelio artroskopiją siekiant išsiaiškinti skausmo priežastis, MRT rodė PKR dalinį plyšimą, tačiau operacijos metu jis liestas nebuvo, kadangi buvo nuspręsta, jog labai nedidelis pažeidimas ir sportuoti netrukdys, tačiau buvo atrasta II laipsnio girnelės chondramaliacija, buvo išvalytas sąnarys. Gijimo laikotarpis eina lengvai, be didesnio diskomforto, tačiau išėmus siūlus po pradėjus daugiau lenkti kelį po poros dienų atsirado lengvas jausmas lyg grūdai tarp girnų trintųsi, yra girdimas lengvas traškėjimas- trinties garasas tyloje plika ausimi. Ar tai normalu, gal čia tiesiog laikinai juntama dėl pačio sąnario sudilimo ir ne pilno judrumo atsistatymo po operacijos?

  • Laba diena.

   „Trinties“ garsas, tai, greičiausiai, yra padidėjusi girnelės krepitacija dėl nusilpusio šlaunies keturgalvio raumens. Sustiprėjus raumeniui skundai turėtų išnykti. II laipsnio girnelės chondromaliacija yra nežymus pakenkimas. Jei po PKR dalinio plyšimo neliks nestabilumo, turėtų kelios sąnarys funkcionuoti normaliai.

   Pagarbiai,
   Gydytojas ortopedas traumatologas,
   Kęstutis Bliznikas

 10. Sveiki, man yra diagnozuotas Radiokarpal Artrose abiejuose ranku riesuose (esu vyras 65 metai). Taip pat turiu ganglionas abiejuose riesuose su kuriomis niekas iki siol nebuvo daryta. Taip pat itariu, kad turiu SNAC (scaphoid non-union advanced collapse). Nors tai ir nebuvo diagnozuota. Domiuosi ivairiais gydymo budais, nes kol kas man buvo pasiulytas tik rieso kaulu isemimas ir metalo strypu idejimas (nuo rieso per visa delna) su paslankiu metaliniu „sanariu – rutuliu“ rieso sanari. Tokio gydymo atsisakiau, nes skausmas dar yra pakenciamas. Gyvenu ir konsultojuosi Norvegijoje.
  Noreciau isgirsti Jusu nuomone apie kamieniniu lasteliu procedura (injekcijas i sanari) mano atveju (rankos riesu artroze). Ar sios proceduros deka kremzlinis audinys sugeba regeneruotis? Ar si procedura man gali buti naudinga?
  Kokius gydymo budus Jus man rekomenduotumet?

  Turiu abieju riesu MR ir CT tyrimu rezultatus.

  Mielai atvykciau konsultacijai

  Pagarbiai

  Lennard Hansen

 11. sveiki,

  atlikus magnetnį rezonansą, nustatyta II laipsnio abiejų kelių gonartrozė, medalinių krumplių vidinėse centrinėse dalyse IV lapsnio chondromaliacija, sinovitas. Jaučiu pastovų kelių skausmą, sunku vaikščioti. Ortopedas-traumatologas teigia, kad artroskopija nebūtina. Skausmas nepraeina ir po magneto terapijos, lazerio, mankštų. Taip pat naudoju artrylį, Ką patartumėte, kad skausmas sumažėtų, paslankesni būtų kelio sąnariai?

  • Laba diena.

   Rekomenduočiau atvykti konsultacijai. Jei menisko plyšimų nėra, tai artroskopija čia mažai gelbėtų. Gal būt reikėtų pagalvoti ir apie kelio sąnario endoptezavimą ar blauzdikaulio osteotomiją.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

  • Sveiki .Esu privatus asmuo is praktikos zinau jums reiketu naudoti gera isgryninta kalci.Rasykite Galeciau jums padeti .

 12. laba diena . aktyviai žaidžiu krepšinį(4-5 kartus i savaite ) . jaučiu maudimą,sunkumą kelyje. Po krūvių laikosi guzelis kelienio viduryje,reikia poros savaičių poilsio kad guzelis apmazetu ir skausmas dingtu. Gal turite minčių kas gali būti? Būtu malonu jei atsakytume,ačiū:)

 13. Sveiki, prieš metus laiko buvo atlikta kelio sąnario menisko rezekcija. Visus tuos metus po operacijos ir iki šiol laikosi patinimas, po fizinio krūvio jaučiu maudimą. Koją per kelio sąnarį sulenkiu beveik pilnai, ištiesti galiu visiškai. Jokių aštrių skausmų nejaučiu. Tinimas laikosi vienodai visą dieną (nebūna ryte mažesnis, o vakare didesnis), kūno temperatūra nepadidėjusi. Padarius MRT, išvadoje rašoma, kad yra žymus sinovitas ir žymiai padidėjęs skysčio kiekis, kremzlė be didesnių pakitimų. Operavęs ortopedas-traumatologas patarė laukti ir koją toliau mankštinti, neribojant fizinio krūvio.
  Ar tokiu atveju neturėtų būti punktuojamas skystis ir leidžiami priešuždegiminiai vaistai?
  Gal galite pakomentuoti.

 14. Sveiki,

  Buvo atlikta PKR operacija pries du men, lankstant keli jis traska. Strigimo ar kazko panasaus nejauciu. Ar cia normalu?

  • Laba diena.

   Pagal visk1 stipriai tinti po 2 mėn. po operacijos neturėtų. Tačiau taip būna. Vis dėl to jei Jus tai neramina, reikėtų atvykti konsultacijai pas specialistą, geriausa būtų klausti operavusio ortopedo.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 15. Sveiki, man 48 metai, nustatytas peties sąnario kapsulitas, akromioklavikulinio sanario tarpas deformuotas. Subokromialinis matmuo 6-7 mm. Ar reikalinga artroskopinė operacija ar galima išmankštinti dar? Atsirado po mikro traumos patempimo, ryškus skausmas ir judesių kontraktūra atsirado mašdaug 3 men po traumos ir tesiasi jau 3 men. Darau kinezaterapinius pratimus buvo taikyta fizioterapija (Ultragarsas, šildymas)

  • Laba diena.

   Sunku pasakyti, reikėtų atvykti konsultacijai pas peties sąnarius operuojantį specialistą. Geriausia tia būtų VšĮ RVUL. Tai nėra mano sritis, todėl ir atsakyti kompetetengai negaliu.

   Pagarbiai,
   Gyd. Kęstutis Bliznikas

 16. Laba diena.
  08 25d buvo padaryta kairio kelio vm rez susiuvimas.3 kartus buvo punktuota,dabar skysciu nera,bet virs girneles yra patinimas.Ka tai reiskia?

 17. Laba diena, manes laukia rieso artroskopijos operacija, tai norejau paklaust kiek laiko trunka pooperacinis gydymas ir mazdaug po kiek laiko galima grizti i darba?

 18. Sveiki. 2016.06.21 operavo pkr ir meniska. Blauzda dabar siektiek pamelynavus aptirpus. Virs sanario atsirado minkstas guzas. Daktaras nieko apie tai neminejo, galbut reikia traukti skyscius? Girdejau kad turejo israsyti vaistu leidziamu i pilva suskystinti kraujui. Ar tureciau del to nerimauti? Siaip jauciuosiu gerai ir neskauda

  • Laba diena.

   Laikykitės operavusio specialisto rekomendacijų. Dėl skysčių traukimo būtinumo – kreipkitės į polklniką ir ten turėtų nuspręsti ar reikalinga punktuoti kelio sąnarį, bei daugelyje poliklnikų šią procedūrą ir atlieka.

   Pagarbiai, Gyd.K.Bliznikas

 19. Labas vakaras per kiek laiko pilnai sugyja zaizdos po rieso artroskopijos ,po operacijos praejo 7dienos ,bet skausmas toks pats kaip ir pries operacija ir plius prisidejo rieso traskejimas.

 20. Sveiki, man yra deagnozuotas disekuojantis osteochondritas. Nėra daryta jokia operacija. Ar galiu sportuoti pilnu krūviu?

 21. Laba diena. Kelis metus laiko,kada dregna skauda peti, ligonineje pasake,Reikia Artroskopines kalkiu salinimo operacijos!?
  Skauda ranka ypac vakare.nakti.ryte.kol isgeriu Domen ir istrinu peti geliu. S.m.05.09d.turime kelione i Graikija, ten silta bus, gal operuotis iki ir nereikia/nespesiu?
  Kaip elgtis? Nevaziuoti negaliu-seima vazuosi;)
  Kokius medikamentus vartoti? Ka daryti?
  Labai aciu.

 22. Sveiki, praėjo dvi savaitės po kelio artroskopinės operacijos (diagnozuotas disekuojantis osteochondritas, pašalinta sąnarinė pelė). Ar aš turiu riboti vaikščiojimą, jei skauda tik norint visiškai pilnai sulenkti koją, o vaikštant nieko nejaučiu. T.y. ar nepakenksiu gijimui vaikščiodama? Ačiū.

 23. Laba diena,

  būčiau dėkingas jei truputi plačiau pakomentuotumėte kaip atlikti II savaitei skirtą 5 punkte aprašytą pratimą – „aktyvus kelio sąnario lenkimas iki 90 laipsnių“.

  Pagarbiai
  Alvydas

 24. sveiki noreciau pasiteirauti del kelio man buvo pries 6men atlikta kelio operacija kurio metu buvo operuota priekiniai kryzminiai raisciai , ispjautas meniskas ir vienas meniskas susiutas bet po puses metu vis dar yra patinimas pastovejus ilgesni laika ir kaip pradedu eit pradeda labai skaudet gal zinote kas galetu but

 25. Laba diena, gal galėtumėt pakomentuoti MR tyrimo išvadą: labrum sup.sin.plyšimo požymiai. Abipusis sinovitas. Pastovus skausmas klubo srity, ar reikalinga artroskopinė operacija. Dėkoju.

 26. Sveiki,turiu klausima ar esant žąstikaulio didžiosios šiurkštumos lūžiui Lietuvoje taikomas artroskopinis gydymo metodas ar atliekama tik atviro tipo operacija?

 27. sveiki ,

  Norejau pasiteirauti ar galima eit i pirtis jei po operacijos kelio yra keli varstai titaniniai ? nes po paskutinio karto kita diena labai skaudejo ar cia tik sutapimas ?

  • Laba diena.

   Su titaniniais ar kitais sraigtais į pirtis galima eiti. Skausmas arba sutapimas, arba dėl galimo uždegimo, atsiradusio po pirties, jei po operacijos dar nėra praėję daug laiko.

 28. Labas diena.

  Po stipinkaulio galo ties riešu lūžio, po 6 sav. gipse, buvo paskirta mankšta. Visą laiką rankos gipse buvimo metu labai skaudėjo riešo trikampį kauliuką, kuris buvo gipso užvežtas. Nuėmus gipsą, negaliu daryti net riešo pratimų – taip plėšia ranką per tą kauliuką (trauma buvo stipinkaulio lūžis). Ranka ties riešu patinusi, degina. Patarkit ką daryti.

 29. Sveiki,
  Apie 2 metus negalejau visiskai istiesti ir sulenkti des.kojos. Po MRT tyrimo diagnozavo sanario vilonodulinis sinovitas, tačiau po operacijos paaiskejo, kad tai laisvas kunas kelio sanaryje. Gyd.ortopedas teigia, kad fiziniu kliuciu istiesti keli neliko.Po operacijos praejo 2 men, taciau jauciuosi blogiau nei pries ja. Vis dar negaliu istiesti, sulenkti kojos daugiau nei 90 laipsniu kapmu. Lankyta reabilitacija vietineje poliklinikoje. Kur kreiptis toliau?

  • Laba diena.

   Jei Jums buvo kelio sąnario kontraktūrą apie 2 metus, tai išmankštinimas tikrai nebus lengvas. Reikia įdėti pakankamai daug pastangų ir laiko. Jei būklė negerėja, bandykite gauti ir kitų specialistų nuomonę.

   Pagarbiai,
   Gyd.K.Bliznikas

 30. Laba diena,
  MRT isvada: d kelio sanario I-II laipsnio, slaunikaulinio girneles sanario nezymus artroziniai pakitimai,girneles keteros srities kremzles II laipsnio chondromaliacijos zidineliai.Vidinio menisko kuno ekstruzija, kuno ir nugarinio rago jungties srities vidiniai II laipsnio degeraciniai pakitimai. Soninio menisko nugarines saknies isreiksta mukoidine degeneracija ar degeneracinis plysimas, priekinio rago laisvosios dalies siaura,vertikali, isilgine degeneraciniu pakitimu zona,aiskiu plysimo pozymiu nematyti.Cistine skyscio sankaupele tarp m.sartorius ir slaunikaulio, galimai sinovine cistele ar netipinė bursa.Slaunikaulio metazizes kaulu ciulpu MR signalo pakitimai budingi raudonajai tranformacijai.
  Kaip gydytis? Kelias skausmingas, jauciasi verzimas norint sulenkti.

  • Laba diena.

   Reikalinga konsultacija dėl Jums reikalingo gydymo. Rekomenduočiau registruotis pas specialistą.

   Pagarbiai,
   Gyd.K.Bliznikas

   • Laba diena,
    Buvau pas du specialistus, vienas pasiule suleisti Hyalgano, kitas atlikti
    artroskopija ir tik tada leisti vaistus.
    O jei palikciau taip kaip yra, gal ten viskas suaugtu?

    • Laba diena.

     Hialganas, bei kiti hialurono r. neskatina saugimo ir visiškai neturi įtakos meniskų gijimui. Yra atvejų, kai pirma reikalinga atlikti artroskopinę operaciją ir tik vėliau suleisti hialurono r. preparatą. Jei operacija yra reikalinga – suleidimas arba neduos gero efekto arba gali net pabloginti situaciją.

     Pagarbiai,
     Gyd.K.Bliznikas

     • Laba diena,
      Tai ka daryti? Nebezinau.. Kelio skausmas ,pakenciamas,
      gal geriau nelysti i sanari? Girdejau , kad meniskas pats
      suauga.
      Labai aciu, uz konsultacijas.

     • Laba diena.

      Sprendimas vis vien Jūsų.

      Sėkmės,
      Gyd.K.Bliznikas

Parašykite komentarą

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eiti prie įrankių juostos